SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Binia - low carb i robienie masy

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jedynie to ze przyrost miesni to cos wiecej niz sam poziom T

jako podsumowanie wkleje chyba obecnie uznane za kanon badanie dwoch legend w aspekcie ilosc bialka w diecie sportowcow podkreslac ciekawsze partie

Title: Protein and amino acids for athletes.
Personal Authors: Tipton, K. D., Wolfe, R. R.
Author Affiliation: Department of Surgery, University of Texas Medical Branch, Shriner's Hospital for Children, 815 Market Street, Galveston, TX 77550, USA.
Editors: Maughan, R. J., Burke, L. M., Coyle, E. F.
Document Title: Food, nutrition and sports performance II. The International Olympic Committee Consensus Conference on sports nutrition

Abstract:
The main determinants of an athlete's protein needs are their training regime and habitual nutrient intake. Most athletes ingest sufficient protein in their habitual diet. Additional protein will confer only a minimal, albeit arguably important, additional advantage. Given sufficient energy intake, lean body mass can be maintained within a wide range of protein intakes. Since there is limited evidence for harmful effects of a high protein intake and there is a metabolic rationale for the efficacy of an increase in protein, if muscle hypertrophy is the goal, a higher protein intake within the context of an athlete's overall dietary requirements may be beneficial. However, there are few convincing outcome data to indicate that the ingestion of a high amount of protein (2-3 g . kg-1 BW . day-1, where BW=body weight) is necessary. Current literature suggests that it may be too simplistic to rely on recommendations of a particular amount of protein per day. Acute studies suggest that for any given amount of protein, the metabolic response is dependent on other factors, including the timing of ingestion in relation to exercise and/or other nutrients, the composition of ingested amino acids and the type of protein.


czyli podsumowujac wiemy ze nic nie wiemy (no moze zbytnie uproszczenie)

ale pewne przeslanki wskazuja ze wiecej MOZE byc lepiej
...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19

lubie ciasne szparki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
biniu, masz cos moze odnosnie rodzaju/zrodel bialek w odniesieniu do grupy krwi?
chodzi mi glownie o info made in usa, tylko nie ze strony D'Adamo
ostatnio zauwazylem pewne postepy osob ktorym ukladam diety redukcyjne, ze zastosowaniem rekomendowanych zrodel bialka do grupy krwi, daje lepsze efekty. reszta jedzenia bez znaczenia, wazny jest tylko bilans.
moze to moje subiektywne odczucie/spostrzezenie, ale chetnie bym poczytal cos konstruktywnie krytycznego.

szczegolnie dobrze dziala to na kobiety, efekty sa naprawde wyraznie widoczne

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
lubomir mylisz pare rzeczy
i ciagle nie zmieniles podpisu
nie lubie kasowac (dosc) merytorycznych postow wiec prosze dostosuj sie do mojego 'zyczenia'

Mawashi
dieta grup krwi wziela sie obserwacji i ogolnien jak i obserwacji zmiany genomu (pewni ludzie od eonow nauczeni sie spozywac pewne produkty inni inne) grupy krwi z tego co pamietam ewoluowaly dosc rownolegle (nigdy glebiej sie nie wbijalem w to)
stad MOZLIWE zbieznosci i upenwej grupy osob skutecznosc tego typu podejscia
jak wiesz cenie doswiadczenia na sobie i jako punkt startowy dla osob ktore wlasnie zaczynaja to robic podone podejscie moze miec dobry skutek - od czegos trzeba zaczac :D
ze wzgledu na to ze nie wczytywalem sie wiecej trudno mi sie wypowiadac na temat zordel bialka w tego typu diecie
ale jakos nie wierze ze jesli bialko trawi sie bez problemow u danej osoby to zamiana na inny rodzaj o podobnych cechach zmieni tempo redukcji
choc tutaj dyskusyjne jest np bialko mleczne - gino cos dla Ciebie

nie sadze jednak abys zaobserwal roznice przy BF >10% u mezczyzn :D (17-18 u kobiet)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
lubomir czy tam ginomen, to wklej te badania a nie o nich piszesz


jedynie to ze przyrost miesni to cos wiecej niz sam poziom T - no ok, ale chcialbym tez od tej strony poznać idealna diete, powiedzmy ze lubie poszerzac swoje horyzonty ...

Wytłumaczcie mi jak to możliwe że na diecie high fat (wegle do 30-50g) nie musze użwać kremu do twarzy a po 2 dniach na węglach (200-250) przymus ten wraca! Po kąpieli mam suchą skóre na twarzy która się jakby łuszczy, robi się takie białe coś, nie wiem jak to nazwać. Troche z tym eksperymentuje i zastanawiam się czy powodem tego są same węgle jako takie czy może ich rodzaj.

Ogólnie podejrzanych jest kilka:
-ogólna ilość węgli
-węgle z ryżu brązowego
-węgle z pieczywa ciemnego pełnoziarnistego
-węgle z carbo
-odżywka białkowa

metodą eliminacji powinienem odnaleźć winowajce, mam nadzieje tylko że nie jest to nr 1. Bo wcale węgli dużo nie jem, rzekłbym że to dalej low carb.



Zmieniony przez - Yarekbboy w dniu 2009-06-23 15:43:17

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
wiem na czym bazowano przy badaniach
nawet czytalem ksiazke D'Adamo
gadalem z M.Jablonskim (zwolennik tego typu diety)
i z innymi z branzy dietetycznej
ogolnie chodzi mi o merytoryczne, konstruktynwe materialy krytyczne
wtedy mozna cos wyłuskać prawdziwego
z obserwacji (co prawda mala grupa badawcza) wynikało najczesciej poprawa samopoczucia (bez tlumaczenia dlaczego zmieniam cos w diecie) i tempo chudnięcia.

to wszystko subiektywne wnioski/odczucia
ale cos w tym musi byc
do twojego bialka mlecznego dorzucilbym jeszcze roslinne

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na podstawie tego badania

Life Sci. 1987 May 4;40(18):1761-8.Links
Diet-hormone interactions: protein/carbohydrate ratio alters reciprocally the plasma levels of testosterone and cortisol and their respective binding globulins in man.

Anderson KE, Rosner W, Khan MS, New MI, Pang SY, Wissel PS, Kappas A.
The aim of this study was to determine if a change in protein/carbohydrate ratio influences plasma steroid hormone concentrations. There is little information about the effects of specific dietary components on steroid hormone metabolism in humans. Testosterone concentrations in seven normal men were consistently higher after ten days on a high carbohydrate diet (468 +/- 34 ng/dl, mean +/- S.E.) than during a high protein diet (371 +/- 23 ng/dl, p less than 0.05) and were accompanied by parallel changes in sex hormone binding globulin (32.5 +/- 2.8 nmol/l vs. 23.4 +/- 1.6 nmol/l respectively, p less than 0.01). By contrast, cortisol concentrations were consistently lower during the high carbohydrate diet than during the high protein diet (7.74 +/- 0.71 micrograms/dl vs. 10.6 +/- 0.4 micrograms/dl respectively, p less than 0.05), and there were parallel changes in corticosteroid binding globulin concentrations (635 +/- 60 nmol/l vs. 754 +/- 31 nmol/l respectively, p less than 0.05). The diets were equal in total calories and fat. These consistent and reciprocal changes suggest that the ratio of protein to carbohydrate in the human diet is an important regulatory factor for steroid hormone plasma levels and for liver-derived hormone binding proteins.

wyglada na to ze to co piszesz ma podbudowe (oraz dosc wysoki udzial tluszczow w diecie)

sa jednak pewne ale:
mala grupa doswiadczalna - 7 osob
nie wiemy czy trening zmienilby tutaj cos - stawiam ze moglby
oraz wiekowosc eksperymentu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
o ile przy mlecznym mowimy o 'pelnym' bialku o tyle przy roslinnym niekoniecznie
tutaj mozna ew potwierdzic roznice

z obserwacji (co prawda mala grupa badawcza) wynikało najczesciej poprawa samopoczucia (bez tlumaczenia dlaczego zmieniam cos w diecie) i tempo chudnięcia.

jesli nastapila poprawa samopoczucia tym tez mozna tlumaczyc efekt chudniecia - chocby lepsze przestrzeganie diety za duzo mozliwych internacji
a badan klinicznych nie spotkalem (nie szukalem :D)

wiemy ze jesli dobrze dziala na dana osobe - NIE zmianiamy :D
oto moje podjescie to tej diety
sorry nie stawiam sie za znawce tego :D

a wydaje sie ze i Ty wyluskales juz cos prawdziwego

there is only one rule - there are no rules
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
czyli jak zwykle

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 638 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10399
Yarek apropo cery itd u siebie tez obserwuje zwiazek miedzy tym jak wyglada moja skora na twarzy, a dieta:
- na cyklu
epistane (silny antyestrogen) i diecie 6gww/kg moja cera wygladala super- zero wagrow itd
- na sucho przy diecie 6gww/kg, oprocz mega hustawki nastrojow pojawily sie problemy z cera
- na sucho z dieta, ktora stosuje obecnie albo wczesniej ckd i podobnych cera nie jest tak nieskazitelna jak przy epistane ale utrzymuje sie w normie i nie mam z nia problemow

O tym ,ze dieta ma ogromny wplyw na poziom poszczegolnych hormonow wszyscy wiemy i jasnym jest, ze wskazniki te sa rozne dla kazdego czlowieka, dlatego nalezy stosowac taka diete, ktora najlepiej nam sluzy. Jak juz pisalem wczesniej na dietach bogatych w ww czuje w zylach estrogen i jest niedobrze...

Osobna kwestia jest, ze juz dawn uznalem ,ze osoby pokroju arnolda czy collemana, z calym szacunkiem, nie powinny kierowac do normalnych ludzi ZADNYCH rad na temat odzywiania ani tym bardziej treningu, poniewaz cale zycie leca na strzalach, a organizm nakrecany sztucznymi hormonami zachowuje sie zupelnie inaczej

(\__/)
( -'.'
(")_(")
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dlaczego Olimp nie wydał biaka w formie pudingu?

Następny temat

Tauryna a tlenek azotu

WHEY premium