SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gainer pomoc

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2591
ale jeszcze kiedy poniewaz cwicze silke i sztuki walki czy musze w kazdy dzien ?? weekend mam wolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
najlepiej w kazdy

jednak bez odpowiedniej diety nie licz na dodatkowe kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2457 Napisanych postów 24189 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402766
faftaq jaka jest tolerancja błedu podanego w linku kalkulatora?
z ciekawosci wpisałem swoje dane i dla mnie obliczenia zupełnie nie udane,pokazał mi dla utrzymania wagi ok 1,5gkg białka , ok 1,3g/kg tłuszczy i ponad 5g/kg wegli. przy aktywnosci 3-5 treningów,a gdzie tu jeszcze dodac prace fizyczna. budujac mase wg tego musiał bym jeszzce dodac kalorii..
a tak na prawde do budowania masy wystarczy mi ok 2-2,5g białka, ok 1g tłuszczu i ok 3,5-4 g wegli... wiec do utrzymania wagi potrzeba by było jeszcze mniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
trudno określić tolerancję błędu dla kalkulatorów, liczą one bowiem podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne wg przyjętych wzorów i mnążą przez przyjęty współczynnik aktywności. Obliczanie zapotrzebowania energetycznego wzorami czy kalkulatorami jest mało precyzyjne i daje raczej wartości orientacyjne i uśrednione.

Skądinąd też dziwiło mnie zawsze, że niektóre osoby liczyły zapotrzebowanie kaloryczne i trzymały się go co do kalorii. Ja jak obliczam czy układam dietę zaokrąglam do 100.

Właśnie policzyłem sobie tym kalkulatorem i w moim wypadku wyszło mniej więcej ok (ok 3400kcal przy 3 - 5 treningach tygodniowo), żeby utrzymać masę ciała przy takim trybie ćwiczeń potrzebuję około 3200 - 3300kcal.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-02-06 15:32:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2591
dobra zalozmy ze chcialbym sobie brac Olimp Gain Bolic 6000 cyz mam jesycye cos do tego dokupic jakies bcca ?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2457 Napisanych postów 24189 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402766
czyli nie najgorzej wyszło , tyle ze juz proporcje pewnie nie takie bo sporo wegli i tłuszczy liczac tylko na utrzymanie masy wychodzi, ja robiac mase daje max 4 g bo wiekcej mnie podlewa a tu ponad 5g i tylko utrzymanie

no ale ja nie licze kalorii wiec mnie to nie dotyczy (obliczam pewien poziom wyjsciowy b/w/t i koryguje w miare potrzeby) ale byłem ciekaw jak w innych przypadkach,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2457 Napisanych postów 24189 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402766
Lapino5
dobra zalozmy ze chcialbym sobie brac Olimp Gain Bolic 6000 cyz mam jesycye cos do tego dokupic jakies bcca ?????




mozesz dorzucic bcaa okołotreningowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2591
o to mi chodzie tez ze diete nie dam rady ustalic ... nie umiem a takze musialbym miec ja dlugo zeby przybrac na masie. chce przez miesiac przybrac okolo 4 kg i dalej mi nie potrzeba i bede sobie ta wage trzyaml a o to sie juz nie martwie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wincol - są to standardowe proporcje (55% energii z ww, 30% z t i 15% z białka) zgodne z zaleceniami IŻŻ i innych instytucji zajmujących się ustalaniem zasad żywienia. Bardzo cżesto to nie tyle ilość spożywanych węgli, co niewłaściwy ich dobór przyczynia się do zwiększenia poziomu tkanki tłuszczowej. Faktycznie jednak przyjęło się, że białka w sportach siłowych potrzeba więcej, a węgli mniej i nie wydaje mi się by ten trend był zły, choć moim zdaniem osoby spożywające więcej niż 2,5g białka na kg masy ciała i w których diecie kalorie z białak stanowią więcej niż25 - 30% kaloryczności powinny robić okresowe rotacje w spozyciu protein obniżając czasowo ich ilość.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko przy redukcji

Następny temat

białko

WHEY premium