SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hollywoodzka "wiedza" nt. sztuk walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Często w swoich postach wyśmiewacie się z wiedzy o sztukach walki przekazywanej w filmach. W produkcjach tych można niejednokrotnie obejrzeć takie "metody treningowe", jak rozciąganie za pomocą sznurków przywiązanych do nóg zawodnika oraz do wygiętych drzew, czy też przyczepianie ćwiczącemu kawałka mięsa i puszczenie za nim psa, by szybciej biegał. Znacie może inne przykłady tego rodzaju dziwactw?

Lublin - wiosenna stolica Polski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1040


Ja preferuję filmy z Van Damm'em, ze względu na realistyczność ruchów i wartości etyczne, a to jego kopnięcie obrotowe z wyskoku, z jednoczesnym szpagatem to po prostu cud - miód...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 689
Taaaaak rzucanie metalowej kuli z drzewa na brzuch lezacego na ziemi adepta
Bez sensu... Ale z drugiej strony film ma wciagac wiidzow ma ukazywac rzeczy prawie nie mozliwe nie znaczy to ze to sa metody treningowe stosowane na codzien przez trenerow. W sumie film ma uswiadomic zwyklego Kowalskiego jak ciezko pracuje sie w kasztorze Shaolin badz Wudang...
Np. Wiszenie na kijach przez 5 godzin codziennie rano to jest wykorzystywane przez niektorych rezyserow, tylko uprobuja wymyslic cos ciekawszego...

Ja osobiscie lubie filmy sztuk walki i bylby to dla mnie koszmar jakby tak bylo na moim treningu :)
Aczkolwiek nie ma to sensu ( Lamanie drzew wlasmymi nogami, jak powiedziales puszczeanie psa...)

Zmieniony przez - NinjaTKD w dniu 2005-06-15 11:56:28

Proszę ... www.pomocnyklik.xt.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
mnie zawsze bawi jak jest jakis niby laik co to piesci nie umie scisnac a po kilku tyg /miesiacach(tak sie wydaje ogladajac te filmy) wymiata i bije najwiekszych kozakow na podworku

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Największy bezsens był w Kickboxerze: "Wypuszczaj powietrze przy uderzaniu, wciągaj przy przyjmowaniu ciosów"... I tutaj przypomina mi sie Kung-Pow i motyw "Specjalnie źle go wytrenowaliśmy...

"W sumie film ma uswiadomic zwyklego Kowalskiego jak ciezko pracuje sie w kasztorze Shaolin badz Wudang...
Np. Wiszenie na kijach przez 5 godzin codziennie rano to jest wykorzystywane przez niektorych rezyserow, tylko uprobuja wymyslic cos ciekawszego... "
Że jak? Przecież Shaolin i tego typu klasztory, oraz treningi w nich to właśnie wymysł marketingowy

Następny głupi motyw to pomijanie rozgrzewki i od razu nap*****lanie co sił - to też mnie wpienia

Albo! Uwielbiam też filmy, gdzie ludziki udają, że umieją walczyć Pamięta ktoś "Jones - czarny pas" i tego typu produkcje? Ale i tak najlepszy jest Keanu Reeves i te jego "wysokie techniki nożne... i wypowiedź producenta "nie chciałbym spotkać Keanu w ciemnej uliczce"

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2005-06-15 13:42:11

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
I ten tajbokser kopiący przed walką w słup... A gdyby sobie biedak nóżkę uszkodził?

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
No, to bym uznał, bo takie prawa filmu są

Ale! Wkurza mnie zazwyczaj brak sparringów w filmach I ten żałosny Karate-Kid..

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
mnie w filmach w stylu ,,Karate-Shit'' zawsze smieszy jak glowni bohaterzy rozwalaja wszystkich po kolei w barze jakimis kopnieciami obrotowymi(ktorym jeszcze takie fajne dzwieki towarzysza) i innymi wygibasami.

w kickboxerze tez fajnie box tajski zaprezentowali(ta garda i dobrowolne przyjmowanie highkickow na glowe)

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Jak na razie, "kick-bokser" jest tu najczęściej wymieniany.

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
E chyba zapomnieliście o super produkcjach o niesamowitych wojownikach Ninja: Amerykański Ninja 1,2, ..., Niesamowity Amerykański Ninja (to dopiero film), jeszcze kilka innych było których tytułów juz nie pamiętam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Amerykański Ninja był super. Mnie się podobała ta walka Armstronga mającego wiadro na głowie.

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
z karate kid sa fajne walki tego Miagiego starego
dobtry jest tez serial legendy kung fu i kolejny grandmaster David Carradine ktory gra Kłaj CZaj Kejna
spoko tez sa "mistrzowie"grani przez jakis znanych aktorow ale nie umiejaacy walczyc wiec kopia tylko frontkicki czasem kolano i udaja ze umieja walczyc rekoma


i standardem jest ze rzadko bije sie reka po twarzy tylko jakies highkicki obrotowy itd

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obóz Muay Thai - instruktor z Tajlandii !!!

Następny temat

Opadająca lewa ręka

WHEY premium