SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długa redukcja - ciągnąć, nie ciągnąć, co dalej?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Trening I:
Wyciskanie sztangielkami siedząc na fitballu + wznosy bokiem sztangielkami 4x12
Wznosy sztangielkami przodem 4x12-15 + Glut na pośladki 4 x 12-15
Lifty 4x15-20
Francuskie wyciskanie sztangielką 4x12 + brzuchy na piłce 4x15-20
Prostowanie przy wyciągu drążka prostego 4x12 + unoszenie nóg leżąc na ławce skośnej 4x15-20

Trening II:
Przyciąganie drążka poziomego 4x12-15
Ściąganie drążka szerokiego do klatki 4x15
Wiosłowanie sztangielkami leżąc na ławce 4x12 + brzuszki na piłce 4x15-20
Unoszenie nóg leżąc na ławce skośnej 4x15-20 + wyprosty na ławce rzymskiej 4x12

Trening III:
Wykroki chodzone 4x10 na każdą nogę
Uginanie nóg siedząc na maszynie 4x10-12 + wyprosty na maszynie 4x10-12
Lifty 4x12-15
Wyciskanie sztangielkami leżąc na ławce poziomej/piłce 4x12-15 + rozpiętki ze sztangielkami na skośnej 4x10-12
Uginanie przedramion na modlitewniku 4x12 + brzuchy na piłce 4x20
Uginanie przedramion ze sztangielkami 4x12 + unoszenie nóg leżąc na ławce skośnej

Jestem niemalże pewna, że facet zna się na rzeczy. ^^


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2015-02-25 17:12:09

Zmieniony przez - Skelque w dniu 2015-02-25 17:16:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Aaa, dobry trener bez jednego przysiadu, pompki czy nawet planka.......przyznam, ze tego to jeszcze nie widzialam.......Bawienie sie w izolacje bicka na modlitewniku zamiast siadow.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Wiesz, my tu zasadniczo wierzymy w skuteczność treningu siłowego opartego na ćwiczeniach wielostawowych, a nie izolowanych. Poczytaj sobie, pierwsza strona wystarczy
https://www.sfd.pl/-t585708.html
i zobacz jak przykładowe treningi wyglądają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
To co ja właściwie powinnam zrobić teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Wez trening z regulaminu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
No niestety, tu nie ma uniwersalnych recept. Czytałaś w ogóle ten dział, widziałaś dzienniki dziewczyn, podobają Ci się efekty, chcesz tez takie mieć? Bo też na siłę nie sposób nikogo uszczęśliwić.
I np. biegasz, bo lubisz/chcesz czy uważasz, że to konieczne, żeby schudnąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Tetiszeri, bo wiesz, przysiadu, to trza by było nauczyć, pokazać, postać przy petencie, skorygować... na to nie ma czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
A może inaczej, niedługo się widzę z trenerem, może powinnam go poprosić o modyfikację? Jeżeli tak, to jakie ćwiczenia zaproponować? Wtedy też będzie czas, że będzie mógł pokazać mi prawidłową technikę. Plan jest do przebudowy od zera, czy wystarczą drobne korekty?

Co do biegania - uwielbiam, trenuję właśnie do zawodów na 10km, gdzie chciałabym osiągnąć 45 minut. Sprawia mi wielką satysfakcję i… no, lubię to :D.

Podglądam dzienniki, podobają mi się dziewczyny, stąd chęć siłowni, od tego właściwie się wszystko zaczęło. Treningami w regulaminie interesowałam się wcześniej, jednakże… jestem zielona, siłownia nadal mnie nieco przeraża i bardzo obawiam się swojej techniki wykonania poszczególnych ćwiczeń - stąd pomysł na trenera (moje pierwsze starcie z ławką rzymską… spuśćmy zasłonę milczenia).

Marzy mi się "moja" fit sylwetka przy zachowaniu zdrowia, stąd też takie kroki poczyniam od czerwca, sporo się zmieniło…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Skelque, te treningi opierają się na całkiem innych zasadach. "Nasze" (poza treningiem "dla zielonych") z reguły zawierają jedno-dwa duże ćwiczenia wielostawowe, angażujące całe ciało, a do tego kilka ćwiczeń uzupełniających. Twój trening to całe mnóstwo małych ćwiczeń angażujących nieduże grupy mięśniowe. Do tego pozostaje kwestia, czy trener Ci powiedział, że trzeba progresować z ciężarem i ogólnie się z nim "siłować", to nie ma być machanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Push, ano racja, nie wiem od czego sa dzisiaj trenerzy, od siedmiu bolesci? Jeszcze gorzej jest jak panowie, ktorzy sami z technika kuleja i nie potrafia wytlumaczyc cwiczenia, ucza swoje kobity.......plakac mi sie czasem chce jak to widze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Więc jeszcze raz - nabranie mięśni, proszę o pomoc.

Następny temat

Lepsze życie, powrót

WHEY premium