SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego droższe białka są lepsze?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
Witam

Jaka jest różnica między białkiem WPC Łowickie 80% a innymi, które są dużo droższe a jest ich mniej wiecej tyle samo w opakowaniach?

Białko WPC Łowickie 80% ma w opakowaniu 1.8kg i kosztuje niecałe 70zł.

Inne białka są dużo droższe jak np. Matrix 5.0 czy Carnivor.

Powiedzcie mi czy jest sens wydać więcej na odżywke, która ma tyle samo białka w sobie na 100gr.? Bo widzę, że ludzie te droższe białka biorą, jednak nie rozumiem dlaczego.

Za wszelkie sensowne wypowiedzi i dość obszerne wytłumaczenia dziękuję! ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Niekoniecznie, wpływa na to między innymi sposób pozyskiwania.
Ale ok, przyjmijmy zgodnie z prawdą, że znaczenie kluczowe ma już produkt finalny (odżywka).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
firma robi swoje

po za tym lowickie ma dodatek bialka roslinnego a np.whey z dymatize czy olimpa nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 854 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8201
Droższe białka lepiej smakują, mogą się różnić jeszcze nico lepszym składem.
Moje zdanie jest takie, że po co przepłacać skoro można kupić w dobrej cenie całkiem dobre białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
koles08 - "po za tym lowickie ma dodatek bialka roslinnego a np.whey z dymatize czy olimpa nie" ---> domyślam się, że najlepiej by było, żeby białko w odżywce było tylko zwierzęce tak?

93mati93 - "Moje zdanie jest takie, że po co przepłacać skoro można kupić w dobrej cenie całkiem dobre białko." ---> moim skromnym zdaniem również nie ma sensu zbytnio przepłacać, jeśli nie jesteś czołowym kulturystą Polski/Świata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Sa drozsze bo sa to białka firm renomowanych - za to sie płaci.
W srodku pewnie jakosc surowca podobna jak w łowickim czyli dobra natomiast rozpuszczalnosc i smak zdecydowanie na niekorzyść łowickiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
No właśnie - za etykietke z napisem np. "OLIMP" trzeba zapłacić więcej.

Cieszy mnie to, że jeśli chodzi o jakość surowca to jest podobna jak w Łowickim ;] smak i rozpuszczalność to dla mnie na szczęście aspekty mniej ważne, lecz smak 'ciastko kruche' w mojej opinii nie jest najgorsze ;)

Ze swojej strony polecam Łowickie80%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
https://sklep.sfd.pl/Ostrowia__WPC_80_-opis1524.html  - tego to ja strasznie nie trawię - pieni się tak, jak z mordy wściekłego psa

a przy pozostałych dwóch to już lepiej wychodzę kupująć wiaderko 1,8kg białka o którym pisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Jakości nikt u nas nie bada, więc akurat o tym ciężko cokolwiek powiedzieć.
Trzeba zjeść i obserwować reakcję organizmu. Mi np. Łowickie niespecjalnie służy (pewnie to pszeniczne) za to Vitafit ok.
Białko ma się dobrze trawić, nie powinno być bulgotania w brzuchu, wzdęć itp., a niektóre niestety takie coś powodują. Kiedyś jedna pucha matrixa 2.0 nie bardzo mi służyła, a to przecież wyższa półka. Kupiłem jednak ostatnio i jest ok. Firmy czasem biorą od różnych producentów surowiec i z tym wtedy różnie bywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 573 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5794
"Białko ma się dobrze trawić, nie powinno być bulgotania w brzuchu, wzdęć itp.," - u mnie żadnych niepożądanych efektów na szczęście nie było, a zjadłem w sumie tych wiader 1.8kg chyba z 7 w ciągu dwóch lat, i ani razu nei było niepożądanego efektu, jednak każdy organizm jest inny. A czemu Ci niespecjalnie służyło te białko? Miałeś któreś z owych niepożądanych efektów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Tak. Pewnie mam nietolerancję glutenu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przybrać na masie?

Następny temat

Prosze o pomoc w dobraniu odzywki

WHEY premium