SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę i kilka pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2299

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1982
Witam. Jestem nowy na forum i zwracam się do wszystkich życzliwych z prosbą. Ułożyłem dietę na masę i proszę ekspertów o komentarze i ewentualne poprawki. Mam 24 lata, 78 kg i 182 cm. Po obliczeniach wyszło mi że potrzebuje około 2800 kcal. Ćwicze około 2 miesięcy - 3 razy dziennie (na razie robilem ACT) i chce zacząć trening na masę.


I posiłek:
Mleko 2% 200g
Płatki owsiane 50g
Orzechy włoskie 100g
B 27g Tł 67g WW 60g Kcal 912

II posiłek:
Chleb razowy 70g
Szynka z indyka 50g
Jabłko
B 13g Tł 2,4g WW 48g Kcal 247

III posiłek:
Ryż 100g
Pierś z kurczaka 100g
Warzywa 200g
Oliwa z oliwek 30g
B 31g Tł 38g WW 95g Kcal 808

TRENING

IV posiłek:
Ryż 100g
Pierś z kurczaka 80g
B 24g Tł 2g WW 79g Kcal 427

V posiłek:
Tuńczyk w oleju 80g
Oliwa z oliwek 20g
B 22g Tł 27g WW 0g Kcal 330

Łącznie B 118g Tł 137g WW 0g Kcal 282


Jest tylko 5 posiłków ale inaczej za bardzo się nie da. Po treningu mam zamiar brać Gainera albo jakies Carbo - tutaj tez liczę na podpowiedź ekspertów? Co lepsze?

Kolejna kwestia to czy można na oliwie usmażyć warzywa z III posiłku? Czy jednak pozostać przy gotowanych?

Czy mam dołożyć do dietki jeszcze jakieś odżywki albo suplementy? Pieniądze nie są problemem tylko czy jest jakiś sens zaczynając dopiero konkretny trening?

Dzięki za odpowiedzi. Jak jakieś będą:). Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Napisz btw tej diety, na pierwszy rzut to malo bialka masz, malo wegli w sniadaniu a za duzo orzechow.

Te warzywa sa mrozone?

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Tuńczyk lepiej w wodzie ew. w sosie własnym. A jeśli te warzywa są świerze to poprostu polej je oliwą, nie musisz smarzyć ani gotować

I j/w BTW

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest tylko 5 posiłków ale inaczej za bardzo się nie da. Po treningu mam zamiar brać Gainera albo jakies Carbo - tutaj tez liczę na podpowiedź ekspertów? Co lepsze?
masz wybor albo gainera zaraz po treningi, a po 45-60 minut posilek, albo carbo+wpc, a potem tez posilek, wiec jak chcesz carbo to musisz dokupic wpc, bez roznicy w dzialaniu, carbo i wpc osobno posiadajac masz wieksza uniwersalnosc

Kolejna kwestia to czy można na oliwie usmażyć warzywa z III posiłku? Czy jednak pozostać przy gotowanych?
j.w. gotowane, parowane

Czy mam dołożyć do dietki jeszcze jakieś odżywki albo suplementy? Pieniądze nie są problemem tylko czy jest jakiś sens zaczynając dopiero konkretny trening?
zadbaj o ww i bialko po treningu, bialko na noc, witaminy, omega-3, mozesz zma na noc jesli mowisz kasa nie stanowi problemu, reszta nie ma sensu

co do diety, to j.w. zmniejsz w sniadaniu tluszcz przynajmniej o polowe, daj wiecej platkow i jakies bialko (twarog lub odzywka)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1982
Dziekuje za odpowiedzi.
Rzeczywiscie moze tluszczy jest za duzo w diecie. Liczylem ze wzoru czyli 1,5 g bialka na kg, a tluszcze 1,75 reszta na WW. Może powinienem zwiekszyc liczbe weglowodanow w calej diecie bo wypada ok 3,5.

Zmniejszylem juz liczbe tluszczy o polowe. Nie wiem tylko czy zwiekszyc liczbe tluszczu w innych posilkach (jesli tak tak to ktorych?) czy wiecej weglowodanow?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mysle, ze tluszcz dla ciebie to tak 100 g max w ciagu dnia, dodaj troche wiecej bialka na 2g/kg reszta ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1982
ulozylem diete z poprawkami wg powyzszych zalecen, ale mam jeszcze pytanie odnosnie dni nietreningowych. Nalezy spozywac tyle samo B T i WW co w dni treningowe, czy moz ograniczyc ich ilosc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze byc tyle samo, ewentualnie bez ww prostych, ktore bierzesz (jesli bierzesz) po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1982
Witam ponownie. W zwiazku ze zmiana pracy zmienily sie tez moje godziny treningow. Obecnie moge cwiczyc tylko okolo godz. 21 co oznacza ze posilek potreningowy wypadal by okolo godz. 22-22.30. Nie jest troche za pozno na WW? Chodze spac okolo godz 0.30 a wiec 2 godz po spozyciu posilku. Dodam ze po treningu pije gainerka. Czy nalezy cos zmienic w posilkach czy zostawic tak jak jest? Dzieki za odpowiedz. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze byc ten gainer, byle z woda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 164 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 582
masz wybor albo gainera zaraz po treningi, a po 45-60 minut posilek, albo carbo+wpc, a potem tez posilek, wiec jak chcesz carbo to musisz dokupic wpc, bez roznicy w dzialaniu, carbo i wpc osobno posiadajac masz wieksza uniwersalnosc
sorrka że się wtrącę, ale mam pytanie co do tego posiłku potreningowego. lepiej jak wezmę od razu carbo+wpc to za te 40 minut mam jesć ww i białko np. makaron z chudym twarogiem jeszcze raz czy same węgle?

Rodzimy się nikim, by móc stać się kimś.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co sadza znawcy ?? hmmm...

Następny temat

dieta na przyrost masy i siłe

WHEY premium