SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fuuun/dziennik/Power, speed and mma.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 344 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7429
no ot dawaj wać pan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
35kg



67,5kg



87,5kg




Trzeba nad prostymi plecami popracować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 344 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7429
no w ostatniej serii naprawdę kota złapałeś ogólnie gicior. Fajna siłka widze klimatyczna. Będziesz sie zapisywał na mma czy ćwiczysz sam dla siebie ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Ze sztukami walki mam trochę do czynienia, pół roku karate i od 7 do 13 roku życia aikido. Aktualnie chcę przybrać na sile i masie (2/3kg) i na mma od grudnia/stycznia

Ogólnie moim atutem w mma będzie stójka i mam nadzieje że siła ciosu. Ogólnie widzie się w roli boks/zapasy/obalenia/ciosy ...
Bo bjj wątpię choć kto wie...

Czyli:
1.teraz siłownia
2.w styczniu mma+ siłownia
3.z maja na czerwiec cykl na kreatynie/białko/aminokwasy i węglowodany
4.W wakacje wiadomo, trzeba trochę z życia brać przyjemności
5.No i od pierwszej klasy szkoły średniej zawody mma siłka i tak dalej

Mam nadzieje że zdrowie i motywacja dadzą mi zrobić to co zamierzam


Co do siłki
Asortyment :
- Sztanga prosta 10kg
- Obciążenia
*2x15kg
*2x10kg
*4x5kg
*4x2,5kg
*2x1,25kg
- Drążek do podciągania
- Wyciąg górny (na triceps/plecy/ew.brzuch)
- 2 stojaki wolno stojące
- Hantle
*2 pary 8kg
*2 pary 3kg
*1szt. 7,5kg
- 2 krótkie gryfy (ok.35/40cm)
- 2 gumy na podłogę do MC (patrz:filmiki z mc)
- 4 zaciski do sztangi
- ławeczka do brzuszków
- ławeczka regulowana (prosta i skos +)
- skakanka
- poręcze do pompek
- Worek bokserski
- Worek bokserski "dominator"
- 3pary rękawic bokserskich
- para rękawic do mt
- radio
- kiedyś TV było

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2010-11-26 23:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14617
Chętnie bym zobaczył jakiś filmik jak tarczujesz albo robisz worek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Będzie wkrótce, aktualnie jestem po uro kolegi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 588 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2176
te filmy co są wyżej to co to jest? MC chyba Ci nie wyszło? co ty ****a robisz!!? Ty chcesz roz***ać chyba mięśnie. To się robi powoli, spokojnie, za bardzo się prostujesz do tyłu, a przy podnoszeniu to masz mieć proste plecy, nie wiem może ich po prostu nie zauważyłem i jeszcze jedno nie rzucaj tak sprzętem...
Mam pytanie czy stosujesz jakieś suple? białko czy coś?

Zmieniony przez - buryburek w dniu 2010-11-28 00:08:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Tak to jest MC, nie sądzę żeby mi nie wyszło. Nie musisz bluzgać żeby mi uświadomić że robię coś źle bez spiny proszę. W pierwszej serii robiłem ciągi spokojnie jak byś nie zauważył. Doskonale wiem że plecy mają być proste ale jakbyś mógł się chwile zastanowić to może doszedł byś do wniosku że ciężar w ostatniej serii już dla mnie trochę waży i stąd ten garb... MC wykonuje od paru tygodni, i jestem tu żebyście mogli mnie poprawiać a nie bluzgać tak ? Co do rzucania sztangą, to obciążenia są nieogumowane więc stąd taki hałas gdybym miał sztangę olimpijską i ogumowane obciążenia to by nie było takiego efektu, a kasą nie rzygam więc nie stać mnie na takie rzeczy. Poza tym każdy ma swój indywidualny styl wykonywania ćwiczeń inni robią wolniej drudzy szybciej itp. Co do supli to aktualnie kreatyna.

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2010-11-28 09:58:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876


Za mną drugi tydzień treningu planem Fbw5x5. Dobrze jest czuć że siła rośnie Dziś dzień wolny od treningów.
O godzinie 15.00 pójdę potarczować i po boksować w worek.
Mam nadzieję że nie zawiodę was tym razem i filmiki będą.

Teraz wymiary ( porównywane do wymiarów po 1tyg. )

Klata= 105cm/ +0cm
Kark= 41,7cm/ +0,2cm
Biceps= 36cm/ +0cm
Przedramię= 34cm/ +0,5
Pas= 80cm/ -1,5cm
Udo= 62cm/ +1cm
Łydka= 40cm/ -1cm

No, tak to wygląda. Co do wymiarów łydki to chyba wtedy była na pompie po treningu więc dlatego taka różnica.
Ogólnie jak już wspomniałem wcześniej, głównie na sile mi zależy.
Ale efekty lepiej obrazują fotki. które dzisiaj najprawdopodobniej zrobię. Klatka wygląda dużo lepiej niż w pierwszym tyg. Lepsze zarysy są Nogi rosną ładnie od siadów. Na brzuchu przebijają się lekko mięśnie.

Podsumowanie :
Ogółem jest dobrze. Wizualnie jak i siłowo wszystko do przodu.

e: Jak myślicie, mogę dać zamiast podciągania wąsko (na biceps), uginanie ramion ze sztangą ? Myślę że to lepsze rozwiązanie.

buryburek - nie oceniaj mnie jak sam nie wiesz co to WL i SQ... bo nie takich opinii mi potrzeba

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2010-11-28 11:40:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 344 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7429
tak myślę uginanie bardziej niż podciąganie w podciąganiu trzeba naprawde dobrze wyizolować prace mięśni a to trudne. No czekam an filmiki i zdjęcia coś tu się dzieje w końcu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja tłuszczu

Następny temat

Biceps mały pomoc !

WHEY premium