SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DIETA REDUKCYJNA do oceny (poprawiona)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
nie ma jednej słusznej proporcji, ponieważ ani kwasy jednonienasycone, ani nasycone ani wielonienasycone nie są grupą jednorodną. Jeśli głownym tłuszczem nasyconym w Twojej diecie byłby kwas palmitynowy sugerowałbym obniżiać spożycie tłuszczy nasyconych do poziomu poniżej 10% kcal diety, ale gdyby to były stearynowy, laurynowy i MCT - już bym takiego zalecenia nie formułował.

Ja uważam, że najlepiej jest gdy sytuacja wygląda tak: PUFA<SFA<MUFA, czyli najmniej w diecie jest wielo, a najwiecej jednonienasyconych.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
zbyt skomplikowanie napisałeś , sorry ale ja nie znam sie aż tak na tym wszystkim :)

Spytam inaczej - jeśli mam przyjmować z zalozenia 97g tłuszczu NA DOBĘ , z czego 37g przyjmuje w pokarmch - czyli 60g tłuszczu musze uzupelnić pijać/jedząco go dodatkowo - to ile mam w tych 60gramach zawrzeć powiedzmy gram masła, łyżek oliwy z oliwek i łyzek oleju lnianego ? Bo chce własnie jeśc oliwe z oliwek , olej lniany i masło

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
nie musisz przyjmować akurat 97g tłuszczu na dobę. Tak sobie ustaliłeś ale nie jest to przecież konieczne. Warto mniej więcej trzymać się bilansu, choć gdy jednego dnia zjesz mniej o 300 kcal a drugiuego więcej o 400 nic się nie stanie o ile średnia będzie utrzmana. To samo tyczy się proporcji b/w/t.

Dodatkową ilość tłuszczu którą - jak mówisz - musisz zjeść w czystej postaci proponuję uzupełnić głownie w postaci oliwy z oliwek.Olej lniany i masło mogą być uzupełnieniem.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
Ok no to juz wszystko wiem , bardzo Ci dziekuje za pomoc

Przy okazji jeszcze jedno - czy jeśli jestem na redukcji i nie widze postepow w zmniejszaniu wagi : CO ILE I O ILE kcal powinienem zmniejszać i ewentualnie z ktorego posilku w moim przypadku odejmowac węgli ?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3283 Napisanych postów 25312 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419138
faftaq odnosnie tego zdania
"Warto mniej więcej trzymać się bilansu, choć gdy jednego dnia zjesz mniej o 300 kcal a drugiuego więcej o 400 nic się nie stanie o ile średnia będzie utrzmana. To samo tyczy się proporcji b/w/t."

nie jest wiec az tak istotne trzymanie sie bilansu jednego dnia?? wazniejszy jest bilans liczony z kilku dni czy np. powiedzmy do tygodnia...? czy to juz zbyt długi okres i ewentualna korekta dopuszczalna była w ciagu tych 2-3 dni np.?
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
redukować można odejmując tak węgli jak i tłuszczy. Moim zdaniem robienie korekt mniejszych niż 200kcal nie ma wielkiego sensu, więc jak ciąć to minimum o 200. Skąd? z dala od posiłku potreningowego.

opcji modyfikacji jest bardzo wiele, ja pewnie zakesperymentrowałbym z wycięciem węgli z posiłku przedtreningowego, czyli u Ciebie - śniadania ale nie jest to jedyna opcja
...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
nie jest wiec az tak istotne trzymanie sie bilansu jednego dnia?? wazniejszy jest bilans liczony z kilku dni czy np. powiedzmy do tygodnia...? czy to juz zbyt długi okres i ewentualna korekta dopuszczalna była w ciagu tych 2-3 dni np.? - pewne wahania nawet są wskazane. Ważny jest bilans powiedzmy z 2 - 3 dni właśnie i w takiej jednostce czasowej polecałbym funkcjonować. Z resztą to dotyczy nie tylko kalorii, ale także witamin, skł mineralnych, kwasów tłuszczowych etc...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3283 Napisanych postów 25312 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 419138
białek i wegli również?
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7267
Hehe ze śniadania mówisz ...ja juz i tak się nim 'ledwo' najadam...wiec jak jeszcze odejme to juz w ogole bede glodny chodził . Obawiam się , że jak odejmę z posilkow przestreningowych , nie bede miał siły na trening .

W potreningowym mam 100gr ryzu/400gr ziemniaków - to dośc sporo , myslalem żeby własnie z tamtąd troche ując .

Co do tłuszczy nie chce schodzić do poziomu nizszego niz 1g/kg masy ciała - bo jeden z gastrologów powiedział mi , że często problemy żołądkowe u kulturystow wynikają z tego że dostarczają zbyt duzej ilosci wegli/białek w stosunku do tluszczy .
Lekarz mówił rowniez o tym , że czesto rodzice w trosce o swoje małe dzieci robią błąd (chociaz maja dobre chęci) i dają dziecku wszystko gotowane na parze , bez grama tluszczyku itp a potem dzieci chorują .
Tak mi to wytlumaczył i nie kazał schodzić do ilosci mniejszej niz 1g/kg ciała jesli chodzi o tluszcz . Wiec odejmowac moge jedynie z węgli ale tak jak wyzej wspomnialem boje sie ze sniadanie bedzie za małe :)

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1396 Napisanych postów 35562 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 150829
wincol - również. Nasz organizm przez miliony lat funkcjonował w sytuacji, kiedy o jedzenie trzeba było walczyć, szukać go, a każdy każdy kolejny dzień różnił się od poprzedniego jeśli chodzi o podaż b/w/t czy kcal. A mino to udawało się utrzymać zdecydowanie lepszą niż ma to miejsce formę fizyczną. osobniki, które nie posiadały zdolności przystosowawczych ginęły i nie przekazywały swoich genów.

Systematyzacja posiłków i ich składu ma dziś spore uzasadnienie i nie namawiam do jej porzucania, jednak przesadne skupianie się na tym by każdy kolejny dzień był klonem poprzedniego jest nie tylko nieuzasadnione, ale - jeśli przybiera taką formę że codziennie jemy dokładnie tak samo i to samo - może być wręcz szkodliwe.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

19 lat przyrost masy

Następny temat

Jak to jest z węglami prostymi przed i w trakcie treningu?

electro
Polecane artykuły