SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik ciężarnej, 3 trymest

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Śliczne foty. Fajnie mieć kilka takich pięknych fotek z ciąży na pamiątkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52344
kaka21


Ja mam całkiem inne zdanie niż Paula, uważam że ciąża to czas, który może wpłynąć na całe nasze życie (mówię o wyglądzie) i że nigdy wcześniej ani później nie trzeba się tak pilnować i dbać o jakość posiłków jak w ciąży.


napiszesz cos wiecej o tym wplywie diety ciężarnej na reszte jej życia?

chetnie poczytam wiecej na ten temat, nie spotkalam sie nigdzie w literaturze fachowej z takim podejściem do fizjologii ciąży
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Myślę, ze Kaka chciała przekazać prostą myśl, ze wiele kobiet podczas ciązy wrzuca na totalny luz i sie karmi byle czym byle dużo. Po porodzie trudno zmienić nawyki, które przez 9 miesięcy już sie zdązyły w nas zakorzenić. I mamy potem takie otyłe Mamy, które nie potrafią zrzucic balastu do końca życia. Całkiem częsty obrazek...
Literatura fachowa, a życie to czasami 2 różne sprawy... Ale to sie widzi z perspektywy czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 260 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5107
Ostatnio czytalam serie artow na temat epigenetyki czyli cos w stylu genetycznego programowania prenatalnego. Mowa raczej o tym, ze zle zbilansowana dieta negatywnie wplywa na genom dziecka niz o tym ze jedzenie czegos za duzo zle zaprogranuje organizm dziecka. Jest roznica miedzy tym czy np. matka zje kilogram McDonaldsow czy kilogram awokado, jajek, dobrego miesa i pieczywa.
Knife w ktoryms ze swoich artow napisal, ze od zdrowej zywnosci tez mozemy utyc (nie mam linka, musze poszukac, ale mega ciekawy art). W moim pojmowaniu jesli utyjemy od zdrowych kalorii podczas ciazy to po prostu ten balast zrzuci sie w swoim czasie i dziecko na tym nie ucierpi. Natomiast gdy raczylismy sie w ciazy szajtami to wyrzadzone zostalo podwojne zlo i dla matki i dla dziecka i jego genomu. Dlatego zgadzam sie i z Paula i z Kaka jednoczesnie. Chodzilo chyba o to obu Paniom by po prostu znalezc zloty srodek?




Zmieniony przez - Gryfina_Rabarbell w dniu 27/07/2019 11:36:54
1

„Ten, kto życzliwie wskazuje drogę błądzącemu, jest jak człowiek, który drugiemu pozwala zapalić pochodnię od swojej: wszak jego własna pochodnia nie będzie przez to świecić mniej jasno” - Quintus Ennius, 239 – 169 p.n.e.
https://www.sfd.pl/Gryfina_Dziennik_Ciazowy-t1191586.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Grifina jest cała seria badań dot. Potomków wielkiego głodu podczas oblężenia Petersburga. Bardzo ciekawe wyniki odnośnie znaczników epigenetycznych które trzymają przez kilka pokoleń....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Patik, poproszę o jakiegoś linka albo wskazówki jak łatwo znaleźć

Złoty środek to rozwiązanie wszystkiego. To co pisałam powyżej to jakaś idylla.. nie da się cały czas jeść idealnie, uważać na to co jest dookoła itd ale nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem wielu ludzi, że to wyjątkowy czas więc mogę poluzować pasa, raczej go zacisnąć i tak jak piszesz, może nie tyle ilościowo co jakościowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Kaka, w literaturze anglojęzycznej szukaj Dutch Hunger Winter Syndrome. np. www.nytimes.com/2018/01/31/science/dutch-famine-genes.html
Nie wiem czy widac link?


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2019-07-28 17:48:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 260 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5107
I ja z checia poczytam, dzieki Paatik

„Ten, kto życzliwie wskazuje drogę błądzącemu, jest jak człowiek, który drugiemu pozwala zapalić pochodnię od swojej: wszak jego własna pochodnia nie będzie przez to świecić mniej jasno” - Quintus Ennius, 239 – 169 p.n.e.
https://www.sfd.pl/Gryfina_Dziennik_Ciazowy-t1191586.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
To wrzucam Wam zajawke po polsku:)
Gorąco polecam książkę z której pochodzi fragment "Dlaczego zebry nie mają wrzodów"


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trenig do spr

Następny temat

DT Eleonor

WHEY premium