SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę proszę o ocene

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
Witam mam 18 lat 182cm wzrostu waga 73 kg typ ektomorfik
Opowiem trochę o przygodzie z siłownia a więc ćwiczyłem wcześniej rzuciłem to przez brak efektów po czasie zorientowałem się że jednak diety nie trzymałem i postanowiłem od września od nowa.
We wrześniu waga 63 kg dieta odpicowana samemu odżywka mass attack i kreatyna
Dobilem tak do grudnia dzień w dzień jadłem i treningi aż do 73 kg i nagle stop nic więcej nie ruszyło a więc myślałem i myślałem doczytałem się na forum że trzeba jeść różnie lub zmieniać dietę co jakiś czas a więc zmieniałem i bez postępów zmieniłem mass attack na mutant mass i całkowita porażka kasa w błoto i postanowiłem nigdy więcej gainera
Aktualnie ułożyłem nowa dietę więc proszę o opinie
Na wstępie powiem jakie suplementy uzywan
Białko Wpc z sfd, carbo z sfd, witamina b6 z K** oraz kreatyne z sfd
A oto dieta i proszę o opinie i co może być w tym że stoję w miejscu powiem tylko że zawsze miałem nadwyżkę minimum 1500 kcal aktualnie dieta ma 4500 kcal
Zapotrzebowanie około 2600 kcal jak liczyłem ostatnio. Trening 6 dni w tyg partie ćwicz one 2 razy w tyg z odstępem 3 dni. Treningi zazwyczaj rano po śniadaniu jakąś godzina dojeżdżam przed lekcjami w szkole.

Dieta

Sniadanie:
Kasza manna bądź owsianka 3 szklanki plus mleko
3 jajka surowe ( ktoś mi kiedyś powiedział że lepiej się wchłaniaja, aktualnie nie czuje już obrzydzenia po tych 4 Msc)
Carbo 1 porcja
Białko 1 porcja

2 śniadanie
800 g serek wiejski ( nie wiem czy nie za dużo jednak mi odpowiada)

Obiad:
Makrela 300 g lub 2 puszki tuńczyka

2 obiad
Ryż (paczka) i pierś z kurczaka (250g)
Ważywa typu seler pietruszka marchew itd

Następnie
3 banany
Paczka rodzynek około ( 100 g ma paczka =
Ewentualnie parę garści mieszanki studenckiej

Kolacja
Jajecznica z 3/4 jaj
Carbo 1 porcja
Białko 1 porcja
B. 337g t. 176g w. 391g razem 4500 tys kcal na fitatu sprawdzalem.
Pozdrawiam wiem trochę się rozpisałem jednak jeśli ktoś może coś doradzić bardzo byłbym wdzięczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Carbo, ryż biały, wafle ryżowe to przetworzone produkty. Oczywiście ich miejsce jest w diecie, ale baza to dobrej jakości produkty:

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
Źle napisałem wyżej, do listopada około połowy tak wytrzymalem i zacząłem zmieniać jednak bez skutecznie, nie wiem czemu nie mogę edytować wykazuje że brak uprawnień.. Pozdrawiam


Zmieniony przez - SCOORVIIELL w dniu 2017-12-29 00:41:52

Zmieniony przez - SCOORVIIELL w dniu 2017-12-29 00:44:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wrzuc dietę w ten sposób wraz z ankieta i zdjęciem sylwetki https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  Ale juz na pierwszy rzut oka widac, ze prawie wszystko do zmiany. Bialka wystarczy 1,5 - 2 g na kg masy ciała, nie jakies horrendalne ilosci

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
Sugerowałem się głównie kcal naprawdę muszę dużo jeść by przytyć 4000 tys to minimum przez ten czas zdążyłem to zauważyć
Dołączam dietę w załączniku





Zmieniony przez - SCOORVIIELL w dniu 2017-12-29 10:24:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jesteś chyba niepoważny. Tak wysoka ilość białka może skutecznie doprowadzić do zaburzeń funkcjonowania wątroby jak i układu nerwowego. Dieta jest niepełnowartościowa, występują głębokie niedobory żywieniowe, w dodatku masz wyraźny błąd w gramaturze. Radzę zainwestować w wagę kuchenną. Zdajesz sobie sprawę ile to jest 800g serka wiejskiego?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Białko w zalecanej ilości 2g/kg masy ciała. Tluszcze spokojnie do 1.5g. Rozumiem, ze przy wysokiej podaży kcal trudno jst jeść węglowodany tylko z pełnowartościowych produktów. Jednak u Ciebie nie ma ich prawie w ogole. Jedynie 100g płatków owsianych. Reszta to przetworzone ich źródła.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
dudee
Jesteś chyba niepoważny. Tak wysoka ilość białka może skutecznie doprowadzić do zaburzeń funkcjonowania wątroby jak i układu nerwowego. Dieta jest niepełnowartościowa, występują głębokie niedobory żywieniowe, w dodatku masz wyraźny błąd w gramaturze. Radzę zainwestować w wagę kuchenną. Zdajesz sobie sprawę ile to jest 800g serka wiejskiego?

Tak zdaje kupuje 2 razy 400 g serka od Hej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
W takim razie poproszę kogoś jak może coś doradzić, tak jak mówiłem nie umiem sobie jej ułożyć może że względu że nie za bardzo wiem jakie produkty, wagę kuchenną mam, więc ten tekst z gramatura trochę kiepski zresztą kupuje 2 razy serek wiejski 400 g ze sklepu hej. Węglowodany? Owsianka ryż banany rodzynki gdzieś przeczytałem chyba nawet na tym forum że rodzynki są dobre. Potrzebuję ponad 4tys kcal więc czego ma być za dużo? Jak ulżyć wysoko kaloryczna dietę by nie było że za dużo białka za dużo węgli za dużo tłuszczy. Piszę o poradę a nie o hejtowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Przecież dostałeś porady co należy zmienić. Wprowadź je w życie i wklej jeszze raz nową rozpiskę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 979
Chodzi mi o to co nie pasuje w węglach? Jakie są te pełnowartościowe bo na moje oko rodzynki banany ryż i owsianka nie jest zbytnio przetworzona.. Mam dodac soje czy wafle ryżowe czy jak okey białka może rzeczywiście za dużo jednak trudno mi samemu skleic dietę ponad 4tys kcal żeby było perfekcyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zrób zbilansowane posiłki, czyli takie, które zawierają b + t + ww., a nie jakieś dziwolągi typu sama makrela, czy kilogram serka wiejskiego. Ryże, kasze, ziemniaki, makarony, dobrej jakości pieczywo, owoce - nie tylko banany, nie suszone - rodzynki to praktycznie sam cukier. I do dziennika żywieniowego wrzucaj produkty przed obróbką - nie jajecznicę, tylko jajka plus tłuszcz użyty do smażenia, mięso ważymy przed ugotowaniem, czyli mięso z piersi kurczaka - ważone na surowo. I może tak być, że jak będziesz miał normalną ilość białka, masa ruszy na niższych kaloriach

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - 86kg->80kg

Następny temat

Odchudzanie matki karmiacej

WHEY premium