SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więc jeszcze raz - nabranie mięśni, proszę o pomoc.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Wiek : 17
Waga : 51,5
Wzrost : 166,5
Obwód w biuście(1) : 77cm
Obwód pod biustem : 69cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 58cm
Obwód na wysokości pępka : 66cm
Obwód bioder (3): 86cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 46cm
Obwód łydki : 35cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : twarz, łydki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biodra, biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) BPU (1x1h), pływanie (2x1h)
Co lubisz jeść na śniadanie: jogurt naturalny + ciemne pieczywo
Co lubisz jeść na obiad : nie mam sprecyzowanych preferencji
Co jako przekąskę : jabłka
Co jako deser : orzechy
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: podstawowe badania krwi w normie, tarczyca w normie, umiarkowana skolioza
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : ćwiczenia w domu, siłownia/fitness, basen, (latem: rower, badminton)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : 1700kcal, 1500kcal, głodówka

W kwesti diety aktualnie to wygląda mniej więcej tak:
I śniadanie: jogurt naturalny, pieczywo pełnoziarniste (ok. 60g)
II śniadanie: bułka kukurydziana (ok. 60g), chuda wędlina, sporo warzyw
Obiad dwudaniowy: zupa z dodatkiem węglowodanu, drugie danie białko + węglowodan
Kolacja: pieczywo pełnoziarniste (ok. 60g), ryba (do kanapki), warzywa
przekąski: jabłko, nerkowce

Mam zamiar zacząć prowadzik dziennik „misek”, i chętnie dorzucę/skoryguję moją aktywność fizyczną, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, a nie ukrywam, że regularne zajęcia z trenerem personalnym to jednak spore koszta dla osoby nieutrzymującej się samodzielnie. Możecie doradzić mi coś w kwestii zarówno odżywiania, jak i (w szczególności) aktywności fizycznej? Częstotliwość, forma, właściwie wszystko.

Moim celem jest nabranie masy mięśniowej, całościowo, ale z naciskiem na wyrobienie płaskiego, lekko zarysowanego brzucha i okrągłych, podniesionych pośladków.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Poczytaj sobie regulamin, a zwłaszcza to
https://www.sfd.pl/-t585708.html 
i to
https://www.sfd.pl/-t752315.html 
Wiem, że się nie odchudzasz, ale w tym pierwszym wątku jest też sporo zasad ogólnych.
Żeby nabrać mięśni musisz ćwiczyć siłowo. Masz dostęp do siłowni? Treningi personalne nie są wcale koniecznością (chociaż oczywiście warto sprawdzić technikę, ale można to zrobić do pewnego stopnia choćby tu na forum)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Najbliższą siłownię mam dosyć kameralną, i tam treningi personalne są jedyną opcją, natomiast trochę dalej jest opcja treningu obwodowego, spełniłby swoją rolę?
Za linki dziękuję, bazując na tym postaram się ogarnąć kwestię żywienia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Eee, nie wpuszczą Cię po prostu na siłownię, żebyś mogła sama korzystać ze sprzętu? Dziwny model biznesu.
Obwodowy to najczęściej jest takie machanko cieżarkami, to niekoniecznie jest to, o co nam chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Halinea, a fbw, to nie mozna obwodow leciec? mozna i to przeciez z normalnymi ciezarami, a nie machaniem hantlem 2 kg
I zeby zbudowac miesnie, to musisz porzadnie jesc: kazdy posilek skladac sie powinien z bialka (mieso, ryby, jaja, nabial, choc to ostatnie ma nie dominowac w diecie)+ weglowodanow zlozonych (ryz, kasza, ziemniaki, chleb i makaron, ale nie z bialej maki) + zdrowe tluszcze (olej kokosowy, maslo klarowane- do smazenia, oleje plynne, awokado). Do tego warzywa, ok 500g na dzien. Oblicz swoj CPM i w zaleznosci jaki masz cel, ustal swoje zapotrzebowanie kcal.
a trening: skorzystaj raz z treningu z personalnym. odszukaj tu w dziennikach dziewczyn, ktore tez zaczynaja silowy, treningu dla poczatkukacych, zobacz, czego nie umiesz, nie rozumiesz i skoryguj z trenerem,teoretycznie trener na silowni powinien i za darmo pokazac ci technike danego cwiczenia- od tego tam jest!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Halinae: Bardziej nastawione są na działalność fitness, a przy okazji mini siłownie + porady dietetyczne i nawet kosmetyka :) Takie kobiece centra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
PUSHhard: Myślę, że w takim razie postaram się odwiedzić porządną, większą siłownię i ewentualnie skonsultować jednorazowo z trenerem - CPM ciężko mi obliczyć, bo każdy internetowy kalkulator podaje inną wartość, a do tego nie potrafię określić swojej aktywności fizycznej.
Co do treningów siłowych - słyszałam różne opinie, ale Waszym zdaniem, jak często powinnam je wykonywać aby przyniosły jakieś rezultaty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Push, a byłaś kiedyś na zajęciach typu "trening obwodowy dla kobiet"? Bo ja raz byłam, uciekłam w połowie Machanko ciężarkami to precyzyjne określenie :)

kxs03706, a policz chociaż raz, ile teraz jesz, bo na oko to wygląda na maławo.
Trening najlepiej zaczęć od FBW, czyli treningu całego ciała, a tego niejako z definicji więcej niż 3 razy w tygodniu nie zrobisz (powinno się zachowywać zawsze co najmniej jeden dzień wolny między takimi treningami).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Czyli siłownia 2x/tyg, i 3 dzień treningu w domu spełniłyby swoje zadanie (a do tego 1-2x pływanie i jakieś okazyjne aktywności (fitness etc) od czasu do czasu, ale to nie w kwestii mięśni)? + Ile czasu przeciętnie trening?
Maławo, ale staram się zwiększać stopniowo, bo nieracjonalną dietą zeszłam z 73kg i nie chciałabym nagle robić "szoku" dla organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Jedzenie za mało tez nie jest dobre, organizm wpada w panikę i zaczyna zbierać na jeszcze gorsze czasy... Treningu siłowego się nie robi na czas.
Przeczytaj ten regulamin, bo nie uwierzę, że to już zrobiłaś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 111
Ja mam świadomość, że wszelkie głodówki są nieracjonalne, ale uważasz, że powinnam z dnia na dzień zwiększyć kaloryczność o ponad 100%?
Czytałam go wcześniej, ale ciężko jest przyswoić taką ilość wiedzy, jeśli się dopiero zaczyna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozejscie mięśni prostych brzucha po ciąży - jak i co ćwiczyć?

Następny temat

Długa redukcja - ciągnąć, nie ciągnąć, co dalej?

WHEY premium