SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 73kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 90
Wiek : 19
Płeć : mężczyzna
Cel : masa
Waga : 72,5 kg
Wzrost : 183 cm
Aktywność: FBW 3 razy w tygodniu (17:30 pn/śr/pt) + wf w szkole

Proszę o ocenę mojej diety z góry zaznaczam, że cena gra tutaj dużą rolę stąd niektóre produkty.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
PS: Czy mogę od razu dokleić tutaj swój trening do oceny? Czy to osobny temat?


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dodatkowo wyeliminuj 200g ryżu brązowego i 100g płatków owsianych, gdyż nadmiar błonnika może doprowadzić do zaburzeń pracy przewodu pokarmowego, niemniej jednak są to produkty ciężko strawne. Jak wcześniej zostało wspomniane, wprowadź świeże owoce, warzywa różnokolorowe - wspomniałem o tym w pierwszym poście..


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-03-21 17:05:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dietę wrzuć w ten sposób https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html by była dla każego czytelna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82750 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699850
Po treningu daj jakieś lepsze zródło białka . Ogólnie białka masz za dużo w diecie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wstaw swoją dietę wg zalecanej formie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 90
Poprawiona dieta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9061 Napisanych postów 82750 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699850
Widzę ze nie zastosowałeś się do moich wskazówek .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 90
flex1976 chodziło mi o to, że wstawiłem w innej formie :) a masz jakieś konkretne propozycje? Przyznam, że to moja pierwsza dieta więc jestem trochę zielony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdecydowanie obniż ilość białka do 1.8g/kg masy ciała ( jak Flex zaznaczył ).

Oczyść dietę z produktów o wysokim stopniu przetworzenia czyt. ( makaron jajeczny, twaróg chudy, kajzerki, olej rzepakowy uniwersalny, serki wiejskie w takiej ilości). Uszczuplij ilość posiłków do 4-5, zróżnicuj źródło lipidów. Zadbaj o to aby w Twojej diecie występowały tłuszcze nasycone, wielonienasycone jak i jednonienasycone w odpowiednich proporcjach. Przede wszystkim wzbogać swoją dietę o różnokolorowe warzywa jak i owoce.

Ile brakuje Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 90
Poprawiona dieta wg wskazówek. Szczerze nie wiem co jeszcze można tu zmienić biorąc pod uwagę moje finanse i zdolność do jedzenia. Jeżeli są jeszcze jakieś możliwości ulepszenia które nie nadszarpnął mojego budżetu to proszę o propozycję :) Oczywiście do posiłków dorzucam różne warzywa które mam po ręką.





Zmieniony przez - baaaro w dniu 2017-03-20 22:00:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dość mało masz tłuszczy, spokojnie możesz podbić do 1,2-1,5g na kg mc, wtedy posiłek będzie mniejszy objętościowo (kosztem węgli, bo sporo ich_
Płatki kukurydziane aut, zamień na jaglane, gryczane, rodzynki ok, ale staraj się jeść świeże owoce. Jadasz warzywa? Serki topione wywal, szynki sklepowe też.
W lepszej cenie dostaniesz podroby, czy udka z kurczaka. Jak nie masz na tyle kasy, to daruj sobie kurczaka, wymień na tłustsze mięsa (schab np. karkówka, dość fajne ceny - niżśze niż drób). Na posiłek staraj się dawać 20-25g białka by próg leucynowy mógł zostać osiągnięty, komponuj posiłki tak, by mieć porcję białka, węgli i tłuszczu w każdym. Wrzucam ściągi:
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 90
edit

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - johimbina

Następny temat

pierwsza DIETA

WHEY premium