SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwne dzwieki z kolana podczas biegania

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 519
Witam
Podczas dzisiajeszego biegania uslyszalem w pewnym momencie dzwiek podobny do naciskania dlugopisu Nie bolalo, ale mnie zaniepokoilo. Ktos wie moze z jakiego to powodu mi to pika w kolanie?
Biegam po asfalcie, 5 km, co 2-3 dni i buty do biegania raczej mam dobre.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
pamietam i ladnie ci to idzie


karol ja mam czec wybiegan po asfalcie ale nieodczuwam zadnych boli w kolanach ,moze sie zle rozgrzewasz i zl schladzasz po treningu??podstawa to buty odpowiednie do czlowieka

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5581
Mi pstrykają kostki jak biegam... nawet jak chodze nie przejmuję się... kolana mi strzykają, jak robie przysiady, kostki również ale to nic takiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Normalka.

Mnie strzykają:
- jakieś kostki w stopach
- stawy skokowe
- kolana
- biodra (prawym potrafię na zawołanie )
- czasami kręgosłup, ale rzadko
- barki (też potrafię na zawołanie)
- nadgarstki
- palce
- szyja


Generalnie jeśli nie towarzyszy temu ból czy blokowanie się nie trzeba się tym przejmować (ja tak mam z biodrami - fachowo nazywa się to 'zespół strzelającego biodra', ale to inna historia).
Pamiętaj, żeby dobrze rozgrzać kolana przed bieganiem, żeby te wszystkie mazie się tam dobrze rozprowadziły, itd.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
nie wiem czym to moze byc spowodowane i co to jest, ale dobra rada nie biegaj po asfalcie, wyswiadczysz przysluge swoim stawom

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1669 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30962
Mnie tez kostki i kolana strzelają jak np. chodze po schodach lub robie przysiady. Faktycznie nie biegaj po asfalcie bedzie lepiej dla twoich stawów

Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 519
Skoro ja mam nie biegac, to dlaczego biegaja po tym asfalcie inne osoby i to po 20 kilometrow?A po za tym maratony raczej tez sa na ulicach i jakos ludzie biegaja.
Jest tu ktos na tym forum kto biegal kiedys po asfalcie i ma jakies problemy zdrowotne teraz?
A moze jest ktos kto biega po tej trasie co ja (Gdynia-oksywie, trasa rowerowa wzdluz ulicy zielonej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
jak zaczyna cos strzelac to znaczy że ze stawami nie jest wszystko ok i w dalszym okresie intensywnego treningu moga pojawic sie bole kolan ktorej jesli sie zignoruje moga sie skonczyc zle dla ciebie

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
karolW
Równie dobrze możesz zapytać, dlaczego lepiej jest nie palić papierosów, skoro wiele osób tak robi, i jeszcze żyje
To, że inni tak robią, to jeszcze nie jest wyznacznik tego, co jest dobre dla organizmu, dotyczy to również biegania po asfalcie. Sprawa jest prosta - gorsza amortyzacja, bo twarda powierzchnia, mózg sobie można poobijać


andy13
jeśli chodzi o to strzelanie, to co ja mam powiedzieć, że się już rozsypuję?

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2006-06-21 13:48:45

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 519
Ale jak biegne na trawce to sa słabsze czasy :( :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1669 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30962
Jeanette_ bardzo ladnie to wytlumaczyl

Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
vivek3 - wytłumaczył[ba - jestem kobietą, rozumiem że zdjęcie mało wyraźne, no ale chyba nie aż tak

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2006-06-22 14:16:08

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening ogólno rozwojowy - przygotowanie do sezonu

Następny temat

wyścigi kolarskie- gdzie? kiedy?

WHEY premium