SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Droga ku lepszemu życiu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
Nadszedł nowy rok, nowe wyzwania i czas na zmiany. Noworoczne postanowienie by czuć się lepiej i normalniej i by powrócić do gry w ukochaną piłkę.
Historia ma
Od zawsze miałem kłopoty z wagą i bez dużego wysiłku szybko łapałem kilogramy. Od młodego grałem w piłkę półamatorsko, ale przez ostatnie dwa lata musiałem zawiesić "karierę":) przez naciągnięte wiązadła. Teraz czas by wrócić i zacząć robić to co człowiek kocha ( nie wliczając w to żony i psa;)).
Cel
Zrzucić kilogramy. Obecnie 110kg przy wzroście 190 cm to już I stopień otyłości co nie dobrze mi się kojarzy:)
Problemy
Problemem jest siedzący tryb pracy i to nie 8h tylko czasem i 12 -14h ( uroki posiadania własnej firmy )
Możliwości
Postanowiłem zapisać się na siłownie. Myślę że uda mi się być minimum 3 - 4 razy w tygodniu. Do tego granie w piłkę na hali raz w tygodniu plus spacery z psem dwa razy dziennie po 30 minut. Jak rozpocznie się sezon treningowy w piłkę to oczywiście dorzucimy treningi na świeżym powietrzu.
Statystyki
Waga: 110 kg
Wzrost: 190 cm
Wiek: 28
Zapotrzebowanie kaloryczne: 2615
Białka:231
Tłuszcze:143
Węgle:101
Trening
Mam rozpisany muszę tylko wrzucić go na kompa. Kiedyś go robiłem i był naprawdę dobry, tylko pytanie czy teraz też zda egzamin.
Suplementy
L - karnintyna - na wydolność i lepsze spalanie, brałem kiedyś i super się z nią czułem, do tego łączyłem spalacz Termo Speed Extreem i teraz też tak zrobię. Dodatkowe braki białka w diecie uzupełnię Fitness Authority - Whey Protein.
Dieta
Wrzucę później
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja po treningu - około 19-20 w ciągu 4 godzin ładuję 3000kcal (220g białka,30g0 fatu i reszta węglę) i tłuszcz się bardzo ładnie pali,
wg.jak dla mnie to dużo za mało kcal, min to 3000 przy tej wadze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
Dieta - patrząc na podsumowanie to mało kalorii w porównaniu do wyliczeń.




Zmieniony przez - dulux84 w dniu 2013-01-01 22:24:06

Zmieniony przez - dulux84 w dniu 2013-01-01 22:24:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 335 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11020
a to jest/będzie dzinnik bo jakoś niejasno napisane?

nie wiem czy akceptujesz 'porady', ale napiszę parę
-warzyw nie licz bo jak widzisz mają mało kcal i tylko utrudniają odczyt diety,
-koktajl z samego białka to nie posiłek, dodaj do niego tłuszczy/węgli wedle zapotrzebowania a jeśli nie jest w okolicach treningu to w ogóle zastąp proch normalnym posiłkiem
-więcej tłuszczu bo masz praktycznie 0,5g/kg

i między którymi posiłkami masz trening?

to tyle na początek, powodzenia

Zmieniony przez - qrak12345 w dniu 2013-01-01 22:45:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
dzięki za rady. Postaram się ten wpis prowadzić jako dziennik. Uwagi jak najbardziej mile widziane. Trening między pierwszym, a drugim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
qrak12345 co sadzisz o ilości węgli w diecie? bo jak dorzucę np węgle do koktajli to wylecę poza zakres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 335 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11020
Po pierwsze edytuj posty jeśli nikt jeszcze nie odpowiedział, co sądze? Że to podejście indywidualne :) ja redukowałem na mniej więcej 0.8-1g/kgmc i wszystkie waliłem po treningu i było git, reszta lc, jednak jak mówię sprawa indywidualna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja bym zrezygnował z posiłków opartych tylko na odżywce białkowej, chyba że któryś z nich to opcja bezpośrednio potreningowa (wtedy warto byłoby dodać jakiś owoc). Wywaliłbym też olej słonecznikowy. Sugeruję też nie jeść codziennie tak samo.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-01-02 12:12:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Duzo za malo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 187
Dzięki za porady. Olej wywalam będzie olej z oliwą z oliwek:) koktajl ma być zaraz po treningu i wieczorem. Nie chcę dodawać owoców bo węgli za dużo będzie.
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od placka, zabrakło mi truskawek więc było z samym jogurtem. Następnie pierwszy trening. I pierwszy kryzys gdy stanąłem na wagę 112,3 kg. Dramat. panika, ale w porządku po to tu jestem by zrzucić bandytę. Rozpisany trening na zdjęciu. Przy ćwiczeniu klatki 1 i 11 ćwiczenie są połączone w jedną serię.To samo ma się ćwiczenia tricepsu z tym że 2 i 3 ćwiczenie połączone w jedną serie. Wieczorem piłka i koktajl.


Co do kalorii to na pewno za mało i muszę nad tym pomyśleć, chyba że macie jakieś rady.

Zmieniony przez - dulux84 w dniu 2013-01-02 14:44:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14077
płatki owsiane 100g ;] to taka luźna propozycja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena domowego odżywiania

Następny temat

Dieta na masę 80Kg do oceny.

WHEY premium