SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Również wstaję o 5:20 i na treningu jestem o 6 w przypadku siłowego lub o 7 jeżeli chodzi o sporty walki. Nie mam z tym jakiegoś specjalnego problemu. Oczywiście, że czuje się niewyspany. Szczególnie, że chodzę spać około północy, a czasami nawet późnej. Myślę, że to kwestia po prostu dyscypliny i mentalności sportowca. Wstaję i nie myślę o tym, czy mi się chce, czy nie chce. Po prostu robię to. Tak samo jak wstaje się do pracy, czy jak idzie się do ubikacji. To jest moje życie i chce to robić. Robiąc to od 20 lat na pewno organizm też jest przyzwyczajony do wcześniejszgo wstawania.


Zmieniony przez - domer w dniu 2021-10-20 11:28:38
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
Też mi się w sumie tak wydaje że to samozaparcie jednak siła rzeczy byłem na treningu dzisiaj tylko że później
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
DJ_DoDo
generalnie organizm lubi regularność i działanie wg zegara biologicznego, jeżeli nie pracujesz na nocki to powinieneś starać się kłaść o tej samej porze mniej więcej i o tej samej wstawać, nie robić tak, że idziesz na popołudnie to siedzisz do 2 czy 3 nad ranem i śpisz do 11, a jak na rano to kładziesz się o 22 i wstajesz o 5 czy 6, czy nawet później i robisz tak, że jednego dnia spiśz 6h, a kolejnego 11. Ja jak obudze się o swojej godzinie (5-6) w dzień wolny, ale mam lenia i nie chce mi się wstać i jeszcze przysnę i pośpię np. tak jak żona wstaje czyli do 8-9 to czuję się nie swój cały dzień, staram się bez względu na dzień czy pracy czy wolny chodzić spać o stałej porze i bez względu czy mam coś zaplanowanego w dzień wolny czy nie to nie wylegiwać się do południa, tylko jak budzę się bez budzika o swojej 5-6 to wstaję i działam, jak kończysz pracę o 22 to miej porobione wszystko tak przed pracą, żeby wrócić, zjeść/lub nie, umyć się i spać do tej 23 i wstajesz o 6-7 masz 7-8h nie iwem ile tam potrzebujesz, ale postaraj się to ustabilizować


Dzięki właśnie tak zrobię postaram się i sproboje ustabilizować rowne godziny o której mam iść spać chociaż może być ciężko bo czasami leży człowiek i leży ale zasnąć nie może
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
pekulski104
Wracamy do gry po ok roku?


WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :24
Płeć : mężczyzna
Wiek :24
Waga : 81,7 kg
Wzrost : 182
Obwód klatki : 104 cm
Obwód ramienia : ok 38 cm
Obwód talii : 89 (pas) cm
Obwód uda : 59 cm
Obwód łydki : 39 cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ??
Aktywność w ciągu dnia : praca 5x w tyg magazynier, ogarnienia sklepu 8h dziennie ciągłego ruchu noszenia skrzynek kilogramów...
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Split bedzie co drugi dzień
Odżywianie: -
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak wszystkożerny
Stan zdrowia obry, niedoczynność tarczycy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : --
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jak najbardziej
Stosowane wcześniej diety : rok czasu nic



Lekko brzuch przebija tłuszczu dużo niby nie ma trochę skóry trochę tłuszczu samo oceńcie nie chciałbym zbytnio redukować co Wy na to by celowac około zera kalorycznego? Liczyć może na lekką rekompozycje i pamięć mięśniową









a tutaj forma mozna powiedzieć że życia rok temu lato wiadomo światlo opalenie tez itp ok 72kg




















Zmieniony przez - pekulski104 w dniu 2021-10-10 12:52:33

Zmieniony przez - pekulski104 w dniu 2021-10-10 12:52:46



2 tyg kcal ok 3000 4x trening siłowy
Brzuch 84cm -5cm
Łydka ok -1/2
Reszta praktycznie bez zmian albo milimetry
Waga odnotowana 81,1kg

Zdjęcie z napinka brzucha i bez i bokiem luźno na czczo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Zmiana bardzo dobra. Nic tylko się cieszyć i ciągnąć to dalej. Skoro obecną ilość kalorii i składników odżywczych daje takie efekty, to jest wręcz idealnie. Jak widać na Twoim przykładzie pamięć mięśniową funkcjonuje bardzo dobrze. Na zdjęciu również widać już leciutki zarys mięśni brzucha. Myślę, że dwa miesiące i w znacznym stopniu będziesz w stanie wrócić do poprzedniej dyspozycji i formy. Najważniejsze jednak będzie to, aby trzymać się diety i treningów stałe, nie robiąc tak długich przerw jak ostatnio.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
Dziękuję bardzo za miłe słowa co daje mi jescze większą motywację do działania i mając przy tym zadowolenie rzeczywiście narazie jest okej i niech tak zostanie siła rośnie tkanka tłuszczowa się spala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
Siemka może ktoś mi ocenić badania szczególnie cholesterolu nie rozumiem tego do końca w ogolnej puli jest lekko podwyższony że tak powiem ale po rozbiciu na poszczególne jego frakcje wygląda to tak jakby był nawet za niski?







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Według mnie wyniki lipidogramu są bardzo dobre. To, że ogólna wartość cholesterolu jest lekko powyżej normy nie oznacza nic złego. Ważna jest propozycja lipoprotein HDL do LDL, która u Ciebie wygląda bardzo dobrze. Najlepiej jakby wynosiła 1:2, a jest nawet trochę większa na korzyść HDL, więc super. Trójglicerydy są na optymalnym poziomie. Uwagę warto zwrócić na wysoki poziom glukozy. Jeżeli badanie było wykonywane, tak jak być powinno, czyli na czczo minimum 12 godzin po posiłku, to wartość bliska 100 jest wysoka.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
Dziękuje bardzo wlaśnie muszę bardziej się tą glukozą zająć bo zawsze mi wychodzi blisko górnej normy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1694 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38674
Tak z ciekawości ile miesięcznie wychodzi u was żywienie? I na czym głownie bazujecie na tańszych produktach czy bardziej stawiacie na wołowinke itp :D ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TŁUSZCZ ZABIJA MIĘŚNIE ?-WAŻNE PYTANIE

Następny temat

Jak podnosić BTW,

WHEY premium