SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdzie tkwi błąd?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Nie. Żyw się tka jak na diecie, ale bez ujemnego bilansu kalorycznego. Czyli coś koło 1800 kcal jedz przez 2-3 tygodnie.

Kawa: 1-2 filiżanki dziennie to żaden problem. Zwłaszcza przed treningiem :)


A co z owocami, za którymi przepadam. Nie objadam się nimi, najwyzej kilka śliwek, 2 jabłka, pomarańcze...

Jednego dnia? To już sporo.
Możesz jeść jeśli musisz, ale ograniczaj się do śniadania/posiłku przedtreningowego.

Zmieniony przez - Venomik w dniu 2008-08-31 16:21:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
owoce to tez wegle i wiele osob uwaza, ze raczej powinno sie ich unikac na diecie odchudzajacej. Wszystko zalezy od filozofii
nie trzeba sie z nimi rozstawac, ale warto ograniczyc odchudzajac sie.
Trening silowy jest bardzo fajny w kwestii spalania tkanki tluszczowej. Zreszta co tu mowic wystarczy zobaczyc efekty dziewczyn w dzienikach treningowych Alexxa, Panna Kika, Mera, VV..... tam tez mozesz znalezc moje propozycje na treningi w domu, chociaz zawsze mozna dopasowac dla "nowicjuszek

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-08-31 17:20:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
W takich przypadkach jak ten całkowita rezygnacja z owoców nie przyniesie jakichś szczególnych korzyści.
Owoce mają zazwyczaj niski lub umiarkowany indeks i ładunek glikemiczny, niska gęstość energetyczna, wysoki indeks sytości, właściwości alkalizujące... U niektórych osób mogą istotnie ułatwić przestrzeganie diety z deficytem kalorycznym, także umiarkowane spożycie to moim zdaniem nie jest błąd, no chyba, że ktoś ma już bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej i chce mieć jeszcze niższy...

Zmieniony przez - ellis w dniu 2008-08-31 19:10:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 140
Dobrze a co z treningiem? Tak ja wspominałam mam dostęp tylko do roweru Siłownia z prawdziwego zdarzenia odpada. Powiem, że czasu nie mam zawiele. Po 15 pracuje na drugim etacie. Jedynie mogę poświęcić godzinę co drugi dzień.

Wiem, że sama dieta nie ma sensu. Chciałabym sie pozbyć 10kg, ale jak pozbędę się 5 to i tak będę skakać do nieba. Najwięcej tkanki tłuszczowej odkłada mi się na brzuchu i plecach. Nogi pozostają stosunkowo szczupłe. Dlatego tak zalezy mi na pozbyciu tego brzucha, przez którego moja sylwetka staje się nieproporcjonalna. Żeby jeszcze było śmiesznej cały tłuszcz odkłada mi się powyzej pępka. Normalnie już nie wiem co z nim robić. Chwytam się juz wszytskiego. Za pierwszym razem jak pozbyłam się 20kg schudłam równomiernie. A teraz jakby organizm się zbuntował i nie chce oddać. Mogę liczyć na poradę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Godzina to nie jest zle, da sie calkiem fajny trening wykombinowac. Aeroby warto bys starala sie robic tak by stale zwiekszac intensywnosc.
Jak mailabys ochote do swojego rowerku dolaczyc cwiczenia z obciazeniem w domu to proponuje maly zestaw hantelkow i pilke do cwiczen.
Co do sposobu w jaki chudniemy duzo nie jestesmy w stanie zrobic. Taka twoja uroda, oczywiscie w pewnym momencie zacznie i z brzucha schodzić ale do tego czasu bedziesz miala w innych miejscach malo tluszczu. Pomysl o dodaniu cwiczen z obciazeniem one sa pomocne w ksztaltowaniu sylwetki, czy jestes w stanie jeszcze wcisnac jakies aeroby np. wstac wczesniej i porowerkowac chociaz 30min?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 140
Jeżeli tylko pozbędę się tłuszczu jestem w stanie wstać wcześniej. Jak to jest w końcu z tymi aerobami na czczo? Słyszałam sprzeczne opinie. Jedni twierdzą, że tracimy mięśnie, inni natomiast, że tłuszcz. Już sama nie wiem A co ze strojem? Trzeba "szczelnie" się ubrać, aby porządnie się wypocić? Mogłabym ćwiczyć co drugi dzień, w tym dwa razy w tygodniu rano na czczo. Czyli 4 razy w tygodniu dawka ruchu. Mogę prosić o opis/linki ćwiczeń z obciążeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie warto "zabawiac" sie w rozstrzasanie tych teorii. Oczywiscie, ze palimy i tluszcz i ekstremalnie doprowadzic mozemy do katabolizmu miesni.
Jedni sobie chwala poranne aeroby inni nie. W twoim przypadku nie chodzi mi o to, czy bedziesz robila je na czczo czy nie. Zawsze mozesz sobie wczesniej wypic mala porcje odzywki bialkowej. Wszelkie wypacanie pozostaw na wizyty w Saunie . Wypacanie nie ma nic wspólnego z utrata tluszczu. Nie przywiazuj tez wagi do tych cyferek ktore masz na urzadzeniu w trakcie cwiczen.
Mnie raczej chodzi o znalezienie "okienka", ktore mozesz przenaczyc na ruch. Po pierwsze zawsze to, jakas, dodatkowa porcja kalorii(teoretycznie 1/2kg miesiecznie), po drugie bardzo dobre pobudzenie metabolizmu, bedziesz miala wiecej energii. Ubierz sie lekko otworz okna, by bylo swierze powietrze i popedaluj 30min w tempie ktore ci odpowiada, nie rob zadnych interwalow. Po 30min jezeli masz jeszcze czas (10min) przeznacz go na rozciaganie.
Do tego dojda twoje treningi po poludniu. To jak teraz czy kupisz pilke zestaw hantelkow, skakanke i hula-hop?
Po poludniu widzialabym, zamiast pedalowania, trening obwodowy, a jak wygospodarujesz jeszcze troche czasu to wcisneloby sie dodatkowy trening ze skakanka.

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-09-01 08:42:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 140
Ok dziękiCoś pokombinujęHula hop odpada. Mam to diabelstwo w domu ale nie potrafię kręcić. Póki co pedałuje na rowerze. Mam czas do południa (urlop) i wtedy mogę pojeździć w terenie. Jeżlei poswięce 2h to wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tak, nawet mniej starczy, byleby to nie bylo rekreacyjne pedałowanie po prostej. A hula-hop to próbuj jest bardzo dobre w kształtowaniu talii, a z tym masz kłopot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 235 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4948
jeden blad juz znasz, nieodpowiednio zbilansowana dieta.
drugi blad w mojej opinii to brak tluszczy w diecie ktora napisalas... nic...
jezeli juz ktos o tym napisal to sorry za spam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

regenerejszyn vol1

Następny temat

Dietka do oceny:)

WHEY premium