SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Hmmm... mam lekkie kłopoty z policzeniem tego wszystkiego ..
W każdym razie podliczyłem mniej-więcej bilans kaloryczny dla poniedziałku i wyszło mi jakieś 2800-2900 cal..
Co jest chyba za mało, bo według tego kakulatora:
[http://www.kalkulator.friko.pl/kalkulator.htm] 
mój próg kaloryczny waha się od ok 3100 do prawie 3300 w zależności od aerobów...
Mam kłopoty z dokładnym policzeniem wszystkiego, gdyż tabele podają zawartość wszystikiego w 100 g a skąd ja do cholery mam wiedzieć ile np: wazy jedno jajko..
Może ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Zresztą zauważyłem, że w innych dietach ludzie jakoś inaczej podliczają te kalorie.. Dla porównania starałem się "równolegle" coś podliczyć z tabel które posiadam to wyszło mi dużo mniej kalorii

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
jajko ma ok. 60 gram.
a białkowo liczyleś mniej wiecej ile?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
W poniedziałek wyszło mi ok. 160 gram białka w pożywieniu a do tego przed snem jeszcze 30 g. białka z koncentratu- razem 190 g.
Policzyłem sobie także mój średni obiad(to posiłek potreningowy!)- wyszło koło 30 g. białka.. Czy tyle to nie jest za mało?
A co myślisz o ilości kalorii? Zwiększyć czy zostawić?

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
jam jest początkujący, chciałem porównać.
jeśli budujesz masę, to logiczne wydaje się, że trzeba dostarczać więcej niż się spala...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Aha.. no spoko.. Myślałem, że mi coś pomożesz ..
Ale nie wiem czy białka nie powinno być więcej niż mi wyszło..
Co do kalorii to policzyłem troche, wprowadziłem kilka zmian, doliczyłem kalorie odżywek- koncentrat białkowy i carbo i teraz kalorie mam na poziomie 3200-3300 (liczyłem tylko pon. i wt.) ale podejrzewam, że reszta tak samo.. Poprostu troche źle wyliczyłem sobie posiłek potreningowy który pierwotnie miał jakieś 350 kcal.. teraz ma 900 . Muszę zjeść np. tylko 200 gram mięcha, pół kilo ziemniarów i sałatkę ..
A tak przy okazji czy jakaś typowa zupa zawiera dużo kalorii? Np.: pomidorówka, żurek, rosół, kapuśniak??
Proszę kogoś o pomoc!

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lessie ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2616 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17485
jak na 71 kg to dość dużo Ci wyszło, dlatego zawsze od tych kalkulatorów odejmuję trochę...
wg mnie nie licząc aktywności masz zapotrzebowanie na jakieś 2000 z małym haczykiem, dodaj to co na trening i 2800 to moim zdaniem aż nadto...ja sam waże 80kg i jem tyle co Ty, z tym że nie lubię zarastać w fazie masowej za bardzo, więc może nie będę sugerował, poza tym jestem starszy...Ale 2800 przy 71kg to wystarcza spokojnie...
Białka wystarczy, nie trzeba więcej...co do wagi to niestety pozostaje waga elektroniczna
Jajko srednie to ok 55-60g
w tym samo białko w jednym jajku to ok 35g w porywach do 40g

lessie...po prostu lessie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Ja nie mam wcale ochoty zarastać zbytnio ;)..
Ale wziąłeś pod uwagę, że oprócz tego będe pływał przynajmniej dwa razy w tygoniu po ok. 1 km. A do tego może wypaść jakiś tenis, squash czy rowerek? Niestety zawsze byłem strasznie aktywny i nie potrafie z tego zrezygnować ;). No i poza tym ćwicze dwa dni treningowe pod rząd.. A ponadto mam szybką przemianą materii.. Czy mimo to obstajesz przy swoim 2800 kcal?
Sam juz nie wiem co mam myślec bo co osoba to inna teoria a ja już głupieję..
Powtarzam pytanie co do kaloryczności zup.. Typowa zupka gotowana na jakimś kawałku mieska, z ziemniaczkami, albo z makaronem, nie zawiesista na mące...
Ile to może być z grubsza kalorii? (wiem, że cięzko ocenić ale bardzo ogólnikowo 200 czy 500 )..

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6395 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87320
Aha... i ile wazy przeciętnie ziemniak?
Taki średniej wielkości...

Smerfujący Moderator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lessie ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2616 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17485
jeśli dodatkowa aktywnośc to inna sprawa, trzeba ją doliczyć ( są kalkulatory w necie gdzie możesz sprawdzić ile tracisz kalorii w każdej dyscyplinie )
Druga rzecz, nie sugeruj się innymi, poczytaj, przemyśl i sam sprawdź, co dal innych dobra nie znaczy że dla Ciebie.
Zostań na tym 2800 i za miesiąc sprawdź jakie są postępy, czy masa mięśniowa rośnie, czy nie, czy obrastasz dodatkowo tłuszczem czy może chudniesz- lepszej drogi nie ma...
Co do zupek nie wypowiadam się bo nie jem i nie sprawdzałem ale prędzej ta niższa wartość

lessie...po prostu lessie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puste kalorie

Następny temat

Ile kosztuje

WHEY premium