SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietka przy wspinaczce i boksie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 399
Witam wszystkich!

Przez ostatni rok trenowałem triathlon po 6-8 treningów dziennie. Dietka wyglądała tak: 5-6 pełnych posiłków dziennie, duży nacisk na węgle w postaci makaronu. Teraz próbuję swoich sił w nowych sportach, a mianowicie w wspinaczce i boksie. Tryb treningów wygląda następująco:

pon - wspin (2,5h intensywny wysiłek siłowy)
wt - box (1,5h)
śr - wspin (2,5h intensywny wysiłek siłowy)
czw - box (1,5h)
pt - wspin (2,5h intensywny wysiłek siłowy)

Na weekendach lekki basen, bieganie, ale to czysta rekreacja, bez ciśnień.

Dietka tak wygląda - 4 posiłki
1. śniadanie - 0,5l mleko 3,2% + 100g musli z rodzynkami
2. drugie śnidanie - kefir 400ml, duża bułka z ziarnami, owoc (najczęściej banan)
3. obiad - 200g gotowanego kurczaka, paczka ryżu, warzywa
4. kolacja - serek wiejski, kanapki z ciemnego pieczywa z masłem i warzywem/ jajecznica z 4 jajek + te kanapki

i duuuzo wody mineralnej

Pierwsze 3 posiłki są przed treningami, które zawsze są wieczorem. A 4 posiłek po. Bezpośrednio po treningu banan.

Suplementacja - BCAA 2x w ciagu dni, w które mam wspinaczkę. W pozostałe raz.

Moim celem jest przede wszystkim zwiększenie siły i wytrzymałości, jednakże miłoby było nabrać jeszcze trochę mięśnia, przy jak najmniejszej ilości tkanki tłuszczowej Dlatego proszę Was o korektę mojej diety tak aby była ona jak najlepiej dobrana do obecnego wysiłku. Napiszcie czy dodać jeszcze posiłek, co zmienić w obecnych i w jakich porach je zażywać.

Mam 178cm wzrostu, waga 70kg, wiek 25, poziom tkanki tłuszczowej ok 11%

I jeszcze takie jedno pytanie. Po treningu wspinaczkowym mija czasami nawet do godziny zanim dotrę do siebie i mogę coś zjeść. Czy dobrym pomysłem byłby banan i kefir zaraz po treningu, a dopiero po powrocie pełny posiłek ?

pzdr


Zmieniony przez - Republican w dniu 2014-08-29 14:01:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilość białka podczas budowania masy

Następny temat

Co zjesc po treningu Pilki

WHEY premium