SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy Vincent89

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Napisz mi co przeciętnie jadasz w ciągu dnia.
W ramach zaangażowania w rozwój działu zaproponuję Ci korektę diety do zrealizowania na garnku mamy
Napisz tylko, czy możesz sobie pozwolić na jakieś odżywki, np. białkową.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3877
Nie jadam o regularnych porach.
Śniadanie to np: chleb przenny jakaś szynka jajko ogórek pomidor.
Obiad to zupy: pomidorowa ogórkowa rosół barszcz czerwony grzybowa
Na drugie danie ziemniaki choć nie zawsze, kotlety, naleśniki spaghetti czasem makaron z jakimś sosem.

Jadam to co mama ugotuje dla całej rodziny. Czasem jadam fast foody (wiem, że to mój wielki błąd ale mam bardzo słabą silną wole ale postaram się nad tym popracować)

Jaka miałaby to być odżywka i w jakiej cenie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
To bardzo źle i przez to, będzie Ci trudniej osiągnąć zamierzony cel.
Moja rada/propozycja, tak na szybko:

Na dole podałem Ci przykładową odżywkę, która będzie idealna dla Ciebie i jest na promocji w sklepie sfd. Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, to powiedz jakim.

Rano
8 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami rodzynek zalane wrzątkiem, do tego 1 miarka białka z wodą lub chudym mlekiem.

Drugie śniadanie
2 kanapki z razowego pieczywa, 2 jajka, wędlina, warzywa.

Przekąska w ciągu dnia
Serek wiejski i 3 łyżki stołowe ziaren słonecznika

Obiad
Jeśli masz na to wpływ poproś mamę o ugotowanie kaszy i zjedz ją z tym co mama da, postaraj się zostawić tłuste kawałki mięsa. Zupa obojętnie jaka, jedz i nie marudź Jeśli będziesz jadł np. naleśniki z twarogiem, to po obiedzie zjedz porcję surówki lub po prostu schrup 2 marchewki. Obniżą trochę IG posiłku. Tak samo jeśli będzie to biały makaron czy ziemniaki - zawsze dodaj do tego świeże warzywa jakie są w domu, ogórki, marchew, sałata czy kapusta.

Na kolację:
Najlepiej jeśli będzie to chudy twaróg lub tuńczyk z puszki i warzywa. Jeśli chcesz to możesz zrobić pastę z kostki twarogu, tuńczyka z wody i cebulki lub innych warzyw i przypraw jakie lubisz. Dzielisz na 3 porcje i masz kolację na 3 wieczory. Unikaj węglowodanów w ostatnim posiłku.

Po treningu siłowym możesz zjeść: 2 banany lub 2 średnie jabłka lub 4 kromki białego pieczywa (może byś z tostera jeśli masz) posmarowanego dżemem, miseczka białego makaronu albo gotowanych ziemniaków i do tego 1 miarka białka na wodzie.

Odżywka:
https://sklep.sfd.pl/Dymatize_Elite_12_Hour-opis2665.html

Co do fast foodów, to nie ma takiego określenia jak słaba silna wola Albo masz silną wolę, albo nie
No co mam Ci powiedzieć - jeśli wytrzymasz przez jakiś czas i postarasz się realizować dietę, to po odnotowaniu pierwszych efektów pod postacią poprawy sylwetki będzie Ci szkoda to zmarnować. Jeśli się nie weźmiesz w garść, to efektów nie będzie a Ty się zniechęcisz.
Postaraj się wpasć do śmieciożarcia nie częściej niż 1-2x/tydz. nigdy nie bierz więcej niż 1 porcję czegoś, nigdy nie wybieraj powiększonego zestawu, czy kebaba xxl, jedz bardzo powoli, dokładnie gryź na jednolitą papkę. Dzięki temu wystarczy Ci ta porcja którą zamówiłeś, a jeśli zaczniesz się regularnie odżywiac wartościowym jedzeniem to i chęć na śmieciożarcie będzie spadała. Zobaczysz.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 177
Vincent życzę powodzenia bo na początku wyglądałem tak jak ty . Ale nie martw się wszystko powinno się wyrównać ;) Tyraj a zobaczysz efekty ! Pozdrawiam

Nie ważne jak wyglądają moje mięśnie ważne co mogę z nimi zrobić !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3877
Dzięki wielkie.
No ta odżywka jest zdecydowanie za droga. Teraz nie mam za dużo pieniędzy więc chyba o odżywkach pomyślimy później.
Postaram zastosować się do Twoich rad.
A czy śniadanie rano zawsze ma tak wyglądać??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Śniadanie jest posiłkiem rozruchowym. Powinny być w nim węgle złożone, białko i pewna ilość tłuszczu.
Więc płatki zbożowe (tylko nie kukurydziane), czy ciemne pieczywo, do tego 3 jajka, pół kostki twarogu albo porcja odżywki białkowej.

Przy mniejszym budżecie możesz przemyśleć białko Ostrovi. Sam przy brakach finansowych stosowałem to białko - smak, to szału nie ma ale jak się doda trochę soku albo kakao to spoko. Jako tanie uzupełnienie białka rewelacja.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3877
Mam jadać 5 posiłków dziennie co około 3 godziny tak??
Jeżeli chodzi o banany po treningu siłowym to mam je jeść od razu?? Bo ja po treningu wskakuje na rower na 40min.

Śniadanie jem różnie w zależności na którą mam do szkoły. Między 6.15 a 7.
Czy mogę jeść 8 łyżek płatków owsianych z 2 łyżkami rodzynek zalane mlekiem.???(codziennie rano)??

W szkole jestem różnie. Trzy razy do 13 dwa razy do 16. W tym czasie jadłbym kanapki z szynką i warzywami.

Po powrocie obiad zupa i to co mama ugotuje.
Gdy zjem obiad około 16.30 to czasem już nic nie jem bo po prostu nie jestem już głodny wieczorem.

Teraz mam ferie więc mam dużo wolnego. Mógłbym jeść o regularnych porach ale zbliżają się święta: Wigilia, świąteczne obiadki u rodzinki więc nie wiem jak to będzie z tą dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Święta, to święta. Rządzą się swoimi prawami Podczas nich masz się dobrze bawić i wyluzować.
Generalnie tak mniej więcej powinien wyglądać Twój jadłospis w zupełnie domowych warunkach. Jeśli tylko będziesz miał możliwość, to zamiast jednej porcji kanapek w szkole zjedz serek wiejski. Na 2h przed snem powinieneś zjeść białko. Niech to będzie nawet 20 gr z jakiegoś produktu, ale dla Ciebie to bardzo istotne.

Te 1-2 banany możesz zjeść po treningu siłowym, odetchnąć chwilkę i zacząć aeroby.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3877
Postaram się rozpisać dokładniej dietę zaraz po świętach. Będę opisywał też to co jem więc na bieżąco będzie można dokonywać poprawek.

Czy 2 godziny przed snem może to być jakiś jogurt???

Zmieniony przez - vincent89 w dniu 2008-12-18 19:30:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mawashi czy ta dieta ktora podales byla by dobra dla mnie. Od swiat zamierzam cwiczyc ACT.
Dane:
lat: 14
wzrost: cos okolo 170
masa:jakies 52-54kg.
Jest to bardzo dobry plan wg. mnie bo nie wymaga jakiegos ogromnego zaangazowania i wyliczania kalori.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerek czy Bieżnia

Następny temat

ilość powtórzeń x ilość serii

WHEY premium