SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Definicja Sztuk Walki - do pracy dyplomowej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4288
Witam.
Piszę właśnie pracę dyplomową na temat agresji w sztukach walki. Potrzebuję podać definicję sztuk, sportów walki. Wie ktoś może w jakich książkach powinienem tego szukać? Lub nawet definicja gdzieś na necie mnie uratuje... wbrew pozorom to nie takie łatwe.
Uratujecie mi życie ;)
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Galloper

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 247
teraz to i juz do tej drugiej mam linka, wiec przeczytam dwie:) wlasnie o cos takiego mi chodzilo a w necie trudno o takie informacje, wiec jestem meeega zadowolona ze znalazlam te linki:D jak tylk przeczytam dam znak:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
www.google.pl
Tam wpisujesz "sztuki walki wikipedia"

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 925
racja znalazłem podzielę się linkiem xD

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuki_walki 

"Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać" E.Hemingway

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4288
Nie no.. z google i wikipedii to ja korzystać potrafie ;) tylko ciekaw jestem reakcji moje promotora jak zobaczy w przypisie wykipedie ;)

Pozdrawiam
Galloper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
A możesz coś więcej napisać o swojej pracy....agresja w jakim sensie? bo to naprawdę ciekawe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1670 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33139
Były kiedyś takie czasopisma Samurai, tam możesz znaleźć, albo w książce twórcy judo Jigoro Kano.

<<ICI LA LUNE>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4288
OK dzięki poszukam :)
Co do pracy to opisuję mechanizmy agresji oraz podejście do agresji różnych sztuk walki (wgłębiam się w filozofie, kodeksy itd) oraz przeprowadzając ankietę sprawdzam jak zmieniło się zachowanie osób które trenują już jakiś czas (szczególny nacisk kładę na tendencje do zachowań agresywnych). Ogólnie chodzi o to, żeby sprawdzić czy osoby trenujące sztuki walki w życiu codziennym są mniej lub bardziej zdyscyplinowane i agresywne od osób nietrenujących. Jeśli się okaże że trening ma pozytywny wpływ to idąc dalej opierając się o te badania będzie można uzasadniać tworzenie programów profilaktycznych np dla trudnej młodzieży - typu dofinansowania na organizację darmowych treningów dla nich itd :) ale to już daleka przyszłość. Na razie męczę się troszkę z częścią teoretyczną ;) .

Pozdrawiam
Galloper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
a to powodzenia te drzwi już od dawna otwarte
Sztuki, sporty walki są jedną z wielu metod właściwego "kanalizowania " agresji..i mają zbawienny wpływ na ludzkie życie...(złwaszcza w trudnych "patologicznych" przypadkach)...ale nie tylko...jak będziesz robił badania...( przejdź się po kilku sekcjach) i "przebadaj" z jakich rodzin ludzie pochodzą...i czego tak naprawdę w sztukach, sportach walki szukają i czego oczekują ( zławszcza po trenerze, Miszczu, grupie...itd)...a obiecuję Ci , że będziesz...bardzo zaskoczony
Agresja ,jako taka mieszka w każdym z nas ( jest częścią Nas)...i jest nam bardzo potrzebna...bo bez niej inne osobniki zjadłyby nas żywcem
sztuki , sporty walki mają to do siebie...że wszelkie "złe" emocje zostają na sali ( tak po ludzku zje....ni jestesmy po treningu)....i człowiek po jakimś czasie ćwiczenia jest bardziej samoświadomy i nie ulega byle prowokacji a trening "oczyszcza" ze skumulowanej agresji w ciągu dnia...do szefa w pracy? ...do nauczyciela w szkole?...itd.....po treningu całą nagromadzoną złość w ciągu dnia zostawia się na sali.... a jak trza to robi się swoje...bo czasem i tak trzeba, być sobą i nie dać w "kaszę dmuchać"
p.s.
wiem, że bardzo spłycam temat...ale będę mocno trzymał kciuki za Ciebie i Twoją pracę aby w dobrym kierunku poszło
p.s. 2 daj znać jak się obronisz
to tylko moje widzenie tematu ...i wiem, że możesz mieć totalnie inne zdanie i absolutnie masz do tego prawo
tak czy inaczej powodzenia!!!

Zmieniony przez - wuxia w dniu 2009-02-11 01:02:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
W uzupelnieniu do pozytywnej strony SW zaprezentowanej przez Wuxie, nie zapomnij tez w pracy poruszyc temat osob, ktore chca potem sprawdzac na ulicy co to sie nauczyly...

Dlatego dobrze jest szybko spotkac kogos niepozornego i o polowe mniejszego od siebie (ach ten cynik :P), ktory toba pozamiata w pare sekund... Swiadomosc realnego istnienia takich osob od razu odbiera ochote do jakiejkolwiek agresji:)

A praca sama w sobie zapowiada sie naprawde ciekawie. Czy mozemy po jej obronieniu poprosic o jakis ekstrakt/podsumowanie rezultatow Twoich badan? Naprawde jestem ich ciekaw.

Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2009-02-11 02:24:13

Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2009-02-11 02:34:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Link do magisterki z filozofii o SW

http://www.tangsoodo.pl/art/Humanistyczna_teoria_dalekowschodnich_sztuk_walki_Marcin_Kostyra.pdf

Zmieniony przez - MarKosTSD w dniu 2009-02-12 01:18:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Piękne dzięki za udostępnienie linka i gratulacje...masz naprawdę talent...ponieważ czyta się tę pracę "jednym tchem" a wszystko jest napisane ciekawie i zrozumiale.
Może w przyszłości napiszesz jakąś książkę na ten temat bo wciąż w naszym kraju...posucha w tym temacie
Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Egzamin Krav Maga na stopień P-1

Następny temat

Sala LGT - Mickiewicza róg Wawrzyniaka, Szczecin

WHEY premium