SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co to jest split i progresja ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ile średnio powinno się dodawać kilo do każdej serii progresji obciążenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
indywidualnie.. niektorzy nci nie dodaja i robia w kolejnej mniej powtrzoen <za krotka przerwa, mala wytrzymalosc miesniowa>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja dodawałem sobie dzisiaj po 5 kg do każdej serii i uważam że to na tą chwile wystarczy dla mnie

Zmieniony przez - Teshu w dniu 2007-01-08 23:15:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 462
Fajnie że padło pytanie o progresję.
Co to jest progresja i regresja to wiem. Wiem też że może być ciężaru i powtórzeń. Ale to sprawa chyba troche bardziej złożona, a przynajmniej tak mi sie wydaje.Sam te techniki stosuje jednak cos mi się wydaje, ze robie to trochę "na wyczucie". Mam zatem prośbę czy ktoś madry móbłby coś wrzucić na temat różnic pomiedzy efektami różnych rodzajów progressji i regresji.
Mozna np. zwiekszać obciążenie w czasie wykonywania ćwiczenia na jednym treningu i zachować stałą ilość powtórzeń, można robić progresję obciążenia i regresję powtórzeń, można ( a nawet trzeba)progresję obciążenia z treningu na trening a ilość powtórzeń stała itd.
Przy jakich ćwiczeniach stosować progresję obciążeń a przy których nie. Jakie ciężary stosować. Pytań mam dużo i nawet ciężko mi je sprecyzować. Mam nadzieję że ktoś mądrzejszy wykuma o co mi chodzi. Dla wyjaśnienia dam poniżej dwa podobne urywki planów na klatę. Napiszcie czym się beda różnić efekty i czemu. Plany może durne ale chodzi mi o pokazanie różnic.

klatka

1. Wyciskanie sztangi płasko 15/12/9/7 progresja ciężaru
2. Wyciskanie sztangielek skos 15/12/9/7 progrescja ciężaru
3. Rozpiętki płasko 8/8/8/8 stały ciężar

LUB

1. Wyciskanie sztangi płasko 10/10/10/10 progresja ciężaru
2. Wyciskanie sztangielek skos 10/10/10/10 progrescja ciężaru
3. Rozpiętki płasko 8/8/8/8 stały ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
hmm progresje przewaznie sie stosuje przy cwiczeniach ktore angazuja wieksze grupy miesni. przy zwiekszaniu ciezaru przewaznie zmniejsza sie ilosc powt bo jesli np. robisz klate 12x60 kg, to jak bedziesz mial 70kg to chyba ciezko bedzie zrobic taka sama ilosc powt no nie ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 462
No ok, w sumie to oczywiste ale jak robisz klatę na płaskiej ławce z progresją to w sumie każdą serię robisz prawie na maxa bo zaczynasz od małego ciężaru ale wielu powtórzeń i stopniowo przygotowujesz mięśnie do największego ciężaru ale z małą iloscią powtórzeń. A później jak robisz rozpietki ze stałym ciężarem to pierwsza seria jest w sumie dosyc lekka, z zapasem kilku powtórzeń a ostatnia prawie na maxa albo nawet ostatnie powtórzenie juz marne, bez techniki. No to czy ta pierwsza "lżejsza" seria nie jest trochę zmarnowana, czy nie lepiej wszystko robić z nawet niewielką ale jednak progresją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
przy klacie pierwsza serie jak masz np. 12 powt z malym ciezarem to nie sadze zeby trudno bylo zrobic, przy zmniejszaniu powt a zwiekszaniu ciezaru taka sytuacja bedzie wystepowac.

hmm szczerze mowiac to w/g mnie progresje nawet mala powinna sie robic we wszystkich cwiczeniach przy stalej liczbie powt, tyle ze musi byc kilka seri rozgrzewkowych z ciezarem ktory nie jest zbyt duzy, a w glownej juz taki ktory moze nam sprawic troche trudnosci i mozemy wszystkich planowanych powt nie zrobic, byle nie przesadzac z ciezarem w glownej ktory bylby zdolny zabic 30 letniego koksa

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 462
No właśnie też mi się tak wydaje. Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co to jest supinacja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc

Następny temat

Mam pytanie (pomoc)....

WHEY premium