SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST a pierwszy mikrocykl

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie boje sie o tluszczyk, po prostu chcialem zaoszczedzic tydzien, gdyby to nie bylo konieczne, ale jak tak mowisz to poslucham rad

co do tych 3 cwiczen na klatke no to tak wlasnie planuje, wyciskanie skos do gory i w dol oraz rozpietki, ale pasowaloby mi jeszcze np przenoszenie sztangielki i sciaganie linek na bramie, wiec moze jakos pozamieniam chociaz z rozpietkami, sie ozbaczy na razie mam 3 tygodnie
dziex
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a ile serie na klatke chcesz przeznaczyć?

i rozpiętek bym nie robił na poierwszy cykl, a potem jak juz to po głębszym zastanowieniu

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
4 serie chce przeznaczyc

czemu rozpietek nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 942
wlasnie jestem po pierwszym treningu HST, troszke krótko, wszyscy sie dziwile ze tak szybko skonczylem , 1h i po wszystkim, zazwyczaj siedzialem 2h , chociaz daje popalic te 15 powtorzen

What did you expect to read here?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
misiek
bo rozpiętku to ćwiczenie izolowane, a tutaj zabawa w maxy nie jest wskazana- duże ryzyko kontuzji, dlatego na poczatek odradzam, Jak chcesz dać 4 serie to 3 ćwiczenia ci tam wejdą i myśle, że będziesz miała urozmaicone

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to kurde co na klate ?
planuje skos w gore i w dol w sumie 3 serie, plus co ? przenoszenie podejrzewam, ze powiesz to samo co z rozpietkami... moze sciaganie linek w bramie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
na klatke polecam:

skos glowa w gore
brama
przenoszenie sztnagielki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
przenoszenie jest bardziej bezpieczne niż rozpiętki, choć też trzeba uważac.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam wykonalem sobie taki oto planik, ktory zamierzam zaczac za jakies 3 tygodnie, mozecie rzucic okiem i ewentualnie cos skorygowac choc nie sadze, zeby bylo raczej co

Biceps
Uginanie ramion prosta sztanga x 2
Triceps
Francuski wyciskanie lamana sztanga w lezeniu x 2
Klata
Wyciskanie sztangi na skosie w gore x 2
Wyciskanie sztangielek na skosie w dol x 1 (co drugi trening 2:1 lub 1:2 stosunek serii)
Brama lub przenoszenie x 1
Barki
Wyciskanie sztangi sprzed glowy x 2
Unoszenie sztangielek bokiem x 1
Unoszenie sztangielek w opadzie x 1
Plecy
Sciaganie drazka wyciagu gornego do klatki x 1 (w treningu 5-tek moge zastapic je podciaganiem ? bo jestem w stanie wykonac max 5-8 powtorzen, a to sa cw zamienne)
Podciaganie sztangielki w opadzie x 1
Szrugsy x 1
Nogi
Przysiady na hack-maszynie x 2
Martwy ciag na prostych nogach x 2
Lydki
Wspiecia na palce w siadzie z obciazeniem na kolanach x 2


tak wiem wiem, martwy ciag i przysiady... ale przysiady na hack-maszynie mniej obciazaja kregoslup niz normalne przysiady wiec jakos to przezyje z martwym ciagiem, jestem swiadom tego
a kolejnosc odpowiada mniej wiecej moim aktualnym priorytetom, naturalnie bede stosowal naprzemienne serie biceps-triceps i klata-plecy
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Klata
Wyciskanie sztangi na skosie w gore x 2
Wyciskanie sztangielek na skosie w dol x 1 (co drugi trening 2:1 lub 1:2 stosunek serii) "
-- nie lepiej dać jedno wyciskanie w poziomie? (chyba ze to ty pisałes, ze masz ograniczenie w regulacji ławki )

"(co drugi trening 2:1 lub 1:2 stosunek serii"
-- tzn chodzi ci o pierwsze i drugie ćwiczenie?



"Barki
Wyciskanie sztangi sprzed glowy x 2
Unoszenie sztangielek bokiem x 1
Unoszenie sztangielek w opadzie x 1"
-- czy najbardziej zależy ci na przednim aktonie naramiennych? pytam bo masz tutaj dwie serie, i jeszcze dodatkowo partia ta jest obciążona podczas treningu klatki piersiowej


"Plecy
Sciaganie drazka wyciagu gornego do klatki x 1 (w treningu 5-tek moge zastapic je podciaganiem ? bo jestem w stanie wykonac max 5-8 powtorzen, a to sa cw zamienne)
Podciaganie sztangielki w opadzie x 1
Szrugsy x 1"
-- to moze wpleć podciaganie od początku, przez 15stki rób na maxa bez obciążenia, natomiast w pozostałych minicyklach, ustal sobie jakis próg powtórzeń- ale nie max, i dodawaj co trening, albo co dwa treningi jakies obciążenie np 1,5 kg


"Nogi
Przysiady na hack-maszynie x 2
Martwy ciag na prostych nogach x "
-- mc rób z plecami


"a kolejnosc odpowiada mniej wiecej moim aktualnym priorytetom,"
-- jeżeli bicepsy i tricepsy nie są twoim głównym priorytetem i nie bedziesz chciał (moze zajsć taka potrzeba) przez "odciążać" inne partie to daj je po plecach i klatce- taka moja propozycja, gdyz jezeli na początku zmęczysz bicepsy i tricepsy to może to wpłynać negatywnie na trening klatki i pleców gdyz te małe partie pracują również przy dużych. Natomiast jeżeli jestes w stanie zmniejszyć intensywność klatki i pleców na korzyść bicepsów i tricepsów to spróbuj z takim ułożeniem :D


"naturalnie bede stosowal naprzemienne serie biceps-triceps i klata-plecy"
-- tylko jak chcesz przeplatać plecy i klatke, jeśli międzi nimi masz barki?

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o sprawdzenie, pierwszy makrocykl hst

Następny temat

Ile dokładać w HST?

WHEY premium