SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW ocena ew. rady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 299 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2439
Płeć : M

Wiek : 22

Waga : 82,5-83,5kg

Wzrost : 186

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : Rok jednak od września z planem i dietą na 80% a od listopada na 100% dopiete

Uprawiane inne sporty : W okresie wiosenno -jesiennym piłka nożna ew. koszykówka rekreacyjnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Od września domowa siłownia nie lubię tłoku sprzęt jest prócz modlitewnika

Dieta : Obecnie jeszcze redukcja do 7 lutego obecnie ok 2,2-2,4k kcal z tym że w DT BTW 200/90/200 DNT 200/150/30

Przeciwskazania medyczne : nie mogę robić martwego ciągu z powodu kręgosłupa

Zażywane suplementy : Zma, Bcaa, beta alanina, fat burner( 4 tydxień zacząłem) kreta mono (drugi mój cykl ten zacząłem 4stycznia)

Ostatnio przerabiany plan:
Tym planem jadę od połowy listopada całą redukcję na nim będę łącznie 12 tygodni ale też od września bardzo podobny miałem 4dniowy, więc pora to zmienić
Push 1

1. Przysiady
2.Wyciskanie sztangi na płaskiej
3.Rozpiętki na płaskiej
4.Wyciskanie sztangielek siedząc
5.Podciąganie sztangi do brody
6.Pompki w podporze tyłem
7.Prostowanie ramion na wyciągu stojąc


Push 2


1. Wyciskanie sztangi skos dodatni
2.Krzyżowanie linek wyciągu
3.Wyciskanie sztangi z przed głowy w siadzie
4.Unoszenie sztangielek bokiem
5.Unoszenie ramion w przód z sztangielkami
6.Wyciskanie oburącz w siadzie sztangielki
7.Przysiady

Pull 1

1. Ściąganie drążka w szerokim chwycie
2. Ściąganie drążka podchwytem /podciagnie
3. Wiosłowanie sztangą w opadzie
4. Uginanie ramion ze sztanga
5. Uginanie ramienia ze sztangielką w podporze o kolano
6. Uginanie ramion chwytem młotkowym
7. Szrugsy

Pull 2

1.Ściąganie drążka w szerokim chwycie za kark
2.Ściąganie trójkąta w siadzie do klatki
3.Wiosłowanie w siadzie
4.Uginanie ramion ze sztangielką stojąc
5.Uginanie ramion stojąc - wyciąg
6.Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie


Postanowiłem teraz wskoczyć na FBW na okres 8-10 tygodni, mam nadzieję że fajnie by mi się nim ćwiczyło.

Trening A
1.Przysiad ze sztangą na barkach
2.Wyciskanie sztangi na ławce prostej
3.Ściąganie drążka do klatki w szerokim chwycie
4.Wiosło sztangą w opadzie
5. Push Press
6. Unoszenie sztangielek w przed siebie
7.Wyciskanie wąsko (triceps)
8. Uginanie ramion z sztangą lekko łamaną

Trening B
1. Wykroki
2. Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
3. Rozpiętki
4. Podciąganie nadchwytem
5. Wiosło sztangielką
6. Wyciskanie sztangi z przed głowy w siadzie
7.Podciąganie sztangi do brody
8. Pompki w podporze tyłem
9. Uginanie ramion z sztangielką z supinacją

Obecnie strasznie dużo serii robiłem jednak zdobywając coraz lepszą wiedzę planuję:
Jeśli wypadnie mi w tygodniu A/B/A to trening A i B typowo siłowy zakres powtórzeń do 5-8 natomiast A drugi w tym tygodniu będzie treningiem w którym będę planował pracować na ciężarze 70-80% (zobaczę dokładniej nigdy wcześniej tego nie robiłem) robiąc przy tym zakres powtórzeń rzędu 15-20. Dla czego tak? Chcę spróbować coś nowego i nie tylko typowo siłę robić ale też spróbować wytrzymałości.
Doradźcie mi też w zakresie powtórzeń... robić 2 serie dochodzące i następnie 3 główne? Wystarczy tyle?
Odnośnie ćwiczeń to push press"a i wiosła sztangielką nigdy wcześniej w życiu nie robiłem, mam nadzieję że w miarę szybko to ogarnę (jak push press nie będzie mi szedł to na wyciskanie sztangielek to zamienię)
Dodatkowo jako uzupełnienie w poniedziałek robiłbym szrugsy i allahy a w piątek tylko allahy.
Dla czego allahy x2 w tygodniu? Jestem po sporej utracie masy ciała na dzień dzisiejszy ok 57kg i nie ukrywam że trochę skóry jest, z początku redukcję robiłem nie przemyślaną czyli praca na budowie w upały i minimalne ilości jedzenia....Jestem młody i mam nadzieję że poprawię jeszcze brzuch i zobaczę kiedyś wymarzony 4pak.

Wiem jeszcze mam tydzień starego planu ale wziąłem wolne w pracy i korzystając z okazji chwili oddechu chciałem ustalić plan i prosić o radę.
Zaczynając ten plan to pierwszy tydzień może poćwiczyć na ciężarze powiedzmy 70% maksa? Czy od razu próbować robić progres? na obecną chwilę powolny progres albo znikomy powodem myślę mała liczna kcal jest .

Więc info tutaj https://www.sfd.pl/[BLOG]_Gieru93__Całe_życie_na_Masie_:D-t1094551.html  jak by ktoś nie wiedział prowadzę bloga i wszystko tu jest co robię.

Dzięki za rady i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A po co Ci kreatyna podczas redukcji ?

Plan ujdzie. Ale kręgosłup tak samo jak MC obciążają przysiady czy nawet wiosłowanie sztangą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 299 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2439
No właśnie kurde chciałem zaczekać aż do końca redu z kretą to w dziale odżywianie mod doradził żeby nie czekać do końca tylko zacząć brac bo siła pójdzie.
Tragedii nie ma bo 4 tydzień teraz brać normalnie czy odstawić ? Pierwszy tydzień i tak chciałbym na cieżarach 70% poćwiczyć celowo na wytrzymałość, więc zacząłbym w 3 tygodniu masy
Cykl chciałem na całą masę ciągnąć więc może przerwę zrobię 3tygodnie i na nowo polecę? Uważam że to dobre posunięcie będzie, więc z dniem dzisiejszym odstawić?


Zmieniony przez - Gieru93 w dniu 2016-01-28 21:00:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
W A zmieniłbym wyciąg na drążek podchwyt/neutralny, w B rozpiętki na pompki na poręczach, a podciągania sztangi do brody na hantelki albo dolny wyciąg(sznur/liny). Mógłbyś też ukierunkować swój cel bo raz piszesz, że masa, potem że siła, albo wytrzymałość -nie wszystko na raz :). Takie moje zdanie, ale może ktoś jeszcze się wypowie i skoryguje
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 299 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2439
Wyciąg szeroko w A jest bo nie podciągnę się jeszcze szerokim chwytem jedynie średnim dla tego w B drążek jest.
Co do wytrzymałości to obecnie każdy trening na maxa staram się robić, a na forum wyczytałem że pierwszy na maxa a drugi robić na cieżarach 70% czyli lżejszy żeby nie zajechać mięśni, dla tego tak to opisałem.
Wstyd kurde że szeroko się nie podciagne ale ogarnę to w tym roku bo jak zaczynalem to wąsko/średnio nad i pod chwytem się nie mogłem podciagac, a teraz już mogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Gieru93
No właśnie kurde chciałem zaczekać aż do końca redu z kretą to w dziale odżywianie mod doradził żeby nie czekać do końca tylko zacząć brac bo siła pójdzie.
Tragedii nie ma bo 4 tydzień teraz brać normalnie czy odstawić ? Pierwszy tydzień i tak chciałbym na cieżarach 70% poćwiczyć celowo na wytrzymałość, więc zacząłbym w 3 tygodniu masy
Cykl chciałem na całą masę ciągnąć więc może przerwę zrobię 3tygodnie i na nowo polecę? Uważam że to dobre posunięcie będzie, więc z dniem dzisiejszym odstawić?



Zmieniony przez - Gieru93 w dniu 2016-01-28 21:00:02


Dokończ cykl. Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale osobiście brałbym w okresie budowania siły/masy. W redukcji raczej nie pomoże.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 299 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2439
Jeszcze mam jedno pytanie do ciebie roonie ;)
Mianowicie masę chciałbym zrobić ostrożną (pierwsza w życiu) okres ok 12 tygodni.
Cykl na krecie zacząłem 4.01 do 13.03 było by to 10 tygodni - dawkowanie jak teraz 5g DNT 10g DT
Masa od 8.02 do 1.04 czyli 12 tygodni
Od 13.03 do 1.04 czyli 5 tygodni chciałbym brać 5g krety po treningu żeby cały cykl masowy na niej polecieć łącznie by to było 15 tygodni w tym 5 tygodni na dawce 5g w DT i DNT . Pytanie czy cykl nie za długi ? Czy cały okres 15tygodni brać 10g DT i 5g DNT czy tak jak rozpisałem te 5 tygodni na mniejszej dawce.
Dzięki i pozdrawiam.

Następnym razem tylko w okresie masy cykl będzie, człowiek na błędach się uczy ;)


Zmieniony przez - Gieru93 w dniu 2016-01-29 10:58:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenia

Następny temat

trening do oceny MASA

WHEY premium