SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST do oceny + kilka waznych pytan

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
Witam! Jest po 1 tygodniu tj. 3 treningach HST. Oto on(umieszczam w kolejnosci, w jakiej wykonuje cwiczenia):
1. Podciaganie do karku szeroko nachwytem(plecy)x2
2. Przyciaganie gornego wyciagu do karku szeroko nachwytem x1
3. Wyciskanie na laweczce skosnej z glowa do gory x2
4. Wyciskanie na plaskiej x1
5. Uginanie ramion srojac z gryfem lamanym(biceps) x2
6. Francuskie gryfem lamanym lezac x2
7. Nogi(cos jak przysiady na maszynie) x2
8. Lydki na maszynie x2
9. Wyciskanie hantli siedzac(barki) x2
10. Podciaganie gryfu nad klate(barki i kaptur) x1

Wiec tak:
1. Ocencie ten plan
2. Chcialem zastosowac trening cyklicznosc na mase do tego, ale do czesci cwiczen nie mam szansy na wykonywanie odpiowiedniej progresji.
3. Czy cwiczen nie jest zbyt malo?(kazdy trening jest meczacy, ale cwiczen malo)
4. Kolejnosc cwiczen jest dobra? Najbardziej zalezy mi na poprawienie gory klatki, plecow i bicepsow

nastepne pytanie dam w kolejnym poscie

Don't hate the player,
Hate the game

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
włącz to ćwiczenie od 15stek- tutaj progresja nie musi być szczególnie przestrzegana a max to max- bo co rozumiesz przez to, że jest zamały?

i to samo przy piątkach, max nie może być zaduży, max jest maxem- jeżeli ci wychodzi za duzy tzn, że źle zmierzyłeś

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647


Progresja w niektorych cwiczeniach jest bardzo mala... Wiec robie tak, ze na poczatku zaczalem z mniejszymi ciezarami i powiekszalem je w takim stopniu aby na 6 treningu wykonywac dane cwiczenie ze 100% obciazeniem. Robie tez tak, ze gdy ciezar w jednym cwiczeniu na ta sama grupe zwieksze o wiecej niz 5% to w drugim pozostawiam ten sam ciezar, co poprzednio a na nastepnym treningu odwrotnie.
To chyba wszystko... piszcie co macie ciekawego do przekazanie poczatkujacemu HSTowcowi :)

Don't hate the player,
Hate the game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"1. Ocencie ten plan "

nie masz nic na prostowniki, jak masz możliwość to dołóż, jak nie masz to też dodaj

ściąganie drążka daj do klatki, aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej właczyć zmaiast tego wiosłowanie


nie masz nic ma dwugłowe ud

myśle, że możesz jeszcze dodać cos na tylne katony naramiennych


"2. Chcialem zastosowac trening cyklicznosc na mase do tego, ale do czesci cwiczen nie mam szansy na wykonywanie odpiowiedniej progresji. "
-- nie rozumiem tego stwierdzenia :( chcesz robić HST czy cyklicznosć michaila? Do HST również potrzebna jest progresja


"3. Czy cwiczen nie jest zbyt malo?(kazdy trening jest meczacy, ale cwiczen malo) "
-- ćwiczenia dobierasz pod serie, a serie pod siebie

"4. Kolejnosc cwiczen jest dobra? Najbardziej zalezy mi na poprawienie gory klatki, plecow i bicepsow "
-- myśle, że tak będzie ok


co do progresji
zaczynasz od ciezaru około 75% max i co trening- jeśli masz możliwość- dokładasz 5% max
jeśli masz zbyt małe ciężary na 6 skoków to robisz tylko 3 skoki
same zaokrąglasz do swoim możliwości sprzętowych

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
Dzieki

"2. Chcialem zastosowac trening cyklicznosc na mase do tego, ale do czesci cwiczen nie mam szansy na wykonywanie odpiowiedniej progresji. "
-- nie rozumiem tego stwierdzenia :( chcesz robić HST czy cyklicznosć michaila? Do HST również potrzebna jest progresja

chodzilo mi o zastosowanie cwiczen z tego planu treningowego, ale do niektorych cwiczen musialbym co trening dawac po 15% wiecej, wiec je zastapilem innymi

Don't hate the player,
Hate the game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
jeszcze mam pytanie... jaka odzywke polecacie do tego, ale za jak naknizsza cene. No i zeby mnie nie zatluscilo, bo narazie mam jako taka rzezbe ale mase malutka...
Zostalo mi jeszcze 1/3 opakowania cell pump czyli na 2 tyg. moge to wziac do ktoregos z mikrocykli HST a jesli tak to do ktorego?

Don't hate the player,
Hate the game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
suple w zależności od braków w diecie

natomiast nie wiem czy jest sens brać CP przez dwa tygodnie, jak nie planujesz dokupić, to możesz wykorzystać ją w ostanim minicyklu.

Zmieniony przez - kermit w dniu 2005-04-25 11:41:32

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
chyba sobie wezme abonament, zeby Ci dac soga

chyba ostatnie pytanie:
z tego co wiem, z teorii i praktyki, "Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej" znacznie poprawia wielkosc klatki. Wiec chcialem sie dowiedziec, czy moge w drugim mikrocyklu(bo on chyba najbardziej zwieksza mase) czyli w cylku dziesiatek, dolozyc to cwiczenie. Czy tez lepiej zastapic nim inne, np. wyciskanie na plaskiej?

Don't hate the player,
Hate the game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja bym dał od początku wyciskanie na lekkim skosie plus przenoszenie

chyba, że masz możliwość robienia pompek na poręczach, to wtedy je włącz do treningu

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
to od nastepnego treningu doloze 1 lub 2 serie z przenoszen. Zobacze jak bardzo mnie meczy.

A co do tych dwoch ostatnich tygodni(w ktorych moglbym wziac CP) miales na mysli mikrocykl 5ek czy 5ek negatywnych?

Don't hate the player,
Hate the game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
negatywy miałem na myśli :D

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2647
zaczalem juz mikrocykl 10 :). z poprzedniego jestem srednio zadowolony. Po tygodniu przyszlo mi 1,5kg i bylem w niebo wziety, a w drugim tygodniu spadlo o 0.5... Nie wiem czemu, staram sie jesc odpowiednio.

Ale wracajac do treningu. Wiec do kolejnego mikrocyklu troche zmodyfikowalem plan. Teraz wyglada nastepujaco:
1. Podciaganie do karku szeroko nachwytem(plecy)x1(jak tu ustalic progresje, skoro nie potrafie tego robic z obciazeniem? mam robic od poczatku tak jak w mikrocyklu 15?)
2. Przyciaganie gornego wyciagu do klaty szeroko nachwytem x2
3. Wyciskanie na laweczce skosnej z glowa do gory x2
4. Przenoszenie sztangielki w poprzek lawki(klata) x2
5. Uginanie ramion srojac z gryfem lamanym(biceps) x2
6. Francuskie gryfem lamanym lezac x2
7. Nogi(cos jak przysiady na maszynie) x2
8. Lydki na maszynie x2
9. Wyciskanie hantli siedzac(barki) x2
10. Podciaganie gryfu nad klate(barki i kaptur) x1
11. unoszenie barkow z hantlami(kaptury)x1

Moze byc taki?
W nastepnym mikrocyklu planuje wrocic do pierwszego planu

Don't hate the player,
Hate the game

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czerwiec-->> plaski brzuszek

Następny temat

mierzenie maxow

WHEY premium