SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - do oceny i porad

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 886
Witam!
Zakładam temat, by upewnić się czy wszystko jest ok. Jestem nowym użytkownikiem, jednak bardzo dużo tematów zdążyłem przeczytać (i jeszcze dużo przede mną). Wyciągnąłem wnioski i myślę, że wkońcu doszedłem do tego, by zacząć jeść zdrowo i z głową.


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 98

Wzrost : 183

Obwód klatki : 113

Obwód ramienia : 37

Obwód pasa: 105

Obwód uda : 67

Obwód łydki : 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ok 26%

Aktywność w ciągu dnia : niska- studia, dużo siedzenia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: biegi co 2 dzień- 45min; siłownia co 2 dzień do 1h

Odżywianie : Lubię wszystko

Cel : redukcja

Ograniczenia żywieniowe : Brak

Stan zdrowia : zdrowy (ostatnio podwyższony ALAT)

Posiadam: sztanga prosta (w planach kupno ławki i hantli)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak


Od 2 tygodni mój jadłospis wygląda- mniej więcej następująco :

I

Chleb żytni razowy
Jaja x 2
Oliwa z oliwek
Jabłko
. b t w kcal
ŁĄCZNIE: 17 14 79 512

II

Pieczarka uprawna, świeża
Marchew
Fasolka szparagowa mrożona
Oliwa z oliwek
Jabłko
Orzechy arachidowe
OSTROWIA WPC 80
b t w kcal
ŁĄCZNIE: 32 26 20 447


III

Kasza gryczana
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
Oliwa z oliwek
.. b t w kcal
ŁĄCZNIE: 28 8 32 311

trening

po treningu: Ostrowia WPC 80
23 1 2 119
IV
Kasza gryczana
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
. b t w kcal
ŁĄCZNIE: 28 3 32 267


V

Ser twarogowy półtłusty
Oliwa z oliwek

b t w kcal
ŁĄCZNIE: 19 15 4 221


WSZYSTKO: b t w
146 67 167 1876kcal

ZAPOTRZEBOWANIE WG VITALMAXA : 1974 kcal (po odliczeniu 300kcal).

Teraz trochę o mnie. Od 5 roku życia dzięki mojej babci trochę urosłem. Nie byłem grubasem ale troszkę większy od rówieśników. Zawsze byłem bardzo aktywny - bardzo dużo grałem w piłkę nożną, koszykówka, rower. W gimnazjum ćwiczyłem na siłowni parę miesięcy. W wakacje w miarę ciężka praca fizyczna. Problem zaczął się w liceum- melanże itp oraz brak sportu jak wcześniej, wtedy mocno przytyłem. 2 lata temu "dietetyk" (chyba pseudo) zalecił diete kopenhaską - teraz bym go zabił za to. Waga spadła o 17kg ale wróciła do roku. Więc mogę mieć spowolniony metabolizm, ale od paru miesięcy po mimo tego iż różnie jadłem starałem się
jeść regularnie i w miarę zdrowo. Od nowego roku ułożyłem dietę i zmieniłem tak jakby sposób życia. Ostrowia wpc doszła od wczoraj. Co do planu diety czasami rezygnuję z kaszy oraz oliwy.

Jedząc jw. nie jestem wcale głodny, więc chyba wszystko ok. Przerwy między posiłkami ok 3,5h Od 2,5tygodnia zeszło mi z ok 101 do ok 98,3kg. Widać lekką poprawę w zarysie mięśni. Najważniejsze, że zmieniłem sposób myślenia i większość czynności w ciągu dnia układam pod dietę i trening. Zamierzam w tym temacie także pytać w dalszym czasie redukcji. To chyba na razie wszystko.

Proszę o komentarz, wskazówki oraz poprawki.
Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za mało kcal, podnieś o jakiś 1000. To co wyliczyłeś teraz to coś koło Twojego metabolizmu podstawowego. Powinieneś uwzględnić aktywność w ciągu dnia to wyjdzie Ci pewnie z 3000.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 886
Wiem, że to mało ale przed ułożeniem tej diety zsumowałem wszystko to co jadłem do tej pory i wyszło ok 2000kcal- pewnie przez tą głodówkę co pisałem wcześniej. Dlatego nie chciałbym teraz wpychać w siebie dużo więcej (bo wiem z doświadczenia, że przytyłbym i to bardzo) tylko zredukować wagę, a za jakieś 2-3 miesiące, powoli dokładać kalorie, by naprawić ten metabolizm. Czy jest to możliwe w takiej kolejności? Teraz w ogóle się nie głodzę, a nawet jestem bardzo najedzony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sęk w tym, by wyznaczać sobie najwyższy pułap kalorii przy którym się chudnie. Z dwojga złego lepiej wjechać na 3000 i obcinać w razie braku efektów niż obniżać o 1000 od zapotrzebowania i tracić mięsień. To w konsekwencji obniża Ci przemianę materii i prowadzi do efektu yoyo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3498
Sry za zasmiecanie tematu ale mam prośbe Morales zajrzyj na mój dziennik i popraw błedy prosze pzd https://www.sfd.pl/Slashi_przemyslana_redukcja_i_poprawa_definicji_;]-t548416-s3.html#post1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 886
Dobra poprawiłem. Zapotrzebowanie ok 2750kcal. Wygląda to tak:

Chleb żytni razowy
Jaja
Oliwa z oliwek
Jabłko
Słonecznik, nasiona
ŁĄCZNIE: 26 37 60 677


Pieczarka uprawna, świeża
Whey Protein
Oliwa z oliwek
Jabłko
Fasolka szparagowa mrożona
Orzechy arachidowe
Słonecznik, nasiona

ŁĄCZNIE: 36 42 22 614


Kasza gryczana 100
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Oliwa z oliwek

ŁĄCZNIE: 255 45 10 63 529


Kasza gryczana 100
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 100
Whey Protein 80

ŁĄCZNIE: 230 57 6 65 554


Ser twarogowy półtłusty 150g
Oliwa z oliwek 15g

ŁĄCZNIE: 165 28 22 6 332

b t w
Wszystkiego wychodzi: 191 117 216 2705

Nie wiem czy nie jest za dużo węgli. W dni nie treningowe - tam gdzie aeroby to bym je przyciął.

Jak to wygląda?

Dziękuję za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słonecznik mocno przegina bilans tłuszczy w stronę o6, to samo z orzechami arachidowymi, zamień to na orzechy włoskie. I wrzuć tran do stałej suplementacji. Reszta wygląda w miarę OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 886
Witam ponownie po małej przerwie! Jak to zwykle bywa nazbierało się parę pytań. A mianowicie:

1. W dni nietreningowe - samo bieganie 45min - z posiłku przed nim i po nim wyrzuciłem kaszę ale dołożyłem oliwę. Czy tak jest ok? Po bieganiu ok 30min pije Ostrowie - ok? a po następnych 30 posiłek bez kaszy czyli pierś z warzywami i oliwą jest ok?

2. Trening siłowy co 2 dzień wygląda tak:
A
Przysiady
Wiosłowanie do klatki
Wyciskanie płasko + rozpiętki
Wyciskanie żołnierskie
Biceps sztangą
B.
Martwy ciąg na prostych
Wiosłowanie do brzucha
Wyciskanie na płasko + rozpiętki
Podciąganie wzdłuż tułowia
Biceps hantlami

Jadę z treningiem: A-B-A, B-A-B
Po treningu ok 25min biegu (od niedawna)

Czy trening jest dobry? Jak z Ostrowią po treningu? Po ilu minutach od biegania ją wypić a kiedy normalny posiłek?

3. Kondycja się poprawiła więc powoli przygotowuję się do HIITa: w DNT bieg przeplatam dużo szybszym truchtem (taki mini HIIT planuję tak pojechać parę tygodni a potem przejść na sprinty) ale trwa on też 45min - dobrze? Czy dołożyć po tym w posiłku po kaszę?

4. Jak dołączę HIIT jak z posiłkami okołotreningowymi i tą Ostrowią?

5. Czy w tym poście mogę kontynuować zadawanie pytań w razie czego?

Na razie tyle co mi się przypomniało. Dziękuję za odpowiedź!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy da sie przyzwyczaić organizm do...

Następny temat

chciałabym nabrać masy mięśniowej

WHEY premium