SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i plan treningowy do analizy (redukcja)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
Jestem początkującym jeśli chodzi o regularne i zdrowe odżywianie, jednak ze sportem miałem do czynienia zawsze. piłka nożna, rower, pływanie. Ułożyłem dietę i proszę o ewentualne rady i poprawki
Wiek 28
Waga 75kg
Wzrost 175 cm
Zapotrzebowanie 3077 kcal
Cel: Wygląd sportowca. Docelowo redukcja a później parę kg masy
Ćwiczę: siłownia pn, czw, sb , aeroby na czczo wt, śr, pt, niedziela regeneracja

Aeroby polegają albo na 40 min biegu 130 uderzeń, albo częściej inerwał na rowerku (5 min rozgrzewki, 10 min interwał 30/30, 5 min 'rozjechania'). Po aerobach chciałbym (jeszcze tego nie robię) -



Proszę Was o wszelkie poprawki i wskazówki. Poniżej plan treningowy i dieta:

poniedziałek, czwartek, sobota (siłownia)
wtorek, środa, piątek - aeroby + brzuszki po aerobach











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
i treningi jeszcze:










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
w 1 diecie wywal płatki nesquich
2 dieta jest ok
w 3 diecie masło orzechowe bym sam robił z migdałów/orzechów+słodzika. I polędwicę sopocką zamień na lepsze mięso kanapkowe (np. pieczony schab). trening za minutę ocenię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
1. wyciskanie na maszynie out
pompki na poręczach w opadzie tułowia? po prostu dipsy. daj jako 1 ćw 4x MAX
2 ćwiczenie wyciskanie sztangielek na poziomej 4 serie
3 ćwiczenie rozpiętki na skosie dodatnim 3 serie
na bicki daj: uginanie ramion ze sztangą 4ss, uginanie młotkowe hantelkami 3s i na przedramię uginanie ramion z sztangą nachwytem 4s. Na brzuch zrób 1-2 ćwiczenia po 3 serie (np. spięcia tułowia z nogami w powietrzu starasz się rękoma dotknąć kostek a drugie daj wzniosy nóg w zwisie na drążku)

teraz 2 trening:
na barki wyciskanie daj sztangą z klatki lub hantlami siedząc a nie na maszynie
to wzdłuż tułowia to nie wyciąg tylko sztangę daj
wymachy daj boczne a nie do przodu
szrugsy ok
na tricki pompki na poręczach, francuz i linki na końcu
brzucha tak samo jak z klatką

podciąganie do klatki
ściągania drążków wywal!!!
daj jako 2 ćwiczenie wiosłówanie sztangą 5 serii
jako 3 jakąś maszynkę/wyciąg na wysokich powtórzeniach (15-20)
martwy ciąg na koniec 3-4 serie
brzuch jw

NOGI NOGI NOGI NOGI NOGI
- przysaid
- wykroki
- przysiad przedni
- żuraw
- uginanie podudzi
- łydy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
dzięki za rady, mam kilka kolejnych pytań:

- raczej wolę ćwiczenia na maszynach ;)...może dlatego też że u nas na siłowni ciężko dopchać się do ławek. Czym się różnią ćw. na maszynie od zwykłych?
- jakie przerwy pomiędzy seriami powinienem robić?
- ile % mniej kcal powinienem jeść przy redukcji?
- na podsumowaniu tej diety wyszło że mam wszędzie zdecydowanie za dużo białka. Co z tym fantem :) ?

Zmieniony przez - chipoldo w dniu 2014-03-20 08:57:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
- tym że ćwiczenia na wolnym ciężarze sa wielowarstwowe i lepiej rozwijają mięśnie (pracuje więcej mięśni na raz, a na maszynach są izolacje, które są wręcz niewskazane na początku kariery - czyli ze stażem poniżej lat kilku.)
- takie jakie czujesz, że potrzebujesz, ale nie dłuższe niż 3 minuty
- powinieneś odjąć 300kcal z węglowodanów od podstawowego zapotrzebowania
- dobrze jest to białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
sog poleciał:)

A czy przy redukcji nie powinienem mniej węgli na noc? Bo w dniu treningowym widzę że na kolację aż ponad 500 samych węgli się uzbierało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
DreamEvil, czytałem Twój art odnośnie ćwiczeń ABA i BAB. Uważasz że mój plan jest ok, ale czy nie lepszy byłby taki przy redukcji w którym to na każdej sesji treningowej trenowałbym wszystkie mięśnie?
Pewnie w ogóle najlepszym sposobem byłby Crossfit ale ze względu na to że jestem 3 miesiące po rekonstrukcji więzadeł w kolanie (dlatego też nie pisałem Ci o treningach na nogi) nie mogę tego robić ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
jak chcesz możęsz robić fbw. ja redukowałem ostatnio na splicie i było spoko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW plan

Następny temat

Schudnąć, zgubić kalorie..

WHEY premium