SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta i dodatkowo białko + kreatyna???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 979
Witam, sprawa wygląda tak, 3 miesiące regularnych treningów po paru letniej przerwie bez dopiętej diety na ostatni guzik i odżywek. Teraz jeżeli ułożę sobie dietę z odpowiednim zapotrzebowaniem białka, węgli i fatu , to czy jest sens:
1. Dodatkowo brac białko z odżywek , jeżeli dieta pokrywa moje zapotrzebowanie na nie??
2. Czy białko z suplementu jest jakościowo lepsze od tego dostarczanego w pożywieniu ( mowa tutaj o serach, jajkach i kurczaku) ??
3. Jezeli jest lepsze jakościowo to czy to dostarczane z pożywienia zastapić częściowo tym z odżywki , tak aby ogólny bilans sie zgadzał?
4. Dorzucić do diety kreatyne ??

Może moje pytania są dla niektórych niedorzeczne, ale chciałem rowziać swoje wątpliwości co do tego. Jestem w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na białko z produktów spożywczych ale w przeważającej ilości będzie to białko dostarczane z serów twarogowych, jajek, pieczywa razowego , rzadziej z piersi kurczaka, ryb itp. Ale jeżeli jakościowo lepiej wypada to dostarczane z supli to mógłbym je zastapic wlasnie tym.
Chciałbym zastosowac diete na masę mięśniowa ( w miare czysta mase bez tłuszczu) i przy wzroście 190 cm i wadze 96kg potrzebowałbym tego białka cos koło 190g dziennie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 293 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4074
1. Nie
2. Nie
3. Nie
4. Nie

Pocwicz na dobrze dopietej misce jeszcze z pół roku i potem ewentualnie dorzuć dodatkową suplementację kreatyną.
Mięsa i ryb też staraj się jednak w swojej diecie uwzględniać dość sporo.

Zmieniony przez - tadeyro w dniu 2014-08-29 08:47:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
jak Ty chcesz białko dostrczac z chleba razowego... to cos tu jest nie tak :)

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 979
Co do chleba razowego to na opakowaniu pisze ze w 100g znajduje sie 7,6g białka. 4 kromki ważą 200g co daje 15g białka. Chleb jem zarówno do twarogu chudego, jajek lub kanapek w pracy i w sumie uzbiera sie tego w ciągu dnia 30g białka z samego chleba.
Ale ok, ułoże sobie dietę i wstawie do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na przybranie masy. Ektomorfik 65kg.

Następny temat

180 cm / 60 kg

WHEY premium