SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik biegowy Nadine

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55032

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 2917 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73538
Ale to dobrze czy źle no nie zczaiłam o co chodzi hm...

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
No brak regualrnych wybiegów napewno ma wpływ. Ja ruszyłem w marcu, gdzie wcześniej tez mało co biegałem. Pierwsze kilka tygodni okolice 170 BPM to była strefa śmierci w zasadzie nie do utrzymania. Dopiero od 2-3 tygodni swobodnie robię progowe w tych okolicach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 2917 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73538
Na Twoje treningi to ja teraz patrzę z zazdrością. Ale powoli,powoli...

To przy okazji proszę wytłumaczcie mi jaka jest różnica między biegiem ciągłym a progowym?

A tu dla porównania, co prawda w terenie, rowno rok temu sztafeta. Maj był wtedy słabo przeniegany przez kontuzję.





Zmieniony przez - nadine 21 w dniu 2020-06-15 20:46:34

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nadine 21
Ale to dobrze czy źle no nie zczaiłam o co chodzi hm...

Ani dobrze, ani źle, po prostu pierwszy kilometr bardzo szybki i wychodzi, że jesteś w stanie pobiec szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 2917 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73538
Dzięki Paawo
Pewnie, że dam radę,a co!
Muszę Wam pokazać, choćby skały sra... To będą trojeczki z przodu we wrześniu.

Jest cel!
3

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Biegi Ciagłe to najczęściej biegi w tempie spokojnym lub maratońskim.

Biegi progowe to takie kiedy orgaznizm przestaje wyrabiać z wywalaniem mleczanów z krwi w związku z intensywnością.

Biegi progowe nie powinny treningowo trwać dłużej niż 20 minut(mogą trwać krócej ) choć można je powtarzać na jednej sesji treningowej. Czyli z samego założenia nie są biegami ciągłymi

Generalnie to biegi w których cierpimy, ale najwiecej dają.

Nie powinny stanowić więcej niż 10-15 procent ogólnego kilometrażu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Tez mi się wydaje że możesz pobiec szybciej.

Jak to ująć... prezentujesz nieco wyższy poziom biegowy ode mnie ale jesteś w gorszej formie.
Ja jestem teraz w dobrej formie i walczę o podniesienie swojego poziomu biegowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 2917 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73538
Turoń dzięki, właśnie takiego wyjaśnienia szukałam.

Myślę, że Twoja forma ładnie rośnie i są niezłe efekty.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Zobaczymy :) Szczyt formy w zeszłym roku miałem w sierpniu- i go nie skonsumowałem.

Teraz jest czerwiec i już jest znacznie lepiej niż w sierpniu zeszłego roku- więc jakaś szansa na progres jest.


Co nie zmienia faktu ze jak tylko zaczniesz biegać i tak mnie przeskoczysz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 2917 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73538
Wczoraj pobiegane. Wpadły rutmy 10*100/100
Czas 21-22s, bez szału. Starsznie ciężko jakoś . Nie wiem czy pogoda czy przerwa od biegania czy wszystko razem.

Jeszcze wczoraj mi się noga wykręciła i już myślałam , ze znów koniec ale na szczęście jest ok.

Za to dziś dziwnie od rana tak jakby biodro a teraz cały bok nogi. Ja pierdziele. Czegoś takiego jeszcze nie miałam.

A piekarnik nie dał się zreanimowac. Wczoraj dorwalam używkę, dzis już na miejscu w kuchni.




1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

paawo - Po mojemu o bieganiu i dźwiganiu.

Następny temat

Świat CrossFit

WHEY premium