SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [73kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1482

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Cel

Wycinka

Waga

73

Wzrost

179

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

19

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca za barem godziny wieczorne , trening popołudniu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Kompleks witamin trec, kreatyna 5 g , testosteron 250 mg e4d , omega w zalezności czy nie zapomniałem użyć oleju lnianego :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 141 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2421
Cześć,
Nadeszła pora na pierwszą w życiu redukcję po miesiącach masy , chciałbym przed zimą zrobić lekka wycinkę żeby od zimy wejść na masę ponownie . Nigdy nie układałem sobie diety na redukcje, dlatego chciałbym się z wami nią podzielić i żebyście ocenili czy wszystko jest na właściwym miejscu . Zależy mi żeby na tej masie nie zgubić całkowicie mięśni dlatego nie jest aż tak mocno obcięte kcal na starcie . Aktualnie jestem na 2300 kcal z utratą wagi będę obcinał po 200 kcal aż zejdę do 1700, rozkład makro jest następujący : B170 W288 T 50 , pozwalam sobie gdy nie dobijam tłuszczu na troszkę więcej węgli kosztem właśnie tłuszczów . W ciągu dnia spożywam 4 posiłki :

1. Omlet na słodko :
2 jajka
50 g białka jaj
Mąka pszenna 50 g
Skyr 150g
Owoce 100g (maliny , borówki)
543 KCAL 42B 60W 14T

2. Kurczak ryż
80 g ryżu basmati
200g kurczak
5 g oliwa z oliwek
5 g olej lniany
warzywka w zależności co akurat mam
560 KCAL 51B 61 W 13T

3. Kasza manna z białkiem
100g kasza manna błyskawiczna
30g odżywka białkowa
100g owoców
500 KCAL 35B 82 W 3 T

4. Przekąska 2 banany
200 KCAL 44W

5 . Ostatni posiłek jest to albo powtórka posiłku numer 2 lub tosty pełnoziarniste z serem piórko, gdy danego dnia nie będzie wystarczająco białka jem 1-2 skyry gdy zabraknie węgli to troszkę wafli ryżowych żeby bilans się zgadzał z założeniem
560 KCAL 51B 61 W 13T

CAŁOŚĆ B170 W288 T 50 2300 KCAL

Suplementacja : Kompleks witamin trec, kreatyna 5 g , testosteron 250 mg e4d , omega w zalezności czy nie zapomniałem użyć oleju lnianego :D
Aktualny trening : 3-4 X mocny trening siłowy FBW po nim 10-15 min cardio , raz w tygodniu mocniejsze cardio
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemka już są mnie najbardziej to przeraża ta kaloryka startowa u ciebie bo 2300 kalorii to za dużo nie jest ale biorąc uwagę że to początek redukcji a koniec będzie gdzieś po 3 lub 4 miesiącach więc nie wiem ile to będziesz jadł na samym końcu. nie wiem też na jakiej kaloryce kończyłeś masę ale to w sumie od tej kaloryczności masy bym obciął jakieś 300 kalorii i z nich startował dodał aktywności fizycznej w postaci cardio i tak się bawił w początek redukcji bo naprawdę na koniec redukcji to ty będziesz chyba musiał jeść tylko liść sałaty oczywiście przysłowiowy żeby nie było.
Same produkty w diecie które marzą to nie są jakieś złe ani nic tak więc tutaj nie mam nic do tego jeżeli dobrze tolerujesz te wszystkie produkty które wypisałaś no to jak najbardziej możesz jeść tylko właśnie najbardziej to przeraża mnie ta kaloryczność startowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 141 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2421
Siemka winter, czy ja wiem właśnie czy te 2300 to przesada. Moje zero kaloryczne to 2700 więc ucięcie 400 kcal nie jest aż tak wielkie plus dobrze się czuję na niskich kaloriach zawsze robienie masy to był dla mnie problem . Redukcje chcę pociągnąć max 2-3 miesiące i zjechać do 1700 kcal na końcu o podbić wtedy spalaczami na końcówce ewentualnie yohimbina jak ładnie to wycięcie faktycznie pójdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33158 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
Dietę wstaw w tej formie bo będzie dużo bardziej czytelnie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Jestem tego samego zdania że za duzy deficyt na start i osobiscie zaczałbym od 2500 redukować a nie na start walnać 400 kcal i potem jeszczce obcinać po 200 co stagnację tym bardziej ze planujesz do 3 miesiecy leciec . Daj więcej jedzenia bo to nasze paliwo a w pierwszej kolejnosci pogłębiaj deficyt wieksza ilością aktywności . O redukcji mozesz tu dużo poczytać https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Również uważam, że jak na okres trzech miesięcy redukcji tkanki tłuszczowej, zaczynanie jej z pułapu 2300 kalorii to jednak trochę zbyt mało. Jeżeli rzeczywiście Twoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu wynosi 2700 kalorii, to od tj wartości po okresie budowy masy mięśniowej bym zaczął. Następnie można będzie po dwóch tygodniach odjąć torchę i zwiększyć aktywność fizyczną, np. wprowadzając treningi HIIT, rabatę, czy kompleksy sztangowe.

Jeżeli chodzi o kilka przykładowych dni diety, to wrzuć je zgodnie z opisem w regulaminie działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 141 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2421
Pójdę za rada i zwiększę kaloryke tak jak mówicie , z własnych doświadczeń (mam na uwadze ze każdy organizm jest inny i inaczej pali) ile można zrzucić % bf przez 3 miechy ? I jaki trening byście dołożyli do siłowego bo aktualnie lecę cardio po siłowym 15 min i raz w tygodniu typowy trening interwały cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33158 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
Niestety ale nie da się odpowiedziec na twoje pytanie bo dokłądnie jest tak jak piszesz to kazdy jest inny i każdy ma inne predyspozycje i inne podejscie do wykonywanej pracy . Rób swoje i ile uda ci się osiągnać to tyle bedzie. Aktywnosc też musisz ustalać pod swoje możliwości wiec zostaw sobie jakiś zapas aby w trakcie redukcji móc dodawać aktywności bo to jedno z narzędzi do pogłębiania deficytu ( mozesz dodawac aktywnosć nowa oraz zwiększać tą aktualną ) ja zaczynam redukcje głównie od 5 siłowych i co tydzień coś dodaje a na koniec miałem 5x siłowy + cardio 30 min w kazdy dzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Tak jak sam napisałeś, każdy organizm jest inny i nie da się stwierdzić jakie mogą być efekty kształtowania sylwetki po określonym czasie. W tym przypadku okresie trzech miesięcy. Bez wątpienia powinny być. U jednego lepsze, a u innego gorsze.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to sugeruję wybrać taką, która sprawi Tobie przyjemność. Może być to np. HIIT, tabata, kompleksy sztangowe, aeroby, itp. Można wykonać je pływając, biegając, na rowerze, czy też na siłowni. Osobiście lubię urozmaicać formy aktywności.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywność fizyczna, czy zmniejszanie kcal?

Następny temat

Napój proteinowy po treningu

WHEY premium