SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co się dzieje na zerze

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flex1976
Dwa tygodnie to zbyt krótki okres czas żeby można było rozmawiać o efektach . Druga sprawa waga ogolna ciała może z pewnością stanowić pomocne urządzenie w monitowaniu przebiegu redukcji, jednak nie jest w tej kwestii wyrocznią. Pod ręką zawsze należy mieć lustro i miarę krawiecką. Warto też pamiętać, że ubytek masy ciała nie musi mieć liniowego przebiegu, a niekiedy ma wręcz charakter skokowy: okresy konsekwentnego spadku poziomu tkanki tłuszczowej przelatają się z okresami krótkiej stagnacji...
mierze co jakiś czas miarka i obwód brzucha mi się zwiekszyl o cm ? A może to miesnie urosly?:D hehe

Juz nie wiem w koncu czy redukować czy moze na zerze lecieć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Witaj,
Jeśli miałbyś redukować to nic z Ciebie nie zzostanie, będąc na 0 kalorycznym najprawdopodobniej będziesz stał w miejscu. Według mnie powinieneś budować mięśnie a nie stać w miejscu.
Pozdrawiaam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wojo zmc
Witaj,
Jeśli miałbyś redukować to nic z Ciebie nie zzostanie, będąc na 0 kalorycznym najprawdopodobniej będziesz stał w miejscu. Według mnie powinieneś budować mięśnie a nie stać w miejscu.
Pozdrawiaam
dzieki za odpowiedz :) czyli masa ? Ale wtedy sie bede otluszczal . Może na zerze silowo i dużo bialka może coś da ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Tobie po prostu trzeba lat treningów i efekty zmiany kompozycji masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej zdecydowanie ulegną poprawie. Oczywiście, że teraz budując mięśnie, czy redukując tkankę tłuszczową (bez względu jaki cel byś obrał) będzie tego słaby efekt. Wynika to z tego, że jest to dopiero jeden z pierwszych przystanków na Twojej drodze do celu, który możliwy jest dopiero za kilka lat. W tej chwili jakiego celu byś nie obrał, a będziesz trenował siłowo i dobrze się odżywiał, to progres powinien być widoczny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
domer
Tobie po prostu trzeba lat treningów i efekty zmiany kompozycji masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej zdecydowanie ulegną poprawie. Oczywiście, że teraz budując mięśnie, czy redukując tkankę tłuszczową (bez względu jaki cel byś obrał) będzie tego słaby efekt. Wynika to z tego, że jest to dopiero jeden z pierwszych przystanków na Twojej drodze do celu, który możliwy jest dopiero za kilka lat. W tej chwili jakiego celu byś nie obrał, a będziesz trenował siłowo i dobrze się odżywiał, to progres powinien być widoczny.
czyli odzywiac się zdrowo i dać sobie spokój z liczeniem kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie nie sugerowałem w swojej wypowiedzi aby nie liczyć kalorii. W ten sposób stracisz nad tym wszystkim kontrolę. Zawsze warto wiedzieć ile czego dostarczasz. To tak samo jakbyś jechał gdzieś samochodem i nie wiedział ile masz zatankowane benzyny. Zdecydowanie kontrola i ustalenie określonej ilości kalorii oraz makroskładników. Chodziło mi to, że bez względy na to czy bilans będzie na tę chwilę dodatni, czy ujemny to w perspektywie dojdziesz w podobnym czasie do podobnie wyglądającej sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
domer
Zdecydowanie nie sugerowałem w swojej wypowiedzi aby nie liczyć kalorii. W ten sposób stracisz nad tym wszystkim kontrolę. Zawsze warto wiedzieć ile czego dostarczasz. To tak samo jakbyś jechał gdzieś samochodem i nie wiedział ile masz zatankowane benzyny. Zdecydowanie kontrola i ustalenie określonej ilości kalorii oraz makroskładników. Chodziło mi to, że bez względy na to czy bilans będzie na tę chwilę dodatni, czy ujemny to w perspektywie dojdziesz w podobnym czasie do podobnie wyglądającej sylwetki.
heh nadal nie rozumiem. Nie ważne czy bede jadl 300kcal wiecej czy zrobie 300kcal deficytu ? To moge sobie jesc nawet na zmiane ? Raz na minusie 300 raz na plus ?:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
tak jest bo wyciągasz średnią.

Masz zapotrzebowanie 2500, jednego dnia zjesz 2300 kolejnego 2700 ale średnia jest ta sama 2500

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
anubis84
tak jest bo wyciągasz średnią.

Masz zapotrzebowanie 2500, jednego dnia zjesz 2300 kolejnego 2700 ale średnia jest ta sama 2500

Troche duzo opinii hehe jedni mówią zeby jeszcze zrzucic inni ze masa jeszcze inni ze w sumie nie wazne czy masa czy redukcja. :D
I już nie wiem co robić :)
Zacząłem chodzić znów na siłkę i mam o wiele cięższy trening. Jem zdrowo i raz w tygodniu cheat day (ost ponad 6tys kcal xd) .
Białka 2 g tłuszczu 1.5 g .

Mam takie pytanko. Ktoś mowil ze jakbym cały czas był na redukcji to nic bo jak np przy 67kg będę jadl 2500(zero moje ) minus 200 kcal to 2300 kcal . Ale jak schudnę 2 kilo to moje zero będzie wynosiło 2300 i redukcji wtedy nie będzie. A co jeśli nie schudnę a urosną mi mięśnie i przytyje 2kg ( jestem poczatkujacy mogą mi urosnąć mięśnie na deficycie ) skąd mam wiedzieć kiedy przestać redukować?:p


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
To jaki należy obrać cel uzależnione jest przede wszystkim od poziomu tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Im niższy poziom tkanki tłuszczowej, tym później budować można lepszej jakości mięśnie. Polecam poczytać więcej na ten temat w artykule poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Aby wiedzieć jakie efekty osiągasz, należy dokonywać pomiarów obwodów ciała co jeden, dwa tygodnie rano na czczo. Jeżeli pas spada, to efekty są dobre. Jak inne partie mięśniowe mocno spadają to kcal jest zbyt mało.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierś z kurczaka

Następny temat

Źródło białka

WHEY premium