SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy bez diety można przytyć??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 605
Witam!
Ja i mój kolega mamy problem. Mam 16 lat waże 60kg, mam 187cm, a on ma 15lat waży 48kg i ma 170cm. Chodzimy na siłownię i nie wiemy czy to ma jakiś sens bez diety.
Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736

To pytanie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bo jakąś dietę ma każdy bo przecież każdy z nas je. Jednak jeśli jemy dużo w sensie takim, że dopisuje nam apetyt i jemy regularnie to jak wdrożymy trening siłowy to jest pewna szansa, że masa mięśniowa nam wzrośnie bo nawet nie układając specjalnego jadłospisu może się okazać, że dostarczamy ciału taką ilość makroskładników, która jest wystarczająca do budowy masy mięśniowej.

Ale taka sytuacja jest niezwykle rzadka, że je się na ile ma się ochotę, a masa mięśniowa rośnie, a tkanki tłuszczowej nie przybywa.
Mimo wszystko prawidłowo ułożona dieta jest nie tylko gwarantem zdrowia, ale przede wszystkim daje możliwość kontroli nad kształtowaniem sylwetki.
Jak chcemy budować masę mięśniową wchodzimy na delikatną nadwyżkę kaloryczną, jak redukujemy nadmiarową tkankę tłuszczową wchodzimy na deficyt kaloryczny.

Dieta jest elementem niezbędnym i można powiedzieć, że lepiej ćwiczyć bez diety niż nie ćwiczyć w ogóle, ale tylko z przemyślanym sposobem odżywiania możemy notować progres w rozwoju naszej sylwetki.

Polecamy również: Diety dla kulturysty: masa, redukcja, gęstość i siła




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-11-25 16:53:57

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Dieta to podstawa.
Jednak jesteście młodzi, ciągle rośniecie i się rozwijacie.
Jedzcie zdrowo, ograniczcie wszelkie "śmieci", a zacznijcie korzystać z dobrych źródeł węglowodanów, białek i tłuszczy.
To co jest najważniejsze w waszym przypadku to jeść więcej niż potrzebujecie. Wasza waga w porównaniu do wzrostu jest po prostu niska.
Wyliczcie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, do uzyskanego wyniku dodajcie +/- 300kcal, ustalcie podaż makroskładników i obserwujcie organizm. Jeśli po tygodniu/dwóch, nic nie ruszy to dodajcie 100-200kcal
Trening to tylko ( lub aż ) bodziec. Odpowiednie odżywanie to więcej niż połowa sukcesu
Powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 605
Dzięki za odp ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zależy co masz na myśłi pod stwierdzeniem dieta, możliwe że jak nie ma efektów masa nie idzie trzeba np dodac jakiś dodatkowy posiłek lub zwiększyć kaloryczność obecnych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Nie musicie w tym wieku liczyć każdej kalorii. Chodzi głównie o to, by dostarczać w ciągu dnia kilka pełnowartościowych posiłków.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Na moim przykladzie . Jadłem przed siłownia mało jedzenia a szczegolnie mało bogatego w bialko. Dostarczałem wtedy około 70-80gr białka wazac 65-75kg. Tyłem około 1kg na 2 miesiace. Głownie tłuszcz bo tkanki miesniowej miałem mało. Aktualnie od poł roku chodze na siłownie, mam nadwyzke kaloryczna, białka około 140 g bez supli i z wagi 75 wskoczyłem na 83
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak efektów :(

Następny temat

Mam 13 lat i chce zacząć jakoś ćwiczyć

WHEY premium