SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla osoby z nerwicą jelit

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 83
Witam,

Trenuję tajski boks, potrzeba mi dużo energii i siły, od kilku dobrych lat cierpię na tzw nerwicę jelit, lub zespół jelita drażliwego (nazw jest właściwie kilka) i tak np nie mogę pić mleka, jeść wszelkich produktów na bazie mleka

nauczony doświadczeniem wiem mniej więcej co mi szkodzi a co nie, bo zaszkodzić może praktycznie wszystko, ale chciałbym wiedzieć jaką dietę zastosować przy intensywnym treningu 4x w tygodniu + bieganie, tak żeby mieć na to wszystko siłę

słyszałem, że dla regeneracji mięśni dobre jest białko, czy osobie z takimi dolegliwościami jak moje przyjmowanie białka może zaszkodzić ? czy w ogóle warto je brać ? mam 195 cm / 80kg

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Witam,

Trenuję tajski boks, potrzeba mi dużo energii i siły, od kilku dobrych lat cierpię na tzw nerwicę jelit, lub zespół jelita drażliwego (nazw jest właściwie kilka) i tak np nie mogę pić mleka, jeść wszelkich produktów na bazie mleka

nauczony doświadczeniem wiem mniej więcej co mi szkodzi a co nie, bo zaszkodzić może praktycznie wszystko, ale chciałbym wiedzieć jaką dietę zastosować przy intensywnym treningu 4x w tygodniu + bieganie, tak żeby mieć na to wszystko siłę

słyszałem, że dla regeneracji mięśni dobre jest białko, czy osobie z takimi dolegliwościami jak moje przyjmowanie białka może zaszkodzić ? czy w ogóle warto je brać ? mam 195 cm / 80kg

pozdrawiam

Jak nie mozesz bialka z mleka to nie masz wyjscia musisz z miesa. Czy bialko ma sens ? no bialko to bialko jesli ci brakuje w diecie to ma sens np ostni posilek ktory powinien byc tylko bialkowy.A czy zaszkodzi? nie wiem nie powinno.Pozatym powinienes traktowac albo boks tajski jako dodatek do silowni albo odwrotnie bo chyba nie liczysz ze przy bieganiu zrobisz wielka masse miesniowa

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 572 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19308
Omri wogle nie pisał o treningu na siłowni. Chodzi mu chyba że mieć siłe do treningu MT. A białko to wiadomo że musisz jeść. Pozostaje mięso, jajka, roślinne źródła białka. I chyba odżywki białkowe też ci nie zaszkodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 83
jeśli chodzi o masę mięśniową, to na siłownie nie mam czasu wcale, więc z góry odpada, po treningu robię pompki i a6w i to właściwie wszystko, plus skakanka rano i bieganie 4x w tygodniu, znajomy powiedział mi, że powinienem brać białko - jakąś odżywkę z mlekiem - czy można to brać nie chodząc na siłownie, w gruncie rzeczy nie zależy mi na wielkich mięśniach, a raczej na ogólnej sprawności i dobrej kondycji

co do białka mówił o serwatkowym, ale jeśli mam kłopoty przez mleko to nie bardzo jestem przekonany, a ryzykować nie chcę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11369
Witam mialem podobny problem, ciagle gazy wzdecia itp.Odstawilem mleko i wszelkiego rodzaju platki, owsianki itp.Dolozylem do diety ostrowie i problemy znikly wiec odzywka nie powinna ci zaszkodzic tak bylo w moim przypadku bynajmniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 83
a dokldaniej co zaczales jesc ? czy np musli odpada, chcialem sprobowac z sokiem ze swiezych owocow zmiksowanych w blenderze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11369
sniadanie na mleku wypadlo calkiem z mojej diety no i zarazem mleko, teraz sniadanko to jogurcik naturanly danone bez cukru,banan miarka ostrowi i dopiero potym wcianam kanapeczki aha czasem dosypuje tez musli jak jest w domu bo ja juz nie kupuje a rodzice czasem to kupuja, wiec to wszystko w mixer i wychodzi pyszne sniadanko pitne, bo na pierwsze sniadanie nie lubie chleba lepiej shejka wypic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z masą?

Następny temat

Dieta do oceny (87kg).

WHEY premium