SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Finały : I Mistrzostwa SFD Muscle Up

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318
proponuje następny konkurs Slow Muscle UP - wtedy nie bedzie "cheatowania" na bujanych/gimnastycznych drążkach , tudzież podbijania ciała prawie do poziomu ew zamachiwanie nogami. Taki typowo technicznie-siłowy konkurs.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1266
Oglądnij jeszcze raz swój film półfinałowy. Robisz to samo, co ja, tylko po prostu nie ogarniasz do końca techniki, tak bardzo Cię boli, że ktoś może to robić lepiej? Proponuję, żebyś przysiadł nad nimi i nauczył się ich dobrze, a potem spróbuj zrobić ~20, zobaczysz czy jest to tak proste, daj wtedy znać. No i pisz wprost, a nie kręcisz.
Kilka powolnych muscle upów zrobię jedynie na kwadratowym drążku (na grubym, okrągłym też się nieraz uda), strzelam, że prawdopodobnie większość startujących nie zrobi ich wiele więcej, a jeśli już to liczba na pewno nie przekroczy 10. Wtedy wysoce prawdopodobny jest problem z taką samą ilością powtórzeń u kilku zawodników, i co wtedy? Myślałeś o tym? Chyba nie.
Moja propozycja to konkurs muscle upów w których używamy TYLKO i WYŁĄCZNIE górnych partii ciała, czyli całkowicie bez pomocy nóg. Chętnie bym się sprawdził, na pewno nie tylko ja, bo widzę kilka mocnych osób w stawce (ponad osoby, które przeszły do finału)...

Nie ważne co umiesz, ważne jak potrafisz to wykorzystać. (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1266
cd. Ale od razu zmieniłbym sposób nagrywania prób, tj. nagrywałoby się całkowicie od boku. Wtedy dokładnie byłoby widać jak na dłoni kto robi ładnie, kto próbuje sobie pomóc nogami czy nie prostuje rąk, albo przewiesza się przez drążek.
Rzucam rękawicę, kto się podejmie sprawdzić swoje maksimum? Nie musi być w ramach zawodów SFD, tutaj w przyszłych edycjach pewnie będą niewielkie korekty (nie będzie podbijany poziom trudności), żeby większa ilość zawodników mogła spróbować własnych sił.

Nie ważne co umiesz, ważne jak potrafisz to wykorzystać. (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318
wiem że sam nie do końca robiłem czystych bo tu chodziło o max ale pomysł byłby dobry bo slow MU zrobisz mało ale nie oszukasz ;-p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
Oczywiście można zawyżać poziom trudności ale:

-będzie zbyt mało chetnych a to wplywa na zainteresowanie i nagrody
-dla przeciętnego kibica,widza bedzie to mało atrakcyjne(e-tam zrobili 5-10 razy-a ja pewnie z 5 sam zrobie...)
-trudnośc z amatorskim filmowaniem takich prób-potrzeba lepszego sprzętu niz komórka,statywy, operator itp-i znow połowa odpadnie
-trudnosci z sedziowanie-majac do dyspozycji film y w rózny sposób nagrywane

Mozna takie filmy wrzucac w Club muscle up-podajac sposób wykonania .
Także na zawodach w realu mozna by taka odmiane wprowadzic-sedziowało by wtedy też 3 sedziów ustawionych w róznych pkt.I tak byloby pewnie duzo kontrowersji
trzeba by też opracować szczgółowy regulamin-np ile stopni przechył tułowia-bo przeciez nikt pionowo nie jest w górnej pozycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2350
Zgadzam się z tym co napisał masti nie da się wprowadzić zbyt sztywnych reguł, może nie jestem ekspertem - wykonałem dopiero 13 muscle up-ów w 5 dniach (pojedynczych), i choć bardzo się staram zachować pozycję pionową i wykluczyć pomoc nóg, to po oglądnięciu filmiku zawsze kolana mam ugięte.

starzejemy się tylko z własnej woli, ale nie musimy tego robić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tomo Bird
proponuje następny konkurs Slow Muscle UP - wtedy nie bedzie "cheatowania" na bujanych/gimnastycznych drążkach , tudzież podbijania ciała prawie do poziomu ew zamachiwanie nogami. Taki typowo technicznie-siłowy konkurs.

Na początku dogadaliśmy się i było ustalone że MU gimnastyczne też są dozwolone i miał to być między innymi taki sprawdzian jakich można zrobić więcej.
Tomo Bird możesz też takich spróbować wcale to nie takie łatwe ja nie zrobię nawet jednego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Wszyscy chętni w dyskusjach i Ci którzy mają chęc pokazania swych Muscli różnych i jakich bądz, mogą skorzystać z klubu Muscle Ups

https://www.sfd.pl/Club_Muscle_Up-t844431.html 

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
Też zyczę finalistom powodzenia i pobicia swoich rekordów :)

Zmieniony przez - Fluor158 w dniu 2012-10-04 16:58:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Tatar MP w Muscle Up
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9440
Wrzucam swój pierwszy film - drugi też będzie ;)


"Walczyć – często, dać się pobić – czasami, dać się zniszczyć – nigdy!" Francois de Charette

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zredukować sobie męża :)

Następny temat

Prośba o pomoc w ułożeniu diety/treningów

WHEY premium