SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Lutz,a - niskowęglowodanowa....

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Jasne spoko wiesz myslym tak samo,ale ja powiem ci jedno tluszcze powiny mojm zdaniem wygladac tak polowa nienasycone i polowa nasycone, i lepiej sie czuje odkad dlaem oliwe i tran i rybki i orzechy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Widzisz powiem ci tka nim tu przyszedelm to o lwo-carb bylo tylko w AD a dieta ta byla traktowana jako cos smiesznego ,teraz stosujee ja pelno osob i na masie i na rzebie ,mowi sie moda a ja powiem tak zadna moda,to zdrowie ,sam w wakcjie przechodze tylko na wolowine,kurczaki,ryby,tran,orzechy i olwie z oliwek ,bez zadnych ww i ladowan to dieta najlepsza(no i na ser zolty i tluste mleko ) ache samlcu wole skwarki z kielasa i cebula i do tego kiszony ogorek zapraszam


Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-02-18 00:54:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1046
byc moze masz racje moj drogi przyjacielu - jesli zalozymy, ze ludzie zywiacy sie samym miesem - jak to podal nie tylko Lutz - nie choruja. ale - jesli spojrzymy na sklad mieska to odkryjemy dziwna rzecz

Wołowina, rostbef
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 3.49
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 3.11
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 0.24

czyli stosunek "zlych" kwasow do dobrych "oliwkowych" wynosi prawie 1:1 czyli 50:50 - co bylo do udowodnienia.

apropos Twoje dziadka, ktorego serdecznie pozdrawiam. ostatnio czytalem, ze naukowcy badali ludzi, ktorzy zyli ponad 100 lat. jedni jedli to, inni tamto, jedni nie pili i nie palili, inni odwrotnie - nie bylo zadnej zasady - poza jedna - osoby zyjace tak dlugo we wszystkich przypadkach mialy niski poziom cukru i wysoka wrazliwosc na insuline

pozd
WiRAHA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Dokladnie wiesz ,masz racjie dlatego przechodze na wolowine ,a tran coz uwielbiam a co do skaldow jutro wuce wszystkie czesci z wlowiny ile maja czego tylko to jeszcze zalezy czy karmione zbozem czy trawa a i dozucimy kolego do skwarkow makrele wiec ide spac ,niech tluszcz bedzie z nami

ech gdyby ta wolowina jeszcze tansza byla ,steki(prawdziwe) sa 50zl kg ,chyba bede musial w totka wygrac

A i jeszcze jedno mowiel 50 na 50 ale nie mowile z jakich zrodle wiec akurta nie musi to byc oliwka

Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-02-18 01:07:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1046
porzadnego tranu to juz chyba z 15 lat nie pilem. poszedlem Ci ja, prosze ja Ciebie do apteki - normalnie prosze ja Ciebie - ze 2 lata temu to bylo i jedyne co mieli mi do zaoferowania to jakas pol-zelowo-cukrowa zawiesine firmy Lysi czy jakos tak. gowno totalne. kiedys w starszych polskich filmach widzialem prawdziwy wielorobi tran w wielkich butlach z ciemnego szkla - i bachory marszczace sie na te pysznosci - no ale teraz chyba nie do dostania.

co do wolowinki to w sumie w "klasyczny" sposob ma dosc marny skad. wykleta u nas prawie tak, jakbysmy byli Izraelem wieprzowina, ma jeszcze inny sklad

oto przyklady

Wieprzowina, karkówka
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 7.98
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 11.5
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 1.58

Wieprzowina, żeberka
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 10.26
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 14.77
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 2.03

Wieprzowina, schab surowy z kością
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 3.52
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 5.03
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 0.69

Wieprzowina, golonka ze skórą
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 8.65
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 12.46
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 1.71

Wieprzowina, boczek bez kości
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 18.56
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 26.73
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 3.69

a co do oliwy z oliwek. uwielbiam! mam nawet - dostalem w prezencie - 5L greckiej oryginalnej oliwy. i szamam codzinnie - nie za duzo, ale dodaje, bo lubie jej smak. choc teraz - od tygodnia jem jej duzo mniej, ale zaczynam znaczne zwiekszanie tluszczow nasyconych. trudniej sie utleniaja :)

pozd
WiRAHA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1046
i jeszcze takie ciekawostki :)

Jaja kurze całe
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 3
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 4.34
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 0.73

Smalec
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 43.55
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 44.48
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 7.56

Słonina
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 27.6
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 46.56
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 5.84

Masło śmietankowe
Kwasy tłuszczowe nasycone [g]: 50.28
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone [g]: 18.33
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone [g]: 1.2

sklad masla mnie zagial totalnie....w porownaniu ze smalcem czy slonina

pozd
WiRAHA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
no

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
No wiesz ,mam tez te sklad i tez mnie pare dni temu zagielo,z tranow muller i lysi jest niezly ,ale tylko bez smakowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 65
Dzięki za waszą dyskusję Jednakże mam pytanie do Wirahy, czy zgadzaszs ie z dietą zaproponowaną przez współrozmówcę w "Robimy dużą masę"??? i czy {teraz do obu panów] uważacie , że jest możliwe budowanie mięśni na diecie niskowęglowodanowej i jak miałaby wyglądac taka dieta??? postarajcie się o precyzję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Jasne ukaldame ze znajmomy ,ktory jest torjbojsta i startuje na ogolnopolskich zawodach diete low-carb na mase ,wynik 6kg czystego miecha ,spadek tluszczu ,dieta cechuje sie bialnsem +1000-1200kcal ,max 150g ww dzienie,2-2,5g bialka ,i reszta tluszcz,to kupa jedzenia wiec tluszcz najlepiej oprocz mies czerpac z oliwy z oliwek i oleju laninego (nie asz rady tyle tluszczu zjesc normalnie) ,wyniki badan krwi wysmieniete wysoki poziom tescia i hgh
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MarWit

Następny temat

Proszę o parę kilogramów rady:)

WHEY premium