SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK!

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 106940

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
po 1,5 miesiąca przygotowań i zrzutce 18kg wystartowałem w MMA
zająłem 3 miejsce, pierwsze koty za płoty. Stoczyłem 3 walki, odpoczynku między walkami miałem niewiele.

Jak mi się będzie chciało to może opiszę jak to wygląda wszystko od kuchni....jedne wielkie układy-układziki między panelem sędziowskim a niektórymi wyróżnionymi trenerami czy nie wiem jak ich nazwać...
jedyny sposób na wygraną : KO albo poddanie, decyzja nie ma szans jak zawodnik z dobrej stajni.
Tylu zawodników zrobić w chuya to aż nie do pomyślenia, ale proszę udaje im się...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo wyczynowy sport to kawał śmierdzącego gówna. Syf jest wszędzie. Czasem mniejszy, czasem większy, ale zawsze to syf. Pierwszy lepszy przykład: odbiera sie medal za doping i daje go kolejnemu zawodnikowi, a przecież wszyscy wiedzą, że ten też koksuje.

Na temat syfu w wyczynowym sporcie można byłoby książkę napisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Kill-Bill
Bo wyczynowy sport to kawał śmierdzącego gówna. Syf jest wszędzie. Czasem mniejszy, czasem większy, ale zawsze to syf. Pierwszy lepszy przykład: odbiera sie medal za doping i daje go kolejnemu zawodnikowi, a przecież wszyscy wiedzą, że ten też koksuje.

Na temat syfu w wyczynowym sporcie można byłoby książkę napisać.


Tylko tego jest tyle, że aż się prawdziwie odechciewa...

Nie mogę napisać (a może nie chcę, po prostu?) którzy zawodowi pięściarze z piękną karierą amatorską zostali przekręceni przez swoich promotorów..żeby było śmieszniej jak byłem małolat to razem jeździliśmy na MP i przywoziliśmy krążki, oni w tym zostali, poszli dalej...naobiecywali im złotych gór, a później jeden w Niemczech musiał zarabiać w robotach drogowych, a drugi jako kelner..... ZAWODOWCY !! promotor ich przekręcił, zwodził terminem kolejnej walki, nie walczysz - nie zarabiasz. W dupie Cię mają i radź sobie sam. Niby Twoja praca, ale nie masz z nich pieniędzy...jesteś w ciemnej dupie bo jak przerwiesz treningi i nagle zdarzy się złoty strzał na tą walkę i przegrasz to jesteś jeszcze bardziej do tyłu, a umowy z takimi promotorami to nie taka prosta sprawa.... on z Ciebie zrezygnuje kiedy chce, na papierze istnieje, ale nie organizuje Ci walk...ale w drugą stronę to nie działa, gdy Ty próbujesz - od razu do sądu za zerwanie umowy/kontraktu.
Przekręcili Tysona, Lewisa, Hopkinsa, Holyfielda, nawet Kliczków.... trzeba dalej wymieniać? .... osiągnięcia, talent, ciężka praca to jedno, a to, że ktoś Cię naprawdę wydyma bez mydła to drugie....
Układziki, korupcja....Ty wygrasz, ale ktoś na Tobie zbije prawdziwe kokosy. Smutne, że człowiek musi się zawsze przekonać na własnej skórze by to poczuć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
zaczynam odżywać...
waga z rana 92,5 wczoraj było 90. Głupie 2,5kg a robi różnicę w energii i samopoczuciu. Teraz jest czas do nadbudowy i mega odpoczynku. Najlepiej się czuję w wadze ciężkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Może opiszę pokrótce to widowisko....
Z rana się zważyłem w domu, waga mi pokazała 90kg i OK, wziąłem jeszcze spalacz i kofę by się pobudzić i z bojowym nastrojem wyruszyłem zdobywać świat
Po dotarciu na miejsce, multum zawodników tłoczy się w przejściu przed korytarzem, ustawili stolik organizacyjny w drzwiach.... i pobierali dowody wpłaty lub dawali wnioski do wypełnienia, było to uciążliwe ale dało się przeżyć.
Idziemy dalej do wagi. Pierwsza niemiła niespodzianka. W regulaminie stoi wyraźnie "jedna waga oficjalna, druga dodatkowa gdyby któryś z zawodników chciał dokonać pomiaru wagi sam dla siebie" to jest zrozumiałe i oczywiste, bo jak komuś wyjdzie nagle 100g nadwagi to trzeba zrzucać albo w sytuacji gdyby przekręcili wagę oficjalną to zawsze ta dodatkowa powinna być dostarczona i najlepiej z innego środowiska aniżeli sami organizatorzy. Tak jest uczciwie.

Mój kolega chciał dokonać pomiaru wagi przed oficjalną...trener podszedł poprosił, dostał odpowiedź "proszę się ważyć na tej - nie ma już czasu na żadne zmiany" ... czyli jakby teraz nagle wyszło 100g nadwagi to chłopak idzie do kategorii cięższej, gdzie różnica wynosiła by 7kg.... też nie jesteśmy w ciemię bici i każdy z nas wagę miał 2kg pod limitem, gdyby właśnie coś....

Oficjalna waga miała się zakończyć jakoś o 9.30. Godzina 9:23 (wymieniałem smsy z kobietą więc dokładnie co do godziny opisuje to co widziałem i przeżyłem do momentu swoich walk) wpada wielki kurva trener-gwiazdor Tyberiusz Kowalczyk, chłop który jeszcze nie tak dawno pompował się, że wygra z Pudzianowskim, nagle jest wielkim trenerem od MMA... ta nonszalancja, ta buta....to było strasznie słabe. Poziom oburzenia wzrósł, gdy sędzia główny podszedł do trenera-gwiazdy "Twoi zawodnicy mają wagę??" "Tak, mają!". Żaden się nie zważył oficjalnie. Protesty były zbywane na zasadzie "ale o co chodzi? Pana zawodnicy wcale nie muszą brać udziału na tych zawodach". Nikomu odwołania się nie złoży, bo organizator jest Panem i władcą....

O 10.30 oficjalnie miało się rozpocząć, wiecie ustawianie tych kamer, całego sprzętu spikerskiego, jakieś tam wodotryski-atrakcje. 10.03 siedzę i piszę z kobietą smsy, zajadam wafle ryżowe i góralka zapijając oshee i nagle mnie czytają, że wychodzę do 1 walki....a ja w spodniach, kurtce, butach... szybko szczena do japy, przebierka i biegiem. 2 minucie walki gość dostał KO. Fajnie, to teraz sobie trochę odpocznę...minimum 15 minut..... po 7 minutach znów mnie czytają, przegrana decyzją za niesportowe zachowanie, karne punkty dostałem. Myślę "yebać to...". Niby już miałem nie walczyć, to się przebrałem, siedzę spokojnie... minęło kilka walk , rzucają rozpiskę niby jakąś uaktualnioną...znów walczę za 2 walki. Bez prądu, bez chęci ze względu na to co obserwowałem jak krzywdzili innych w walkach (chodzi mi o decyzje). Rzucają mnie na pożarcie typowi co był mega koniem i on walczył dopiero swoją pierwszą walkę, a ta sama kategoria... chciał mnie brutalnie znockoutować, nie dałem się. Przegrałem na punkty, ale wytrwałem do końca. Trener tamtego wkurviony, sędzia główny widać, że też coś nie poszło po ich myśli... Skończyłem na 3 miejscu.

Obserwowałem inne walki, stajnia trenera-gwiazdora wychodzi koleś kategoria 77, a daje sobie rękę obciąć, że ważył 90... kurva nie jestem jakiś z pierwszej łapanki i umiem odróżnić wagę, nawet na oko.... oni oczywiście wiadomo facebook, instragramik, robią sobie foty na wadze, że niby wszyscy są w limicie. A w rzeczywistości było tak, ze waga wyłączona a oni sobie robią fotki....żałosne to jest kurva bardzo. Zawodnik od trenera-gwiazdora dostał 3 mocne kopy na łeb, po trzecim padł, sędzia nie odlicza, nie przerywa walki, potem dostał 3 mocne pozycje zagrożenia - 2 razy dźwignia na staw łokciowy, raz duszenie... walka totalnie zdominowana, totalnie !! zawodnik gwiazdora rzuca się w nogi rzutem na taśmę, przybiera dosiad i nic w tym dosiadzie nie robi. 0 aktywności z jednej jak i drugiej strony... podnoszą walkę do stójki, koniec czasu. Dają wygraną zawodnikowi od gwiazdora za "przyjęcie dominującej pozycji" Śmiech na sali słuchajcie...

I takich sytuacji przykrych i odbierających radość ze sportu było dużo więcej. A ten cały Tyberian to jest gwiazda i nic więcej, dostał wj**ę od Pudziana i teraz za trenowanie się wziął.... żałosne to jest. Rączka rączkę myje.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136813
co to była za gala?
ALMMA?
Jakaś lokalna?

Masakra co opowiadasz

Startowałeś z ramienia swojego klubu MMA? Co wasz trener na to mówił?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Gats 2
co to była za gala?
ALMMA?
Jakaś lokalna?

Masakra co opowiadasz

Startowałeś z ramienia swojego klubu MMA? Co wasz trener na to mówił?


Ta, almma
idą tam dobre przekręty. Musisz znockoutować albo poddać. Dominacja w walce nie wchodzi w grę.
reprezentowałem sambo. I tak dość odważnie się zgodziłem, bo chłopaki trenują po kilka lat nim wyjdą, ja w 1,5msc się przygotowałem.
Było, minęło. Walczymy dalej
Chyba, że chcesz rozwinąć temat to zapraszam na PW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Nie pisałem nic, bo i nic ciekawego się nie działo.
No chyba, że w robocie...
Mam straszne odbicie anaboliczne po tej mocnej redukcji tłuszczu i wagi. W sobotę ważyłem 90,3, dziś już prawie 97 (96,8).
I stwierdzam, że w końcu zaczynam wyglądać jak człowiek a nie wieszak... i jutro już pójdę zrobić siły trochę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
zrobiłem dziś trochę tlenu i siły
nic ciekawego, trening spontaniczny jakieś tam uginanie młotkowe na 45-tkach, uginanie na sztandze 60kg, wiosło jednorącz na 90kg
takie, żeby się rozruszać.

Waga 100kg.
coś czuję, że w tym roku osiągnę dla siebie rekordową masę, bo nie mam zamiaru zbijać. Interesuje mnie najcięższa kategoria wagowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
byłem dziś na macie, stójkę porobiłem.
Nie miałem za bardzo partnera do ćwiczeń, ciężko się robi z kimś lżejszym... takie pacanie bardziej a nie ciosy i kopy.

Stwierdzam iż efekt jojo istnieje u każdego na hardcore redukcji.
Problem jedynie w tym, że niektórzy potrafią go wykorzystać na korzyść, inni nie.
Przez święta pomyślę jaki plan teraz realizować by nabrać konkret masy. Treningi 6-7x w tyg nie wchodzą w grę.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja a system treningowy.

Następny temat

ALTERNATYWNY TRENING DLA KAŻDEGO! [art]

WHEY premium