SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treingnu siłowego - kobieta - jak z tym ciężarem? dobrze czy źle?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1039

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

24

Waga

52

Wzrost

165

Cel treningowy

masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

uraz kolana

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie - kwestia do zastanowienia.
Na siłowni od 3 lat, wcześniej dużo w domu, bez obciążenia ale z ładna zarysowana sylwetka. W późniejszym etapie problemy z odżywianiem - co gorsza z dość nie najgorszą wiedzą z dietetyki i suplementacji - no na własne życzenie, świadomie, no głupota.

Powoli wracam do odpowiedniego bilansu i rotuję węgle w górę - i wracam do treningu siłowego. Problem że nie bardzo pamiętam jak szło mi wcześniej i teraz nie wiem czy biorę mało / dużo ? Na razie mięśnie w powijakach powoli się "odbudowywują" siła wraca też powoli.
I tak np: (podaje wartości na tyle ile "daje radę" bez uczucia przeciążenia)

martwy ciąg, dzień dobry, wiosłowanie sztangą - 20 kg sztanga 3 serie x 8-10 powt.
wykroki, zakroki - hantle 2 x 6 kg (12 kg) 3 x 10 powtórzeń max
przysiad kettle bal 8 kg - do 10-12 powtórzeń x 3 serie
zakroki skrzyżne z 8 kg kettlem - 3 serie x 10 powtórzeń
na suwnicy spokojnie 30kg x 8 powtorzeń x 3 serie albo 40 kg x 5-6 powtórzeń x 3 serie
hip thrust - nie było okazji wypróbować ale myslę że z 30 spokojnie bym dała radę
wypychanie kolan w siadzie na maszynie 45 kg - 8-10 powtórzeń x 3 serie

to takie najbardziej mnie zastanawiające. Pytanie nie dotyczy ilości serii czy samego ćwiczenia tylko kwestii obciążenia - jak oceniacie na takiej "rekonwalescencji" ?
Oczywiście to nie jest mój jeden trening tylko spis :p
165 cm, 51 kg wagi aktualnie
Co do diety to jeszcze inna kwestia ale idzie cały czas w górę


Mały edit; 2 razy doszczętnie rozwalony staw kolanowy więc staram się nie szaleć na początku

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Trening_dla_kobiety_posladki_i_uda-t1186379-s5.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki, tak robię, ogólnie szybko się okazuje że mogę więcej jak się zbiorę porządnie :P
Na razie mam problem z treningiem góry bo niewiele robię mam na te parte ale myślę, że na forum coś sobie znajdę ;)
Dzięki za odpowiedzi


Zmieniony przez - tenenita w dniu 2019-04-08 07:37:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktokolwiek, cokolwiek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Ale powiedz mi tam gdzie masz 3 ćwiczenia wyszczególnione to robisz je wszystkie na raz czy zamiennie?

Z ciężarem musisz zacząć orientacyjnie po przerwie i po kilku treningach sama dojdziesz do tego jak mniej więcej dobierać ciężar roboczy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie na raz po prostu ten sam ciężar o ilość powtórzeń więc wpisałam je razem w jednym rzędzie.

No właśnie to ma razie jest ten którym się posługuje i nie wiem czy to nie po prostu maleńko i nie da efektów taki trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Ciezary bardzo male. 20kg w martwym ciągu biora najslabsze klientki, ktore dopiero zaczynają.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli w zasadzie tak jak ja ;) Ale od czegoś trzeba zacząć. Dzięki tak czy tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Oczywiście, że trzeba zacząć a jakie masz wrażenia po treningu i następnego dnia? Są odczuwalne jakieś mikrouszkodzenia ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zazwyczaj na drugi dzień faktycznie czuję "zmęczony mięsień" bo zakwasami bym tego nie nazwała, przetrenowałam się wiele razy więc wiem jak to wygląda ale jest właśnie ok - czuć, że dostał bodziec i musi odpocząć zwłaszcza prosty uda często czuję. Startowałam z 15 kg i właśnie nie było zbytniego efektu i trening też szedł zbyt lekko więc podniosłam do 20 kg. Wczoraj próbowałam hip thrust i 35 kg wydawało mi się na razie optymalne na 3 serie x 10 - nie wykluczam, że mogłoby być więcej a mniej powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wykroki i zakrok z 2x 6 kg dalej dają popalić więc tu jest raczej ok.
martwy jak się wczoraj okazało z kontrolą trenera możliwe, że mogę wziąć więcej ale jest do dopracowania technicznie - źle pracuję biodrami.

No i pozostaje kwestia kcal które (po przekopaniu Ladies :) ) muszą jeszcze poszybować w górę, zwłaszcza węgle może wtedy trochę tej siły przyjdzie. Ale wątek żywieniowy jeśli rozpiszę to już w grupie Ladies właśnie

Na razie wiem już że ciężar dość malutki ale - kilka rzeczy do korekty + motywacja i para wróci.

Poza tym, tak jak wspomniałam - mięśnie są nie tyle nigdy nie zbudowane co "zeżarte" dietą i po prostu wysuszone na maxa. Jeśli wierzyć w istnienie pamięci mięśniowej to jak wejdę na wystarczająco dodatni bilans kcal powinno dość ładnie ruszyć


Zmieniony przez - tenenita w dniu 2019-04-05 12:25:06

Zmieniony przez - tenenita w dniu 2019-04-05 12:28:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Spokojnie można dokładać tego obciążenia powoli ważne to mieć świadomość, że ten progres ciężarowy być musi. To daje bodźce i podnoszenie poprzeczki sobie na treningach gwarantuje rozwój.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
tenenita
Czyli w zasadzie tak jak ja ;) Ale od czegoś trzeba zacząć. Dzięki tak czy tak


Nie rozumiem, przecież napisałaś, ze z siłownia masz kontakt 3 lata?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taki trening jest optymalny ?

Następny temat

FBW z korekcją postawy - plan do oceny

WHEY premium