SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GLUTAMINA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11712
co sadzicie o glutaminie ? jak efekty ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
polecam inkosport, phytochem lub multipower
dobra czyta glutamina ma dzialanie regeneracyjne na wątrobe a takze pomaga w wielu klopotach zoladkowych ze nie wspomne o super dzialaniu przy grypach czy innych infekcjach wirusowych - wielokrotnie stawiala mnie na nogi przy przeziebieniu - najlepszy i najskuteczniejszy obok kreatyny suplement na swiecie- jesli na was nie podzialala to znaczy ze nie byla to czysta glutamina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
osobiscie odradzam
stosunek cena/jakosc niezbyt kozystny
https://www.sfd.pl/temat141149/

Zmieniony przez - Quart w dniu 2004-05-17 19:06:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no i ze spozytej glutaminy do miesni dojeżdża "aż" 5 % :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 461 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5729
nie kupuj bo sie prawdopodobnie zawiedziesz lepiej kup kreatyne i bialko albo jakis gainer bo rozumiem ze cel to MASA

Idę wyprostowany wsród tych co na kolanach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
****, nie ważne, ile spożytej glutaminy dociera do mięśni... Ważne, ile dzięki jej spożyciu aminokwasów nie opuszcza mięśni!!! Ta niemięśniowa glutamina jest najważniejsza, bo tworzy tzw. pulę azotu pozabiałkowego. Tą pulę organizm wytwarza generalnie, poprzez katabolizm białek mięśniowych, uwalnianie i degradację aminokwasów. Chyba, że bierzemy suplementy glutaminowe - wtedy katabolizm ulega zahamowaniu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
AAA, jeszcze dodam, że niedawno dowiedziono, iż pewna, niewielka część glutaminy ulega w organizmie reakcji sprzęgania z aktywnym octanem, i przemienia się w aminokwas sprzężony - acetyloglutaminę - bardzo dobrze przenikający do mięśni. Na polskim rynku znajdziecie acetyloglutaminę w preparacie Glutagenix BIOGENIXa.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 7736 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42192
a mowisz to tak bezinteresownie

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Szybko pisałem, więc nie powiedziałem jeszcze jednej, ważnej rzeczy o glutaminie... Otóż, amniokwasy przenikają do komórek mięśniowych na drodze wymiany międzynarządowej, na glutaminę. To oznacza, że mniej więcej tyle aminokwasów wnikna do komórek mięśniowych, ile glutaminy pozostaje poza nimi. W normalnych warunkach, ta glutamina musi zostać najpierw uwolniona w katabolizmie białek mięśniowych, i przeniesina poza komórki. Ale uzupełniając glutaminę suplementem, oszczędzamy jej pulę w białkach, czyli po prostu białka mięśniowe, jak też usprawniamy dowóz innych aminokasów do komórek mięśniowych i syntezy nowych białek.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadzam sie calkowicie z przedmowcą ze glutamina jest super suplementem do zapobiegania katabolizmowi bialek ustrojowych i powinna byc podstawowym suplementem kazdego pakiera a druga sprawa to ze po cyklu kreatyną wspaniale podtrzymuje zdobytą sile i mase . wyprobowalem to juz 5 krotnie i polecam wszystkim, ktorzy chcą zachowac mase miesniowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 324 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2832
Glutamina to suplement pierwszej potrzeby.

Kto mówi inaczej ten poprostu się na tym nie zna...

najlepiej stosować w 100% czystą glutaminę bepośrednio po treningu i w wówczas kiedy czujemy się zmęczeni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... a ja się włączę do rozmowy :)
Mam zamiar spalić tłuszczyk który mi się uzbierał. No i nie umiem zdecydować jaki suplement najlepiej pomógłby mi w zapobieganiu redukcji masy mięśniowej. BCAA, Glutamina czy może jakaś mieszanka białkowa???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fenuplast

Następny temat

co wybrac?

WHEY premium