SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór diety/dietetyka, suplementacja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1104

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Niestety nie posiadam

Wiek

16

Waga

65-66

Wzrost

185

Staż treningowy

Sporty walki od 4 lat

Obwód pasa

81cm

Obwód klatki piersiowej

88cm

Obwód uda

50cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Muay Thai - 3 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

B.Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Wszystko na co starczy mi czasu

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak

Wrażliwość na stymulanty

Jeśli chodzi o uczulenia to brak

Możliwosci finansowe

Prosze o przedstawienie najlepszej oferty w średniej półce cenowej

Cel/problem/opis

Zwiększenie masy mięśniowej, pozbycie się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ogólny rozwój fizyczny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Siema, mam 16 lat, 185cm/65kg. Chciałbym przybrać na masie mięśniowej a pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha (gdyż tylko tam mi on został), wiem, że osiągnę to tylko przez treningi lecz dieta to podstawa... a u mnie jej brak. Może inaczej, jakaś dieta jest gdyż smażonego jedzenia nie dotykam, staram się jeść 4-5 posiłków dziennie a na 2gie śniadanie i obiad pierś z kurczaka/łosoś, ryż i warzywa. Trenuję 3 razy w tygodniu Muay Thai po ok. 1:30h intensywnie oraz w sobotę lub niedziele w domu po 1h jakieś cardio. Tak jak pisałem wcześniej chciał bym posiadać zbilansowaną dietę dopasowaną do moich potrzeb lecz nie wiem, czy każdy dietetyk może mi zapewnić dobrą dietę. Czym się kierować przy wyborze dietetyka w moim mieście (Łódź)? Co do diety przez internet to jednak wolał bym przejść się osobiście i porozmawiać z taką osobą :) Czy proponujecie mi jakąś suplementacje (białko, kreatyna?)? Sorry, za tak dużą ilość pytań ale bądźcie wyrozumiali dla zielonego w sprawach diety jak i suplementacji :) POZDRO!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Zwiększenie masy mięśniowej, pozbycie się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ogólny rozwój fizyczny

z takim celem jaki sobie postawiles, zaden dietetyk nie poradzi sobie, chyba, ze masz na mysli kolejnosc...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Wpierw chciał bym pozbyć się resztki tkanki tłuszczowej z brzucha aby "odsłonić" mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
w takim razie jak najbardziej mozliwe
zamiast dietetyka mozesz pokusic sie o poszukanie trenera personalnego, ktory rownie dobrze diete ulozy.

z lodzi masz naszego forumowego kolege
https://www.facebook.com/marcin.bladosz.1?fref=pb&hc_location=friends_tab 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
A jaki jest +/- koszt takiego trenera personalnego? Jak wygląda praca z takim trenerem, na czym polega jego rola? Zapewne gdybym się zdecydował na takiego trenera to zmuszony bym był odpuścić na jakiś czas Muay Thai czy to tylko takie moje złe myśli? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
pisz do Marcina nie znam jego stawek

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Oki, dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
nie uważam, byś musiał rezygnować z MT, szczególnie przy wyborze Marcina )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie, a opona na brzuchu.

Następny temat

Co mogę poprawić ....

WHEY premium