SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA NA MASE - POTRZEBNA POMOC

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
Więc zacznijmy od tego że mam zamiar przybrać na masie i korzystam z tego artykułu https://www.sfd.pl/temat173140/ .
Czyli po kolei:
Waga - 65kg
czyli 65x24x1.2 (ćw 3x tydzień + praca siedząca) daje nam = 1872kcal. 1872 + 500kcal = 2372kcal ~~ 2400kcal.
Teraz tak, jako że jestem laikiem więc zwracam się z pytaniem do bardziej zaawansowanych w tej dziedzienie: jak podzielić jedzenie według mojego wyniku kcal ? (przyp. 2400kcal). Czyli co i ile jeść, abym przybierał na masie zdrowo i z umiarem według wskazówek w artykule?
Chciałbym również zaznaczyć, że obecnie posiadam trochę tłuszczyku na brzuchu/biodrach, minimalnie na piersiach (ważę 65kg na 177cm więc chyba otyły nie jestem). Jednak chcę dalej rosnąć, ogólnie chciałbym "przyodziać" masę szczególnie w ręce,nogi i klatę.
I teraz najważniejsza sprawa: jako że miałem problemy ze zdrowiem, aktualnie nie mogę praktykować siłowni. Jednak za to mogę uprawiać biegi/basen/rower/ćwiczenia domatora (pompki,przysiady,brzuszki,ćwiczenia hantelkami).
A więc mój trening wygląda mniej więcej tak: minimum 3 razy basen w tygodniu po 45min (jeśli pogoda pozwala to uczęszczam prawie codziennie), ćwiczenia domatora (wyżej wymienione) 20-30min; biegi i rower mam zamiar zacząć praktykować od wiosny (zima uniemożliwia mi rozpoczęcie treningów teraz). Ogólnie staram się jak najwięcej przebywać w ruchu, aby uniknąć otyłości. Tymi wyżej wymienionymi ćwiczeniami, chciałbym powoli kształtować sylwetkę. A więc w związku z tym mam pytanie: czy jeśli zastosuję dietę na masę, to czy mam szansę uniknąc otyłości i wyrobić sylwetkę takim raczej słabym, natężeniem ćwiczeń? Nie chodzi mi o robienie z siebie takiego klasycznego "koksa", tylko na dobrze zbudowanego i zdorowo wyglądającego mężczyznę. Reasumując: co i ile jeść, aby nabrać tej właściwej beztłuszczowej masy (aby być "ubitym"), i czy jest sens stosowania diety masowej przy takim skromnym rozkładzie ćwiczeń oraz czy takimi ćwiczeniami będę miał możliwość ukształtowania ładnej sylwetki (bez tłuszczu).
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6283 Napisanych postów 76110 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755267
A czytales wszystkie posty podwieszone? Na to wszystko co tu napisales masz tam odpowiedzi.

https://www.sfd.pl/temat191365/ 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
tak masz racje, ale nikt nie uwzględnił tego że ktoś kto chce stosować dietę na masę nie może ćwiczyć siłowo - czyli właściwie chciałbym konkretnej porady co do mojego cyklu ćwiczeń - czyli czy mogę stosować dietę przy takim natężeniu ćwiczeń, bo dietę to już sam sobie ułożę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6283 Napisanych postów 76110 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755267
Oczywiscie ze mozesz. Tylko obserwuj organizm i gdyby bylo cos nie tak to reguluj kalorie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 212
hmm no mówisz ze masz trochę tłuszczyku, co do tego to nie wiem czy nie powinienes go najpierw zredukować (czy po prostu nie wpadniesz w otyłość). A jesli chodzi o Twój cykl ćwiczeń to jesli bedziesz systematycznie cwiczyl to tluszczu raczej nie powinienes miec. A co do kształtowania sylwetki to nie wiem czy takie ćwiczenia dadzą pożądany efekt.

Więc ogólnie poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Panga , coś nowego ?

Następny temat

dietka do sprawdzenia

WHEY premium