SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - Reaktywacja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 46834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 57865
TUTAJ ALTERNATYWNA DROGA! Miesni jak Coleman i Cutler miec nie bedziemy jednak i tak z sylwetek jestesmy zadowoleni!

HST FOLLOWERS:)Wiec zaczynamy, HST REAKTYWACJA 2009

Wprowadzenie do treningu Hypertrophy - Specific Training (HST)
1.1. Historia treningu HST
1.2. Warunki treningu HST
1.3. Zasady treningu HST
1.4. Ciężar maksymalny
1.5. Objętość treningowa
1.6. Dobór ćwiczeń oraz przykładowe plany treningowe
1.7. Plany polecane przez ALTERNATYWNA DROGE
1.8.Jaki wybrac plan

DLACZEGO HST W ALTERNATYWNEJ DRODZE

Trening HST opiera się na psychologicznej zasadzie hipertrofii, która po raz pierwszy została odkryta przy pracach laboratoryjnych związanych z budowaniem masy mięśniowej. Do napisania artykulu i przetestowania treningu skłonił mnie wywiad przeczytany z założycielem HST Brytan’em Haycock’iem, w którym stwierdził on, że jest to najlepsza metoda treningowa w środowisku osób, które nie używają środków dopingujących. Jak sugeruje Chris Shugart w przeprowadzonym wywiadzie z Haycockiem „(…)większość kulturystów, używa tak wielu środków dopingujących, że sam trening nie ma prawie żadnego znaczenia, ponieważ w większości ich rezultaty są zasługą wyłącznie środków niedozwolonych" (Shugart, 2003). Ponadto jak dodaje Dan Duchaine „współcześni kulturyści zawdzięczają swój wygląd ogromnej ilości środków niedozwolonych i budowanie ogromnej sylwetki ma bardzo mało wspólnego z reżimem treningowym oraz suplementacją" (Shugart, 2003). Tak wiec jak widzimy, treningi ludzi z ALTERNATYWNEJ drogi powinny wygldac troche inaczej niz treningi zawodowych kulturystow oraz kolegow z innych dzialow

1.1. HISTORIA TRENINGU HST

Bryan Haycock jest założycielem i prekursorem treningu Hypertrophy - Specific Training (HST). Zaczął się on fascynować kulturystyką w 1978 roku i od tamtego czasu zajmuje się szerzeniem i propagowaniem tego treningu - jego zdaniem najskuteczniejszej metodzie budowania masy mięśniowej (Haycock, 2009). Trening ten jest oparty na psychologicznej zasadzie hipertrofii, która po raz pierwszy została odkryta przy pracach laboratoryjnych związanych z treningiem kulturystycznym. Hipertrofia to nic innego jak powiększenie się czegokolwiek do nadmiernych rozmiarów i może ona być podzielona na 2 rodzaje: hipertrofię sarkoplazmatyczną oraz hipertrofię mikrofabralną. Pierwszy rodzaj hipertrofii polega na powiększeniu się ilości płynu komórkowego w komórce. Powoduje to wzrost, ale nie daje wydajności oraz nie ma wpływu na siłę naszych mięśni. Drugi typ hipertrofii, to hipertrofia miofibrylarna, która powoduje wzrost naszej siły. Zanim metoda ta ujrzała światło dzienne w 2000 roku, była ona przedmiotem badań i eksperymentów laboratoryjnych. W roku 2001 po ukazaniu się pierwszego artykułu na temat treningu HST w magazynie „Think Muscle", zaczął on stawać się coraz bardziej popularny w środowiskach zainteresowanych sportami siłowymi oraz budową mięśni. W wieloletniej karierze kulturystycznej Bryan wypróbował wszystkie typowe metody treningowe, które po kilkuletniej karierze nie przynosiły już rezultatów (Haycock, 2009). Zmusiło go to do przeprowadzania badań, w których już na początku odkrył, że dotychczasowe zasady treningowe, mimo że opierały się na zasadach hipertrofii związanej z obciążeniem mięśni wywołanej treningiem, nie miały wiele wspólnego z zasadami fizjologii na poziomie komórkowym, głównie z powodu ograniczonej perspektywy wynikającej z natężenia i intensywności jakie niesie ze sobą typowy trening kulturystyczny.

1.2. WARUNKI TRENINGU HST

Aby trening HST przyniósł pożądane rezultaty muszą być spełnione 4 jego podstawowe warunki (Haycock, 2009):

a. Mechaniczne obciążenie
Mechaniczne przeciążenie jest konieczne, aby wywołać hipertrofię mięśniową. Udział biorą tutaj MAPk/ERK, komórki satelitarne, czynnik wzrostu, wapń. Mechaniczne obciążenie to nic innego jak ćwiczenia z ciężarami, które powodują obciążenie naszych mięśni, co prowadzi do ich wzrostu.

b.Silna kontra długotrwała/stopniowa stymulacja
Aby uzyskać długotrwałą i widoczną hipertrofię potrzebna jest odpowiednia częstotliwość treningów dla stworzenia odpowiednich warunków do wzrostu mięśni. W treningach kulturystycznych typu Split, gdzie każdy mięsień otrzymuje silną stymulację raz w ygodniu nasilona synteza białek, sekrecja prostoglandyn, poziom IGF-1 czy mRNA, wraca do normy już po 36 - 48 godzinach po treningu. Dlatego badania HST krytykują tę metodę argumentując to, że mięśnie rosną przez około 48 godzin po treningu. W metodach, gdzie każdy mięsień ćwiczony jest raz w tygodniu nasz organizm większość czasu spędza w półkatabolicznym stanie. Gdy dana grupa mięśniowa ćwiczona jest rzadziej, po 48 godzinach reakcją naszego organizmu nie jest wzrost mięśni lecz jednie utrzymanie równowagi azotowej. W metodzie HST całe ciało ćwiczone jest trzy razy w tygodniu (poniedziałek - środa - piątek) po to, aby maksymalnie wykorzystać anaboliczne właściwości organizmu.

c. Progresywne obciążenie
Należy pamiętać, że nasze włókna mięśniowe przyzwyczają i stają się odporne na mechaniczne przeciążenie jakie jest im dostarczane podczas treningu. W związku z tym, aby nasze mięśnie nie zaadaptowały się do danego ciężaru - należy go zwiększać co trening. Wzrost powinien wynosić od 2,5 do 5 kg na górne partie ciała i od 5 kg do 10 kg na dolne partie (nogi). Drugą metodą jest dodawanie 5% obciążenia co trening. Dzięki temu nasz organizm nie przystosuje się do danego treningu, dzięki czemu hipertrofia będzie stała co wpłynie na stały wzrost mięśni. Wzrost siły, w przeciwieństwie do masy, polega przede wszystkim na adaptacjach połączeń nerwowo-mięśniowych. Tak więc, przyrost siły jest wynikiem nie tylko przyrostu włókien, ale także w dużym stopniu aktywacji określonych jednostek motorycznych.

d. Strategiczne roztrenowanie
Strategiczne roztrenowanie to nic innego jak czas wolny od treningu, który na celu ma zatrzymanie i odwrócenie adaptacji mięśni do treningu. Czas bez treningu jest konieczny, aby kolejne treningi przynosiły efekty w postaci wzrostu umięśnienia. Roztrenowanie powinno trwać od 9 do 12 dni i nie powinno się w jego czasie wykonywać jakiegokolwiek treningu. Należy także pamiętać, że okres ten nie jest wybierany przypadkowo. Treningu HST nie przerywamy, kiedy zaczynamy czuć, że nasz organizm jest już na pograniczu wyczerpania lub wtedy, kiedy czujemy się znudzeni treningiem. Roztrenowanie musi nastąpić po 6 - 8 tygodniu ćwiczeń ponieważ po takim czasie kończy się nasz limit dodawania obciążenia, co jest kluczem do wzrostu mięśni w treningu HST. Nie należy także mylić strategicznego roztrenowania z regeneracją. Regeneracja to odbudowywanie uszkodzonych na treningu włókien mięśniowych. W strategicznym roztrenowaniu mięśnie są już kompletnie zregenerowane po 5 - 7 dniach bez treningu. Mimo tego, dodatkowy czas jest potrzebny, aby odzwyczaić mięśnie od ćwiczeń i ciężarów, które były podstawą treningu przed przerwą. 9 - 12 dni jest wystarczającym okresem, aby tak się stało bez obawy o atrofię mięśni. Jeżeli nie zdecydujemy się na roztrenowanie, dalszy progres w treningach stanie się niemożliwy i nasz wysiłek na siłowni będzie mógł służyć jedynie jako utrzymywanie aktualnej formy.

1.3. ZASADY TRENINGU HST: MAKROCYKL HST
Makrocykl HST składa się z 4 mikrocykli treningowych. Każdy mikrocykl treningowy trwa 2 tygodnie. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek. Całe ciało ćwiczone jest w każdy dzień treningowy. W każdym mikrocyklu treningowym należy trzymać się określonej liczby powtórzeń, która jest następująca (Haycock, 2009):

Mikrocyk l (tydzień 1,2) 15 powtórzeń
Mikrocykl 2 (tydzień 3,4) 10 powtórzeń
Mikrocykl 3 (tydzień 5,6) 5 powtórzeń
Mikrocykl negatywów (tydzień 7,8) można wykonać na kilka sposobów:
wykonujemy samodzielnie 2 powtórzenia z ciężarem maksymalnym dla 2 powtórzeń w danym ćwiczeniu, i wykonujemy dodatkowe 3 powtórzenia z pomocą partnera,
dropsets: wykonujemy 5 powtórzeń z ciężarem maksymalnym, po czym zdejmujemy obciążenie i wykonujemy dodatkowe kilka powtórzeń na obniżonym obciążeniu. Staramy się nie przekroczyć 15 powtórzeń,
ćwiczymy przez kolejne dwa tygodnie z ciężarem maksymalnym dla 5 powtórzeń.

Możliwa jest także lekka zmiana powtórzeń w każdym mikrocyklu. Typowy trening HST opiera się jednak na przedziale 15 -10 -5 powtórzeń w poszczególnych mikrocyklach. Ponadto, jeżeli czujemy się zmęczeni po 6 tygodniu ćwiczeń, możemy nie wchodzić w ciężki dla organizmu mikrocykl negatywów. Następuje wtedy zmierzenie ciężaru maksymalnego dla kolejnych treningów, co wyjaśnione jest w następnym rozdziale, i przystąpienie do strategicznego roztrenowania.

1.4. CIĘŻAR MAKSYMALNY
Przed rozpoczęciem strategicznego roztrenowania i treningu HST należy zmierzyć ciężar maksymalny dla każdego ćwiczenia, które będzie wchodzić w skład naszego treningu. Ciężar maksymalny należy zmierzyć dla 15, 10, 5 powtórzeń w każdym ćwiczeniu w jednej serii. Ciężary maksymalne mogą być zmierzone następująco (Haycock, 2009):
Ciężary maksymalne dla 15 powtórzeń - poniedziałek
Ciężary maksymalne dla 10 powtórzeń - środa
Ciężary maksymalne dla 5 powtórzeń - piątek

Ciężary należy zapisać, ponieważ na ich podstawie układane jest obciążenie na każdy trening całego makrocyklu HST. Dlatego potrzebne jest założenie dzienniczka treningowego, w którym znajdować się będę ciężary i ćwiczenia na każdy trening. Mając na uwadze zasadę progresywnego obciążenia musimy pamiętać, że nie zaczynamy treningu z ciężarem maksymalnym. Trzymając się zasady, układamy plan tak, że maksymalny ciężar dla każdego ćwiczenia dla określonej liczby powtórzeń przypada tylko na ostatni trening danego mikrocyklu (Haycock, 2009):

Ciężar maksymalny dla ćwiczenia: Ćwiczenie: przysiad ze sztangą
Ciężar maksymalny dla 15 powtórzeń: 120kg Tabela 1. Ciężar maksymalny dla 15 powtórzeń: 120kg
TRENING nr 1 2 3 4 5 6
Obciążenie 80 88 96 104 112 120

• Ciężar maksymalny dla 10 powtórzeń: 140kg
Tabela 2. Ciężar maksymalny dla 10 powtórzeń: 140kgTRENING nr 1 2 3 4 5 6
Obciążenie 100 108 116 124 132 140

• Ciężar maksymalny dla 5 powtórzeń: 160kg
Tabela 3. Ciężar maksymalny dla 5 powtórzeń: 160kg
TRENING nr 1 2 3 4 5 6
Obciążenie 120 128 136 144 152 160

W taki sposób mamy zobrazowany trening HST na podstawie jednego ćwiczenia. Widoczne jest jednak, że w treningu nie ma stałej progresji ciężaru - zigzag. Z zigzag’ami możemy sobie poradzić na przykładzie (Haycock, 2009):

Ćwiczenie: przysiad ze sztangą
Ciężar maksymalny dla 10 powtórzeń: 100kg
Ciężar maksymalny dla 15 powtórzeń: 120kg

Wykonanie pierwszych treningów następnego mikrocyklu z ciężarem maksymalnym z poprzedniego mikrocyklu. Tak aby na 3 treningu ćwiczyć już z większym obciążeniem:Tabela 4. Zmiana obciążenia w kolejnych mikrocyklach treningowych

Mikrocykl 15 powt. 50 60 70 80 90 100
Mikrocykl 10 powt. 100 100 110 110 120 120

zostawienie zigzag’a, co pozwoli na lepszą regenerację centralnego układu nerwowego oraz mięsni. W przypadku, gdy czujemy się zmęczeni polecane jest zastosowanie zigzag’a,
zastosowanie zigzag’a i przekroczenie ciężaru z poprzedniego mikrocyklu w 4 treningu:

Tabela 5 Zmiana obciążenia w kolejnych mikrocyklach treningowych
Mikrocykl 15 powt. 50 60 70 80 90 100
Mikrocykl 10 powt. 90 100 100 110 110 120

1.5. OBJĘTOŚĆ TRENINGOWA


Objętość treningowa powinna być ustalana indywidualnie przy pomocy następujących kryteriów (Haycock, 2009):

Zwiększ objętość jeżeli:

• nigdy nie czujesz się obolały po treningach,
• nigdy nie czujesz się zmęczony,
• twoje mięśnie nie rosną.

Utrzymuj objętość jeżeli:

jesteś lekko obolały po treningach,
jesteś lekko zmęczony, jednak nie ma to wpływu na motywację, regenerację i sen,
twoje mięśnie wyglądają pełniejsze.
Zmniejsz objętość jeżeli:

czujesz zbytnie bóle w mięśniach oraz bóle i zmęczenie stawów,
jesteś ciągle zmęczony i podenerwowany, nie wysypiasz się,
siła podczas treningu znaczenie spada.

Podczas dobierania objętości należy brać pod uwagę wyżej wymienione czynniki. Niemniej jednak istnieją dwie typowe wersje doboru intensywności:

• wersja pierwsza:
mikrocykl 15-tek - 1 seria
mikrocykl 10-tek - 2 serie
mikrocykl 15-tek - 3 serie
• wersja druga:
mikrocykl 15-tek - 2 serie
mikrocykl 10-tek - 2 serie
mikrocykl 15-tek - 2 serie

W przykładzie drugim można też zastosować 2 serie na duże grupy mięśniowe i 1 serię na małe grupy mięśniowe. Należy także pamiętać, że w treningu HST ćwiczymy nawet wtedy, kiedy mięśnie są jeszcze obolałe z poprzedniego treningu. Badania przy treningu HST wykazały, że to nie mięśnie są przyczyną przetrenowania, lecz zmęczenie centralnego układu nerwowego. Nie przemęczanie centralnego układu nerwowego pozwoli ćwiczącym stawać się znacznie silniejszym, co prowadzi do zwiększenia obciążenia, czyli większej hipertrofii (Haycock, 2009). W typowym treningu kulturystycznym Split ilość serii jest znacznie większa, ponieważ każdy mięsień jest z reguły ćwiczony raz w tygodniu. Ze względu na fakt, że w treningu HST każdy mięsień ćwiczony jest aż 3 razy w tygodniu liczba serii na każdym treningu musi być ograniczona.

1.6. DOBÓR ĆWICZEŃ ORAZ PRZYKŁADOWE PLANY TRENINGOWE

Przy doborze ćwiczeń należy pamiętać aby skupić się na ćwiczeniach złożonych, które najlepiej budują masę i siłę mięśniową. Plany mogą być modyfikowane indywidualnie w odniesieniu do objętości i ilości ćwiczeń. Należy pamiętać jednak, aby nie przesadzić z ilością ćwiczeń, co może doprowadzić do przetrenowania. Należy pamiętać, aby trening był prosty, składał się z ćwiczeń złożonych i nie przekraczał 45 -60 minut. Do przykładowych planów treningowych, które należy wykonywać trzy razy w tygodniu należą (Haycock, 2009):

PLAN 1:• przysiady ze sztangą,
martwy ciąg na prostych nogach,
• wyciskanie sztangi na ławce skośnej,
• podciąganie na drążku,
• wiosłowanie ze sztangą,
• wycisk sztangi za/sprzed głowy,
• wznosy ramion bokiem,
• unoszenie rąk ze sztangielkami stojąc,
• wyciskanie francuskie,
• wznosy na palcach.

PLAN 2• przysiady ze sztangą,
• uginanie nóg na maszynie,
• wyciskanie sztangi na ławce skośnej,
• pompki na poręczach,
• wiosłowanie sztangielką jednorącz,
• uginanie ramion ze sztangielkami uchwytem młotkowym,
• wyciskanie francuskie,
• szrugsy,
• unoszenie tułowia z pozycji leżącej.

PLAN 3• przysiady ze sztangą,
• uginanie nóg na maszynie,
• wycisk sztangi na ławce skośnej,
• podciąganie na drążku,
• pompki na poręczach,
• wiosłowanie na maszynie siedząc,
• unoszenie tułowia z pozycji leżącej.

Możliwe jest także ułożenie planu A i planu B i wykonywanie go naprzemiennie. Całe ciało jest wtedy także ćwiczone trzy razy w tygodniu, jednak następuje zmiana ćwiczeń na daną partię mięśniową. Kolejną odmianą jest podzielenie treningu na górne i dolne partie ciała. Trening taki wygląda wtedy następująco (Haycock, 2009):

Poniedziałek - górne partie ciała
Wtorek - dolne partie ciała
Środa - górne partie ciała
Czwartek - dolne partie ciała
Piątek - górne partie ciała
Sobota - dolne partie ciała
Itd…

Jeżeli chcemy ćwiczyć 2 razy w tygodniu z podziałem na górne i dolne patie ciała, możemy podzielić nasz trening na sesje poranną i wieczorną. Ćwiczymy wtedy w poniedziałek, środę i piątek, ćwicząc górne partie ciała w sesji porannej i dolne partie ciała w sesji wieczornej.

PLANY POLECANE PRZEZ ALTERNATYWNA DROGE

Plan polecamy ulozyc opierajac sie na cwiczeniach zlozonych, bazujac na:

KLATKA :
wycisk sztangi/hantelek plaska
wycisk hantelek/sztangi skos
dips

PLECY
rozne wioslowania
podciaganie
MC

BARKI:
wycisk zza glowy
wycisk spzred glowy
wycisk hantelek
arnoldki
military press

NOGI:
przysiad i MC rzadza dlatego w planie musza byc

BIC:
podciaganie
uginania rak hantelkami z supinacja nadgarstka
mlotki
uginanie rak ze sztanga

TRIC:
wycisk wasko
francuz
dips

Przyklady:

1. WERSJA DLA NIE MAJACYH CZASU NA SILOWNIE

Przysiad/MC
Podciaganie
Dips
Wycisk na barki

tester planu: kilobb
https://www.sfd.pl/ALTERNATYWNA_DROGA_-_GALERIA_ZDJEC-t422200-s34.html

2.

PRZYSIAD/MC
PODCIAGANIE
WYCISK NA PLASKIEJ
WIOSLOWANIE
WZNOSY NA LYDKI
WYCISK NA BARKI HANTLE
FRANCUZ

3.
PRZYSIAD/MC
WYCISK NA PLASKIEJ
WIOSLOWANIE
WYCISK NA BARKI hantle
WZNOSY NA LYDKI
BICEPS: UGINANIA NA LAWCE Z SUPINACJA
FRANCUZ

4.
PRZYSIAD/MC
PODCIAGANIE
WYCISK NA PLASKIEJ
WIOSLOWANIE (w dzień co nie ma MC)
DIPS
WZNOSY NA LYDKI
WYCISK NA BARKI

1.8. Jaki plan wybrac

Pamietajmy, ze nie jestesmy kulturystami, nie wydajemy 2tys na suple i jeszcze raz tyle na diete, tak wiec nie szalejmy z planami, 5-7 cwiczen spokojnie wystarczy aby budowac mieso i stawac sie silniejszym.

DODATKOWE LINKI:

tutaj zobaczysz ekipe z ALTERNATYWNEJ DROGI:

https://www.sfd.pl/ALTERNATYWNA_DROGA_-_GALERIA_ZDJEC-t422200.html

dzienniki treningowe warte przejzenia:

https://www.sfd.pl/józekzdun/dziennik/podsumowanie_recomp.,_start_HST_str.4-t487015.html

https://www.sfd.pl/kris4real_/_NATURAL_POWER_NOWE_FOTYstr48_-_140kgx1_str35_-t434668.html

https://www.sfd.pl/Xtremalny_blog_HST_PeP.-t396447.html

TUTAJ OBLICZYSZ CIEZARY NA KAZDY TRENING
http://www.darkthorn.republika.pl/hs.htm

TUTAJ DOWIESZ SIE JESCZCZE WIECEJ I PODSZLIFUJESZ ANGIELSKI:

http://www.hypertrophy-specific.com/hst_index.html


Zmieniony przez - kris4real w dniu 2009-06-16 12:42:11
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 102
Słuchajcie czyli to jest tak zaczynam przygode z HST i maksymalnie na bic na 10 powtórzeń biore 12kg to pierwszy trening biore 2kg i 10 powtórzeń potem następny trening 4kg 10 pow,potem 6kg10pow ,8kg10pow i piąty trening 10kg 10 powtórzeń i szósty trening 12kg 10 powtórzeń tak?? i potem jak już dojde do tych 12kg to co ile mam co trening zwiększać co 5% tak??

cześć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12276
no i super sog jak wejdzie;)
takze jestem zwolennikiem hst i jedno juz mam za soba
1

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8317
Super art..
Duzo rozjasni majacym ciagle pytania i watpliwosci.
Ale ja w HST followers to przegiecie. Chyba, ze chcesz zniechecic kogos do HST :).
Wzruszylem sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12276
kilobb nie przesadzaj na tej fotce wyszedles bardzo bardzo dobrze

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 542
Właśnie tego brakowało w Alternatywnej! Sam dopiero zaczynam przygodę z siłownią i mam ciągle wiele dylematów i zagwostek.
A tak mam tu wszystko i koniec z durnymi tematami!
Podwiesicie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 53 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37368
Atrykuł na czasie zwłaszcza dla mnie
Ciekawa lektura Thanks Kris - Oczywiście SOG !

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20685
Kris HST Master
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 117415
super, dzieki za odświeżenie tematu hst. informacja dla tych ktorzy nie wiedza - Kris pisał prace dyplomowa na temat HST !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 652
nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie no ale najwyzej moderator je usunie
Czy nie mogąc silowo cwiczyc nog( problemy z kolanem) jest sens robic trening HST?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 57865
mozesz spokojnie:)
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 117415
chcialem dodac ze nei zgadzam sie z Panem Shugartem i nie wiem na jakim on swiecie zyje :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do siłowni

Następny temat

Co się uda w 2 miesiące ? Tymi ćwiczeniami.

Obnizka