SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego nie należy zrzucać kilogramów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 793
Ja mam pytanko ,wiem ze padało ono juz setki albo tysiące razy,ale nie zaprzątałem sobie tym głowy a teraz kiedy zrzuciłem troche tłuszczu chciałbym wiedziec ile go mam, jak to zmierzyc?? są jakieś testery w aptekach czy cos??

"Lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
Są specjalne wagi - do kupienia np. w MediaMarkt za ok 100-150PLN - które pokazują ciężar ciała i mierzą zawartość tłuszczu w org. Czytałam, że pomiar na nich obarczony jest pewnym błędem, ale do "domowego użytku" chyba wystarczą. Widziałam też kiedyś w aptece ogłoszenie "pomiar tkanki tłuszczowej" urządzeniem, które zdaje się działa na podobnej zasadzie jak waga, tylko wystarczy trzymać takie urządzenie przez chwilę w rękach. Taki pomiar kosztuje kilka złotych, a czasami nawet bywa bezpłatny.

Jest jeszcze strona internetowa: www.mybodycomp.com
gdzie trzeba się zarejestrować i wpisać różne swoje wymiary. Nie mam pojęcia na ile dokładny jest %body fat z takiego wyliczenia.
pozdrawiam

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Dzięki jazz_dance. Byłam na stronce, którą podałaś lub - łeś. Minus - trzeba się zarejestrować i to po angielsku.Steworzyłam tam już mój body profile (dość dokładny) i wyszedł mi poglądowy Body composition. Są tam nawet zalecenia co do dziennej liczby spożywanych kalorii (sic!). Od siebie zalecam - nie ufać bezgranicznie takim testom i traktować je przede wszystkim jako poglądową ciekawostkę. Bezpieczniej skorzystać z porad dietetyka (w niektórych przychodniach można to zrobić za darmo). Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 793
za darmo?? w państwowych przychodniach niemożliwe :)dzieki jazz_dance spróbuje z tej stronki to zrobić, ale to z tą wagą z media markt to mi sie lipa wydaje,pozdro

"Lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Z tego co sie orientuję, to we wszystkich szkołach policealnych, w których kształcą w kier. dietetyka można skorzystać z darmowej porady. Inna sprawa jak bardzo fachowej. Wierzę, że bardzo...;)Nie wiem z której części kraju jesteś, ale w Gdyni np. można w przychodni z takiej porady skorzystać. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z dietetykami jest jeden zasadniczy problem - o ile bazują wyłącznie na wiedzy wyniesionej ze szkoły to w wiekszości przypadków sa zwolennikami piramidy żywieniowej opartej głównie o węglowodany, przy małym udziale białka (szczególnie zwierzecego) oraz niewielkim udziale tłuszczy. Te poglady niestety są już przestarzałe i podczas gdy cały świat powoli od nichj odchodzi, znaczna część naszych dietetyków trzyma sie ich nadal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Faktycznie jest coś na rzeczy. Może zabrzmi to śmiesznie, ale moją dietę, pierwszą, która przyniosła efekty (i pierwszą , którą stosowałam konsekwentnie i "na prawdę")ułożył mi irydolog, cudzoziemiec - Ukrainiec na dodatek. Dodam - nie szarlatan, lekarz z prawem do wykonywania zawodu w Polsce, praktykujący od 11 lat. Nowość (u nas) w zalecanej diecie polegała na ograniczeniu ilość spożywanych węglowodanów właśnie.
Przetrawiłam też ostatnie forumowe posty i poszukuję informacji na temat zalecanej grubości tkanki tłuszczowej do masy mięsniowej (o ile coś takiego istnieje?). Gdzie można by znaleźć takie info i w ogóle poszerzyć swoje wiadomości na ten temat?Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najszybciej znajdziesz w wyszukiwarce. Była już na ten temat wielokrotnie mowa, w skrócie - optymalny procent tłuszczu w organiźmie dla szczupłej kobiety to przedział między 18 a 22%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
O to jestem bliska ideału;) Dzięki za szybką odpowiedź.A tak przy okazji świetne forum. Zapisałam w ulubionych. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2671
Tyka- twoje artykuły są the best
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niejadek

Następny temat

co do białego sera

WHEY premium