SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chce uniknoc problemu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 253
Witam tak jak w temacie, chce uniknoc pewnego problemu ktory czesto sie zdarza. Trenuje juz okolo 6 miesiecy na silowni, podnosze ciezary okolo 40kg na maszynach (nie pisze o sztandze poniewaz robie ja sporadycznie, powiem nawet ze rzadko). I chce zapytac sie was czy mozliwe jest ze juz nie urosne? Mam 15 lat, 165cm wzrostu okolo waga to okolo 100kg (zzucilem juz okolo 10kg). I czy mam sie juz czym przejmowac? Czy jeszcze nie jest zapozno i zmienic trening? Z gory dziekuje!

Byczy
Copyright ©

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
siłownia nei hamuje wzrostu

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 176 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5582
Tak jak napisał meverick trening nie powinien zatrzymać wzrostu.
Ćwicz ale z głową, masz dopiero 15 lat- nie forsuj się.
Powodzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 253
Bo wiecie za kazdym treningiem robie to samo choc moge juz spokojnie brac po 50kg to biore 40kg z obawy wlasnie o to ze moge nie urosnoc, ktos mi to kiedys powiedzial i wziolem do siebie. Moze wiecej osob sie wypowie? Ale i tak wasze wypowiedzi mi pomogly, dzieki sog ;]

Byczy
Copyright ©

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Ćwiczenie na siłowni przyśpiesza nawet rośnięcie (niewiele, ale jednak).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1528 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17114
ja ćwiczę a rosnę cały czas

jeśli ci pomogłem kliknij przyznaj soga !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 253
Czyli bez ograniczania moge pakowac, i zwiekszac opor? Ostatnie pytanko, jeszcze raz wszystkim dziekuje za wypowiedzi, moge cwiczyc spokojnie ;]

Byczy
Copyright ©

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
15 lat 165cm wzrostu i 100kg wagi....
co Ty jadasz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
"siłownia nei hamuje wzrostu"

Nie do końca. W młodym wieku, kiedy kości i w ogóle organizm jeszcze rosnie, siłownia może się do tego przyczynić. Zwłaszcza ćwiczenia z ciężką sztangą na karku (i nie tylko na karku, chodzi po prostu o kierunek obciążenia kręgosłupa - pionowo wzdłuż) typu przysiady, jako efekt długofalowy mogą właśnie spowodować lekkie zahamowanie wzrostu. Nie wiem czy jest to potwierdzone naukowo, słyszałem dużo takich opinii i po przemyśleniach zgadzam się z nimi.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 253
Jadam rzeczy normalne, tylko że mało ruchu miałem dotychczas, teraz się to zmienia chodzę na siłownię ile mogę i do tego codziennie jestem na dworze, zmniejszam częściowo jedzenie ;]

Byczy
Copyright ©

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
wiesz tu nie chodzi nawet o drastyczne zmniejszanie. Po prostu trzeba popatrzeć na to co się je i w jakich ilosciach
no i tak jak pisali koledzy wyzej, maszyny są tylko dodatkiem. Najważniejszy i najbardziej skuteczny jest trening na wolnych ciężarach

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie przeszkadza?

Następny temat

Masa - plan do oceny.

WHEY premium