SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW z korekcją postawy - plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
Witam! 
Proszę o ocenę planu dla początkującego. Moim priorytetem są brzuch i plecy, z naciskiem na korekcję postawy. 
Przez jakiś czas robiłem tylko drobne rzeczy (rolowanie, rozciąganie, trening mobility) w celu poprawy postawy, ale w końcu chcę ćwiczyć FBW i połączyć te dwie rzeczy. 

Więc stworzyłem sobie taki plan: 

Poniedziałek : 
1. Nogi 
- ćwiczenie na poślad. mały/średni 
- przysiady bez obciążenia z gumą (3×15) 
- Hip Thrust (4×10) 
2. Plecy 
- podciąganie na drążku (4×6/z pomocą) 
3. Klatka 
- ćwiczenie na zewnętrzne rotatory z gumą (3×10) 
- wyciskanie na płaskiej (4×10) 
4. Brzuch 
- nożyce pionowe (3×18) 
- plank (3×30sec) 
- spięcia (2×15) 
5. Triceps 
- pompki w podporze tyłem (3×14) 

Środa : 
1. Nogi 
- ćwiczenia na poślad. mały/średni 
- przysiady bez obciążenia z gumą (3×15) 
- Hip Thrust (4×10) 
2. Plecy 
- wiosłowanie hantlami (3×10) 
3. Klatka 
- ćwiczenie na zewnętrzne rotatory z gumą (3×10) 
- wyciskanie skos 45° (4×10) 
4. Brzuch 
- unoszenie bioder w leżeniu (3×15) 
- plank boczny (2×30sec) 
- unoszenie nóg na drążku (2×12) 
5. Triceps 
- pompki w podporze tyłem (3×14) 

Piątek: 
1. Nogi 
- ćwiczenia na poślad. mały/średni 
- przysiady bez obciążenia z gumą (3×15) 
- Hip Thrust (4×10) 
2. Plecy 
- trap y rise (3×12) 
- trap t rise (3×12) 
- odwrócone dipy (3×12) 
3. Klatka 
- ćwiczenie na zewnętrzne rotatory z gumą (3×10) 
- wyciskanie na płaskiej (4×10) 
4. Brzuch 
- nożyce pionowe (3×18) 
- plank (3×30sec) 
- spięcia (2×15) 
5. Triceps 
- pompki w podporze tyłem (3×14) 

Nasuwają mi się jeszcze takie pytania: 

1. Plecy - wyczytałem, że powinno się zaczynać od największych mięśni a kończyć na mniejszych. I w przypadku początkującego najlepiej podzielić to na treningi. Więc czy dobrze robię rozbijając plecy na takie 3 dni (jak to zrobiłem) ? 

2. W dni wolne: rolowanie, rozciąganie, trening mobility, cardio na rowerze, raz w tygodniu interwały. Czy to nie przeszkodzi w regeneracji? 

Dodam, że ciężar będzie dodawany stopniowo, tak samo jak ilość powtórzeń w ćwiczenia bez obciążenia. 
Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
To daj info o sobie jak długo już trenujesz, jaką wadę korygujesz, czy była jakaś konsultacja, wypełnij ankietę z podwieszonych tematów i będziemy działać.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jaka wade posiadasz i czy konsultowałes to ze specjalistą? To najważniejsze.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
Dzięki za zainteresowanie! W zasadzie to nie sa bardzo poważne wady, ale sprawiają problemy. Byłem u jednego specjalisty i stwierdził u mnie znaczne przodopochylenie miednicy (hiperlordozę) i powiedział jedynie, że mam wzmacniać brzuch i plecy. I tak długi czas zdobywałem wiedzę na ten temat i do tego przyglądając się sobie wnioskuję, że razem z tą wadą u mnie, idzie razem w parze lekko pogłębiona kifoza piersiowa i wystająca szyja.
Staram się sam korygować, poprzez informacje na ten temat znalezione w necie. I do końca nie jestem zadowolony z rezultatów. Być może za mało pracy w to wkładam.
Dlatego chcę dołożyć trening siłowy, oczywiście tym razem pod kontrolą, skupiając się na prawidłowej technice. Po części już zacząłem i okazuje się, że nawet przysiadu prawidłowo nie potrafię zrobić, przez słabą mobilność. A więc czeka mnie dużo pracy.
Oczywiście ankietę wypełnię i podam więcej informacji, tylko potrzebuję trochę czasu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan widac, ze jest przemyślany. Musisz obserwować czy zadne ćwiczenie nie będzie powodowało dolegliwości bólowych.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 237
ronie220 - dzięki. A orientujesz się czy takie rozłożenie ćwiczeń na plecy ma sens ? Biorąc pod uwagę, że muszę skupić się najbardziej na czworobocznym części dolnej i takich ćwiczeniach, które będą uczyły (i wzmacniały) ściąganie łopatek w dół.
I dodając do tego, że w podciąganiu zaczynam od zera. 
Do tej pory robiłem np. Trap T/Y Rise + wiosłowanie hantlami leżąc + na zewnętrzne rotatory 3× w tygodniu, ale nie wiem czy to nie za dużo na te mięśnie ? A teraz z kolei nie wiem czy raz w tygodniu to nie za mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
marssx
Dzięki za zainteresowanie! W zasadzie to nie sa bardzo poważne wady, ale sprawiają problemy. Byłem u jednego specjalisty i stwierdził u mnie znaczne przodopochylenie miednicy (hiperlordozę) i powiedział jedynie, że mam wzmacniać brzuch i plecy. I tak długi czas zdobywałem wiedzę na ten temat i do tego przyglądając się sobie wnioskuję, że razem z tą wadą u mnie, idzie razem w parze lekko pogłębiona kifoza piersiowa i wystająca szyja.
Staram się sam korygować, poprzez informacje na ten temat znalezione w necie. I do końca nie jestem zadowolony z rezultatów. Być może za mało pracy w to wkładam.
Dlatego chcę dołożyć trening siłowy, oczywiście tym razem pod kontrolą, skupiając się na prawidłowej technice. Po części już zacząłem i okazuje się, że nawet przysiadu prawidłowo nie potrafię zrobić, przez słabą mobilność. A więc czeka mnie dużo pracy.
Oczywiście ankietę wypełnię i podam więcej informacji, tylko potrzebuję trochę czasu :)


To jest zespół naczyń połączonych i jak w jednym odcinku jest problem to on zostanie skompensowany przez inny odcinek taka jest mechanika kręgosłupa.
Warto by się dowiedzieć gdzie leży problem z tą miednicą bo któreś mięśnie trzeba rozluźnić a inne wzmocnić i działać na tych tkankach.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do treingnu siłowego - kobieta - jak z tym ciężarem? dobrze czy źle?

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium