SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Mawashi - specjalisty

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Uprośc treningi. Nie kombinuj z progresją, czyli zrób jak napisałeś.

Co do szerokości w biodrach - różnie to bywa. Nie wiem dokładnie który rejon Ci się poszerzył więc moge stawiać na:
- błędy w diecie i odkładanie się tam tłuszczu,
- jeśli nie ma tłuszczu to rozbudowa mięśni po podjęciu aktywności fizycznej.

Okolice pasa biodrowego i mięśnie skrętne tułowia biorą udział w wielu ćwiczeniach, również jako stabilizatory.
Przysiady, ciągi, wyciskania stojąc, wykonywanie brzuszków skrętnych lub bocznych.

Trening brzucha - wykonu jtylko na m. proste.
Resztę ćwiczeń rób jak robiłeś. Jeśli nadal będziesz szybciej rósł w biodrach niż w barach trzeba będzie się zastanowić w czym problem.
Zwiększenie obwodów nie spowodowane odkładaniem się tłuszczu jest naturalne po rozpoczęciu aktywności fizycznej. Większość partii gdzie przeważają włókna szybkokurczliwe (przedramiona, łydki, brzuch - w tym rejony boczne, etc.) dosyć szybko przestają reagować, chyba że szczególnie się je pobudza.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 691
Pewnie zapytam o oczywiste sprawy, no ale zależy mi na tym, żeby to wiedzieć, wiec mimo wszystko zapytam:)
1)Chciałbym się dowiedzieć, co by było dla mnie najlepszą alternatywą dla przysiadów ze sztangą?(Chodzi o jak najmniejsze obciążenie dla kręgosłupa)Może wykroki naprzemienne z obciążeniem (początkowo bez)?
2)Czy lepiej wykonywać wyciskanie sztangi zza karku siedząc czy stojąc, biorąc pod uwagę to, żeby jak najmniej obciążać kręgosłup?
3)Czy unoszenie sztangi przed sobą wzdłuż tułowia też obciąża bardzo kręgosłup? Czy jest to dobry zamiennik dla wyciskania zza karku?
4)Czy "shrugsy" mniej obciążają kręgosłup niż wyciskanie zza karku?

Pytam o to głównie dlatego, że po ostatnim treningu zaczynam odczuwać taki dziwny ból, który mnie łapie w okolicach lędźwi tylko na jakąś sekundę można powiedzieć, ale jest to taki nieprzyjemny "duszący" ból:/ Zakłądam, że od jakiegoś z ćwiczeń, które obciążają kręgosłup - myślę, że to pewnie wina przysiadów(chociaż ciężar minimalny ok 12kg łącznie z gryfem..)możliwe, że też błędnie wykonywanych. A też może przez to, że większość dnia spędzam przy biurku i może przez to głównie obciążony jest kręgosłup, no a jak potem jeszcze trening, to już w ogóle...?

Mam tez parę pytań z innej beczki:)
5)Czy podnosząc się na drążku, ale podchwytem, a nie nachwytem, również polecasz taki sposób, że w początkowej fazie powinno się opuścić swobodnie, żeby barki do góry trochę poszły, a następnie takie "złączenie łopatek" i podnoszenie z twarzą cały czas skierowaną na drążek i opuszczając również skierowaną na drążek?(w którymś z postów taki sposób poleciłeś)
6)Nie bardzo czuję pracę tricepsa podczas francuskiego wyciskania siedząc. Co poleciłbyś zamiast tego wykonywać? próbowałem na razie tylko unoszenia i prostowania ramienia w tył opierając się o ławkę kolanem, ale jakoś dziwnie tam tego tricka czułem... Może robić tak jak ze sztangą w leżeniu się wykonuje ćwiczenie na tricka, ale jedną ręką z hantlą?
7)Czy robiąc wspięcia na palce stojąc, stopy mają byc ułożone naturlanie, czyli raczej równolegle do siebie:) czy np skręcamy trochę palce na zewnątrz?

“I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 691
Mawashi pamiętaj o mnie wolnej chwili;)

“I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
1)Chciałbym się dowiedzieć, co by było dla mnie najlepszą alternatywą dla przysiadów ze sztangą?(Chodzi o jak najmniejsze obciążenie dla kręgosłupa)Może wykroki naprzemienne z obciążeniem (początkowo bez)?

Prawidłowo wykonane przysiady są bezpieczne, zwłaszcza z relatywnie niewielkim ciężarem (ni przekraczającym wagi ciała). Wykroki rownież są świetne, ale pamiętaj o technice - zerknij do AC i poszukaj na youtube może coś znajdziesz. Możesz zerknąć również do dziennika Szepkego, on zaczął robić przysiady bułgarskie.

2)Czy lepiej wykonywać wyciskanie sztangi zza karku siedząc czy stojąc, biorąc pod uwagę to, żeby jak najmniej obciążać kręgosłup?

Najlepiej wykonywać wyciskanie sztangi z klatki. Siedząc lub (lepiej) stojąc.

3)Czy unoszenie sztangi przed sobą wzdłuż tułowia też obciąża bardzo kręgosłup? Czy jest to dobry zamiennik dla wyciskania zza karku?

To jest inne ćwiczenie. Rownież działa przód i bok barku oraz kaptur ale w innej motoryce ruchu - ciężar przyciągasz a nie wyciskasz. Możesz robić jako drugie ćwiczenie uzupełniające lub przemiennie z wyciskaniem z klatki łącząc (w obu przypadkach) z wznosami na boczne aktony.

4)Czy "shrugsy" mniej obciążają kręgosłup niż wyciskanie zza karku?

Stojąc - ten sam ciężar w obu ćwiczeniach tak samo obciąża kręgosłup (w uproszczeniu), jednak w pozycji stojącej ten nacisk jest amortyzowany przez kolana.

5)Czy podnosząc się na drążku, ale podchwytem, a nie nachwytem, również polecasz taki sposób, że w początkowej fazie powinno się opuścić swobodnie, żeby barki do góry trochę poszły, a następnie takie "złączenie łopatek" i podnoszenie z twarzą cały czas skierowaną na drążek i opuszczając również skierowaną na drążek?(w którymś z postów taki sposób poleciłeś)

Tak

6)Nie bardzo czuję pracę tricepsa podczas francuskiego wyciskania siedząc. Co poleciłbyś zamiast tego wykonywać? próbowałem na razie tylko unoszenia i prostowania ramienia w tył opierając się o ławkę kolanem, ale jakoś dziwnie tam tego tricka czułem... Może robić tak jak ze sztangą w leżeniu się wykonuje ćwiczenie na tricka, ale jedną ręką z hantlą?

Polecam Ci poprawną technikę Możesz spróbować pompek w podporze tyłem lub wyciskanie francuskie sztangielką leżąc.

7)Czy robiąc wspięcia na palce stojąc, stopy mają byc ułożone naturlanie, czyli raczej równolegle do siebie:) czy np skręcamy trochę palce na zewnątrz?

Najlepiej równolegle.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 691
Teraz wiem już, co jest grane;)
Przy okazji zapytam bo po wczorajszym treningu mam takie coś:), że mam dziwny ból idący ze środka prawej dłoni, gdy próbuję postawić i obciążyć dłoń tak jak do robienia pompek;/ A tak się skałda, że wczoraj robiąc unoszenie sztangi na biceps, to jakoś nadgarstki często za bardzo do góry podrywałem i myślę, że to jest tego przyczyną. Może tak być, że to jest powód bólu? I w związku z tym, po porstu poczekać aż ból przejdzie czy może czymś smarować czy coś?

“I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Sam mam podobnie z nadgarstkiem, ciężko ustawić rękę do pompek, gdyż zaczyna boleć.
Przypuszczam, że to wina kiepskiej rozgrzewki na nadgarstki właśnie, albo dobór nieodpowiedniego ciężaru. Mawashi czekam również na Twoją opinię t tej sprawie.
W aptece i lekarz powiedzieli mi że zażywanie zbyt dużej ilości cynku (zinacas forte) może doprowadzić do osadzania się czegoś tam w kościach i mogą boleć kości i stawy (a jeśli pamiętasz ostatnio bolał mnie staw skokowy) Co ty o tym myślisz? Kupiłem zwykły zincas i teraz go wcinam rzadziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Stan zapalny. Używaj sztangi łamanej lub sztangielek. Rękę smaruj maściąFastum 2-3x/dziennie przez tydzień czasu.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 691
Mawashi ta odpowiedź jest do mnie czy do Darekk? Jeśli do mnie, to stan zapalny zrobił siew wyniku jednego-wczorajszego trenigu? i w związku z tym mogę normalnie zrobić trening jutro, ale w taki sposób, żeby nie czuć bólu?(np pomki na kściah czamiast otwarych dłoniach)

“I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
RyanQ - to było do Was, ale źle zrozumiałem, bo myślałem że boli was przedramie (między kością promieniową a łokciową.
Boli dłoń czy nadgarstek?
Jak przy pompkach boli nadgarstek to najlepiej stosować uchwyty do pompek, sztangielki, ewentualnie najtańszym rozwiązaniem są packi do szlifowania gipsu

Co do stanu zapalnego, to po wielokrotnym przeciążeniu danego miejsca któregoś dnia powstaje stan zapalny tak z dnia na dzień, ból nie ostrzega po prostu się pojawia nieproszony.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy hantle + ławka.

Następny temat

Zaczynam z hst. Pomożcie ;) ( a ćwiczę długo)

WHEY premium