SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta do poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
Witajcie.

Zaczynam przygodę z siłownią po 2 letniej przerwie. Kiedyś trochę ćwiczyłem, ale niestety nie do końca z głową.

Jestem 21-letnim studentem, mam 182cm wzrostu i 77kg wagi.

Obliczyłem swoje zapotrzebowanie na ok 3300kcal.

Proszę o pomoc w poprawie tej diety, bo wiem, że jest nie do końca poprawna.

Śniadanie: ok 7:30

placuszki owsiane:
100g płatków owsianych
2 jaja
szklanka mleka
2 łyżki miodu
łyżeczka oliwy
+ jabłko w drodze na uczelnie

B/W/T/kcal: 25 / 80 / 22 / 640 kcal

2 śniadanie: ok 10:00

kefir 500g
banan 1szt
słonecznik łuskany 20g

B/W/T/kcal: 23 / 55 / 12 / 400 kcal

3 śniadanie: ok 12:00

makaron 100g
twaróg 100g

B/W/T/kcal: 33 / 73 / 1 / 443 kcal

Posiłek przedtreningowy ok 15:00 (trening ok 16)

Ryż parboiled 125g
pierś z kurczaka 100g
warzywa

B/W/T/kcal: 28 / 96 / 2 / 343 kcal

Posiłek potreningowy ok 18:00

kasza gryczana 100g
pierś 200g
warzywa

B/W/T/kcal: 55 / 70 / 6 / 550 kcal

kolacja: ok 21:00

twaróg 150g
orzechy włoskie 100g - dobry wybór??

B/W/T/kcal: 46 / 17 / 61 / 800 kcal


Ogólnie wychodzi:

B/W/T/kcal: 210 / 391 / 104 / 3176 kcal
W przeliczenia na kg masy ciała
B: 2,7
W: 5
T: 1,35

Zastanawiam się, czy nie jest troszkę za dużo białka, a za mało węgli. Co powinienem zmienić/dołożyć, a z czego zrezygnować.

Dołożyć trochę orzechów do śniadania, a zabrać z kolacji?

Proszę o poważną pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Pytasz autora jak ją ułożył? Poczytał posty podwieszone obliczył swoje zapotrzebowanie kaloryczne, obrał ilość makroskładników na podstawie przeczytanych tam info i ułożył. Bardzo proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 32 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
za te orzechy dałbym 10ml oliwy z oliwek.
Ale ogólnie wygląda dobrze jak masa będzie wolno szła to po tygodniu lub półtorej tygodnia dołóż węgli.

Zmieniony przez - zeh w dniu 2012-11-09 16:37:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
chodzi Ci o kolację, tak? Myślałem o tym, ale lubię orzechy po prostu:D Zawsze mogę dać je do śniadania, a do kolacji oliwę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Orzechy są zaj*biste jedz śmiało. Zacznij od 170g białka i daj więcej węgli. Tyle protein od razu może spowodować problemy gastryczne. To śniadanie o 10 takie kulawe z lekka. Masz sporo przepisów w dziale kuchnia zrób jakieś tosty/placki/drożdzówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
W takim razie co wyrzucić, żeby zbić białko? Ten posiłek miał być taki żeby przetrwać do tego o 12:D

Kiedys robiłem sobie batoniki z tego forum, które nieźle zapychały i mogłby być zamiast niego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Pewnie zapewne chodzi Ci o batoniki ala snickers albo inne proteinowe - są super. Masz dużo białka ze źródeł węgli i tłuszczy stąd ciężko pociąć jeszcze nieczytelnie jest. Wrzuć te produkty na potreningu.pl wygeneruj zrzut i wrzuć tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
A mógłbyś podpowiedzieć gdzie to dokładnie wrzucić? Sam widzę, żę mógłbym dać więcej węgli, ale zwyczajnie nie za bardzo wiem skąd, dlatego się do Was zwróciłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Jak masz zrzut to np. na tinypic wrzuć i daj link wraz ze znacznikami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
To wiem, tylko jak dietę na potreningu.pl wrzucić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
wpisz w przeglądarce potreningu.pl po lewej w menu dzienniki i będą żywieniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
A jak zmienić ilość danego produktu ze 100g na inną? Sorry, że zawracam Ci głowę takimi głupotami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny - redukcja

Następny temat

Jestem gruby i mam mało mięśni, jak ćwiczyć?

WHEY premium