SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co po kontuzji kolana?POMOC

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 205 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4068
Witam mam 15 lat i chciałbym zacząć coś trenować tylko problem jest w tym że miałem rekonstrukcje acl w tym roku i nie wiem co mam wybrać żeby mi się nie odnowiła ta kontuzja.W grę wchodzi mma albo muay thai.Treningi zacznę w wakacje po roku od zabiegu tylko nie wiem co wybrać jeśli ktoś z was miał taki sam problem to proszę napisać z góry thx za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
Założyłes ten sam temat w kilku działach.

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Jeśli to prawda co piszę Neith, to na przyszłość tak nie rób.

Z racji, że chodzi tu o Twoje zdrowie, zostawiam temat.

Niestety się nie wypowiem, bo nie czuje się kompetentny.

Saida - działowa pielęgniarka, powinna to ogarnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak kolano (już) zdrowe i dobrze zrehabilitowane, to śmiało można trenować jeden i drugi sport. Akurat obciążenia dla kolan są dość podobne, poza tym uważa się,że przeszczep jest silniejszy po pełnym wygojeniu, niż "oryginalne" więzadło.

Dla pewności - konsultacja z lekarzem prowadzącym lub lekarzem sportowym.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
Saida mi się wydaje że mma bardziej kontuzjogenne dla kolan bo w nim masz m.in skrętówki, którymi mozna szybciutko załatwić kolana. No ale Saida bardziej się zna ja bym się zdała na jej opinie

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 712 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3230
Lekarz :) ..

...w sposób niekonwencjonalny...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1719 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34084
Z wlasnego doswiadczenia, bo trenowalem mt, a obecnie trenuje mma...
Kolana bardziej dostaja po dupie w mt bo zawsze stoisz i zawsze je obciazasz, poza tym zbierasz ogromna ilosc kopniec na nogi co tez sie na pewno nie spodoba twoim kolanom.
W mma da sie polezec i dac im troche odpoczac :) Z kontuzja kolana i po (takich tez mialem kilka) trening mt to katorga. Idz na mma, taka moja rada, bedziesz cwiczyl bardziej przekrojowo, treningi sa wg mnie ciekawsze niz mt.
A jesli chodzi o samo kolano to moja rada ( i tu pewnie zbiore trooche krytyki) jest taka ze musisz zaczac robic przysiady i martwe ciagi, te dwa cwiczenia robia cuda. Oczywiscie malym ciezarem (zaczynajac od ciezaru wlasnego ciala w przysiadzie) i z dbaloscia o technike.
Z tego co pisales masz zamiar isc na sekcje dopiero za jakies pol roku, wykorzystaj ten czas na wzmocnienie ciala jesli oczywiscie nie ma zastrzezen bys cwiczyl.

Powodzenia

They are the weakest, however strong, who have no faith in themselves or their own.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
jak masz kolano stabilne to czy MT balet czy mma jeden pies - masz zerwać ponownie to zerwiesz przy schodzeniu ze schodów.

1 - lekarz i testy
2 - reha ktory oceni twoja sprawnosc po reko/reha
3 - ty sam

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2011-01-02 23:45:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
MMA zdecydowanie ciekawsze od MT ale wg mnie kolana na BJJ i SF tez dostaja w czasie sprowadzen zwyklych wejsc w nogi i nawet pracy w gardzie.

Saida jako judoczka czy po naderwaniu wiezozrostu obojczykowo-barkowego 2 stopnia moge powrocic na treningi Judo bez wiekszych , dluzszych rehabilitacji ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Cudów na kiju nie ma, zrehabilitować się porządnie musisz. Inaczej kontuzja będzie się powtarzać.
A jak się wyleczysz, wszystko będzie ok, to myślę, że nie będzie żadnych przeciwwskazań do powrotu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
ok, dzisiaj chodze juz bez opatrunku Dessaulta. Lekarz mowil ze jeszcze z tydzien trzymac reke w nim a nawet 2 wiec jeszcze nastepny tydzien przeczekam, ale bede powoli reke juz rozruszal i zobacze jak bedzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

witam fachowców

Następny temat

Bernard Hopkins

WHEY premium