SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - Kamil Wu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wage do produktów masz na allegro. Ja za swoją dałem już nie pamietam ale coś koło 20 zł i waży jak talala. Warto mieć bo na oko to zazwyczaj wychodzi inaczej niz powinno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2169 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26676
Kamil Wu
O to mi właśnie chodziło. Oczywiście schematu tego będę używał tylko przez jakiś czas - nie chcę się wysuszyć na przysłowiowy wiór. Spalić trochę smalcu, a potem masa, bo biednie z moją sylwetką :(

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-03 16:10:08

Takim sposobem się nie wysyszysz. Masy takiej z prawdziwego zdarzenia osobiście już robic nie będę, bo nie kręci mnie zwykłe zaświniaczanie się, a korzystając z tego sposobu można robic "masę jakościową".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2241
Schnapik: trzeba będzie się zaopatrzyć.

Koorasy: Chodziło mi o mięśnie, ale trochę tłuszczu też musi być, bo inaczej patyk.

Rozumiem, że nie komentujecie mojej sylwetki, bo jest aż tak marna ? :P

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-03 18:22:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2241
Witam ponownie.
Po trzech miesiącach wakacji i ćwiczeniu w domu, dziś znów zacząłem przygodę z siłownią. We wrześniu nie ćwiczyłem prawie wcale.
Zrobiłem dziś FBW. Ale takie na spontanie. Otóż:
- 2 serie przysiadów (po 12 powt. - obciążenie jakieś 20kg)
- 2 serie wyciskania na klatkę, na skośnej ławce (suwnica)
- 1 seria rozpiętek (również na skosie) (15kg - 12 powtórzeń)
- 2 serie wyciskania hantlami do góry, na barki (wznosy na bok chyba byłyby lepsze?) (12, potem 15kg, chyba 12-10 powtórzeń)
- 2 seria na ławce skośnej hantlami na tył barków (po 4kg - maks. ilość powtórzeń z obciążeniem, potem maks. "na pusto");
- 2 serie na tył barków stojąc, ciągnąc do siebie sznur wyciągu górnego (Butterfly?) (maks. ilość powt. - obciążenie minimalne maszyny)
- 3 serie na triceps, sztangą na ławce, wąsko (10-20-25kg, 12-10-10 powt.)
- 2 serie na triceps - prostowanie na wyciągu górnym, oddzielnie każda ręka
- 1 seria, też na triceps - na lince wyciągu górnego (oczywiście oburącz, mam nadzieję, że każdy wie o co chodzi), (12 powt. - małe obciążenie);
- 2 serie wznosów na łydki (powtórzenia maks. ilość)
- 3 albo 4 serie na brzuch (wyciąg górny - schylanie się, spinanie mięśni stojąc - po 15 powtórzeń).

Następny trening zamierzam już robić normalny, dzielony. Tęskniłem za siłownią. FBW nie lubię. Martwię się też rozstępami na bicepsach. Są spore. Nie wiem, czy to przez zbyt duże obciążenia podczas ćwiczeń. W sumie kiedyś kolega na siłowni powiedział, gdy ćwiczyłem tę partię, że ledwo mi nie wybuchnie. Nie wiem co zrobić - może mniejsze ciężary, lżej to robić ? Siłaczem nie jestem, ale może to przez złe dobranie obciążenia ?
A co do FBW - też pewnie nie jest super, no ale oceńcie sami.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-07 22:52:26

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-07 22:53:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do treningów, to się nie wypowiem, może co do kwestii estetycznej. Jak ktoś ma tendencje do rozstępów, to niestety ma i nie wiem czy da się wiele zrobić. Proponuję nawilżać dobrze skórę, szczególnie gdy są świeże, kup sobie olej kokosowy i wcieraj 2 razy dziennie, świetnie nawilża, a na pewno skóra nawilżona będzie lepiej reagować, wiem po sobie. Contratubex czy cepan niby są OK, ale olej kokosowy jest rewelacyjny. No i masaże, ale myślę, ze to może być katorga dla faceta ;) Pomyśl sobie, że jak będziesz miał parę zł, możesz zafundować sobie laser i to będzie bardziej trwałe rozwiązanie problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2241
Pytałem raz o to dermatologa i poleciła mi jakąś maść, ale wyrzuciłem kartkę z jej nazwą, bo one i tak przecież nie znikną. Teraz myślę o tym poważniej. Żeby je chociaż zahamować. Smarowałem 2 razy zwykłym kremem Nivea i na razie od biedy będę to chyba robił. Przynajmniej przed treningami. A laser odpada, poza tym nie jestem pedałem :PP Aczkolwiek dziękuję za porady.

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-07 23:17:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chciałam urazić sugerując laser ;) Smaruj czymś regularnie, pomoże. Czy to Nivea czy olej kokosowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1034 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14848
w FBW robić treba jedno ćwiczenie na każdą partie i traktować je 3-4 seriami klatka,nogi,plecy po 4 serie zakresy 12-8 ewentualnie mniej powtorzen w ostatniej serii (piramida ciężaru) , zrob jeszcze jeden FBW wzorując się na schematach innych uzytkowników,(wg mnie powinieneś porobic go conajmniej 2 tygodnie, bo po każdej przerwie wypada tak zrobić no chyba że trwa tydzień,a i weźmy pod uwage to jak trenowałeś wcześniej...) na początku nie robi się dropów - to system jeśli już będziesz potrzebował mocnych bodźców poki co potrzebujesz normalnych schemtaycznych ćwiczeń żeby sprawdzić jak działa na Ciebie poprawnie wykonywany system, wiem że troche błądziłes na siłowni bez konkretnego planu łącząc ćwiczenia i partie bez większego namysłu, musisz wejść na siłownie z planem w głowie , na trening intuicyjny pozwolic sobie może np Marcin który jest zawodnikiem, poznaj tu właściwie rozrysowane plany treningowe i dopasuj się do nich bez większych kombinacji

Dzik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2241
Tak zrobię. Na razie FBW, początkowo tak z miesiąc. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przekonał mnie głównie pewien artykuł o tym rodzaju treningu, z sąsiedniej strony o podobnej tematyce. Myślę, że może być tam sporo racji i plusów przemawiających jednak zdecydowanie za FBW

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-08 23:25:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2241
Dzisiejszy trening (środa):

- Przysiady: 3 serie - 12-12-10
- wiosłowanie sztangą: 3 serie - 12-10-8
- wyciskanie sztangi na ławce prostej: 3 serie - 12-10-8
- wznosy hantli na boki (barki): 3 serie - 9-12-15kg - 12-10-8
- pompki na poręczach (triceps): 3 serie 12-8-6 (dwie ostatnie serie z obciążeniem 5kg, pod koniec powtórzeń na pusto)
- uginanie ramion ze sztangą prostą: 3 serie
"Skusiłem się" jeszcze na 3 serie na tylny akton barków w drop secie. Na koniec jeszcze 4 serie na brzuch.

Zmieniony przez - Kamil Wu w dniu 2013-10-09 23:57:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 2 dni w tygodniu

Następny temat

trening na wydzielanie hormonu wzrostu

WHEY premium