SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego początkujący nie powinien spożywać suplementów?

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 1288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53053
No właśnie, dlaczego?
Przeglądnąłem trochę postów na forum i zauważyłem, że początkującemu chcącemu nabrać masy odradzają spożywanie suplementów. Ja się z tym całkowicie nie zgadzam. Jem suplementy od samego początku. Jeżeli mam braki w diecie to dlaczego mam ich nie jeść? Ciężko jest mi zjeść obfity posiłek, a suplementy po prostu piję i mi łatwo wchodzą. Jestem zdania wręcz przeciwnego. Każdy, kto bawi się w siłownię, powinien w przypadku braków w diecie spożywać suplementy. Jeżeli nie dostarczymy organizmowi odpowiednich składników, to ćwiczenia na masę tracą sens. Powiem więcej: mam za sobą 4 miesiące treningu i za miesiąc będę rozpoczynał swój pierwszy cykl kreatynowy. I nie interesuje mnie, kto ma jakie o tym zdanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
1. Mylisz pojęcia, odżywki - suplementy.

2. Zależy o jakich suplementach mówimy, czy to będą witaminy mające status suplementu diety czy też np. wspomniana kreatyna sprzedawana również pod tym samym 'statusem'.

3. Dlaczego nie warto brać kreatyny od początku?
Bo na początku jest wręcz różowo z przyrostami.
Bo nie umiesz poprawnie technicznie wykonywać ćwiczeń.
Bo (zazwyczaj) nie masz diety.
Bo nie znasz swojego organizmu.
Bo wydasz pieniądze niepotrzebnie.
Bo nie jest Ci do niczego potrzebna.
Bo nie wykorzystasz jej potencjału.

Przyjęło się aby kreatynę brać po okresie około półrocznych sumiennych treningów. Lecz jest to oczywiście okres jak najbardziej umowny. Jedna osoba mogłaby ją przyjmować po 4 miesiącach, kolejnej nie byłaby potrzebna i wskazana nawet przez 2 lata.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przykladowo po co jesc kreatyne na poczatku skoro na poczatku samo dobrze idzie do przodu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
super - powodzenia na cyklu

https://www.sfd.pl/Kreatyna_a_staż__czyli_dlaczego_nalezy_poczekać.-t392944.html

jak ma sie braki w diecie to białko/carbo owszem mozna brać od samego początku - byle nie pić 100g prochu dziennie samego białka
tak samo wit/min/omega3 mozna smialo od poczatku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzilo mi ze bez krety bardzo dobrze idzie (jesli sie ma diete i trening oczywiscie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53053
Remik7 - czytałem ten artykuł i go nie rozumiem.... lanie wody... nie zobaczyłem tam ani jednego konkretnego powodu, żeby nie brać kreatyny.

Zmieniony przez - tolszowka w dniu 2011-12-05 15:42:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Praktycznie kreatynę można w każdej chwili wziąć, ba - nawet nie trzeba ćwiczyć. Chodzi o zmaksymalizowanie jej efektów kiedy dieta jest dopięta na ostatni guzik i jakiś już konkretny staż na siłowni

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Mówisz o uzupełnieniu diety... imo do wagi 100kg spokojnie można dostarczać składniki odżywcze z pożywienia więc po co pchać kasę w proch?.

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1767 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20250
Gwoli ścisłości, te suplementy o których piszesz to białko/gainer? To są odżywki. Suplementy są to natomiast kreatyny i inne. Skoro coraz słabsze masz efekty na diecie to szamaj kretke ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 446 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3677
"...I nie interesuje mnie, kto ma jakie o tym zdanie..."

Bierz i jedz co chcesz, co nas to obchodzi :D. Tylko nie rozumiem tego , że jeżeli nie chcesz słuchać rad bardziej doświadczonych to po chol... zakładasz ten temat ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Najlepiej jak człowiek sam będzie wiedział co faktycznie potrzebuje i znał swoje granice

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53053
Trimax49
do wagi 100kg spokojnie można dostarczać składniki odżywcze z pożywienia więc po co pchać kasę w proch?

Nie w moim przypadku. Po prostu nie mogę więcej zjeść. A odżywki mi wchodzą bez problemu.

starszy122
Tylko nie rozumiem tego , że jeżeli nie chcesz słuchać rad bardziej doświadczonych to po chol... zakładasz ten temat ????


Chciałem wypowiedzieć twoje zdanie. Ostatnio ktoś z "doświadczonych" wyśmiał mnie, że wydaję 500 zł miesięcznie na odżywki przy 4 miesięcznym stażu.

Nugat

Gwoli ścisłości, te suplementy o których piszesz to białko/gainer?

Tak, o to mi chodziło.

Nugat
Gwoli ścisłości, te suplementy o których piszesz to białko/gainer? To są odżywki.

Wg wikipedii: Suplementy diety są to poszczególne składniki żywności, substancje dodatkowe, gotowe produkty spożywcze oraz tabletki, kapsułki, proszki lub płyny, których spożycie, w uzupełnieniu zwykłej diety, przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne. (A więc także białka i gainery chyba.)

whime
Najlepiej jak człowiek sam będzie wiedział co faktycznie potrzebuje i znał swoje granice

To prawda. Każdy organizm ma swoje własne uwarunkowania.

Zmieniony przez - tolszowka w dniu 2011-12-05 16:20:18

Zmieniony przez - tolszowka w dniu 2011-12-05 16:21:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nitrobolon 2, pół roku otwarty.

Następny temat

Odżywki - POMOCY !!!

WHEY premium