SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cel: szybka redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58
Witam!

Postanowiłam się wziąć za siebie (wyniki mojej ankiety wskazują, że czas ku temu najwyższy...) i się zredukować ;) + (od)zyskać kondycję. Założyłam, iż potrzeba mi diety i ćwiczeń.

Co do diety: ok 5 posiłków dziennie (wedle zasady "lepiej częściej, a mniej"):
ŚNIADANIE węgle (musli + mleko lub jogurt, owoc, kawa z mlekiem + słodzik, ew. chleb pełnoziarnisty z masłem i wędliną);
przekąska (jogurt, owoc);
OBIAD białko (kurczak lub wołowina /grill, na parze/, warzywa, 50-100g ryżu lub kaszy);
przekąska (orzechy, jogurt);
KOLACJA ryba, warzywa.

Do tego w ciągu dnia woda mineralna niegazowana, zielona herbata.

Kaloryczności nie liczyłam i nie jestem w stanie. Próbowałam diet polegających na liczeniu kalorii, ale niegdy nie udało mi się wytrzymać dłużej niż dwa, trzy dni. Nie mam głowy ani chęci do mierzenia, ważenia i przeliczania przed każdym posiłkiem. No po prostu, tak jakoś... Dużo lepiej czuję się wypełniając pewne założenia, typu "żadnych węgli na kolację" niż "kolacja 200-300kcal".

Jeśli chodzi o stare nawyki żywieniowe -- nigdy nie jadłam dużo, nie mam tendencji do opychania się. Moja nadwaga jest skutkiem jedzenia nieregularnego, późnego i, co tu kryć, śmieciowego -- cola, chipsy, hamburgery w biegu. (No i oczywiście braku ruchu.)

Bardzo prosiłabym o sugestie dotyczące ćwiczeń fizycznych. Mam tendencję do szybkiego gromadzenia tłuszczu. Ćwiczenia siłowe powodują u mnie szybki (i widoczny) przyrost mięśni -- wolalałbym tego uniknąć (kwestia estetyki). Aeroby z pewnością, jak często? Obecnie moja aktywność fizyczna to 1,5-2,5h spaceru dziennie + od tygodnia callanetics 40min dziennie. Jestem zdesperowana i skłonna poświęcić ćwiczeniom do 3h dziennie.

I pytanie: czy do tego wszystkiego dołożyć fat burner? Rozważałam Thermal Pro, jednak nigdy wcześniej nie stosowałam żadnych "dopalaczy" i nie chciałabym zrobić sobie krzywdy.

Z góry dziękuję za wszystkie porady, sugestie i trzymanie kciuków. :)


Płeć: Kobieta

Wiek: 27

Waga: 76

Wzrost: 162

Obwód klatki: 99

Obwód ramienia: 33

Obwód talii: 77

Obwód uda: 64

Obwód łydki: 37

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 26

Aktywność w ciągu dnia: Praca siedząca.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Spacery z psem, 4-5x dziennie ok 30 minut.

Odżywianie: Jem wszystko prócz owoców morza, mój główny problem to nieregularne odżywianie (np. pierwszy posiłek rzadko kiedy jem przed południem) i używki (kawa do 5x dziennie, czarna herbata /bez cukru/, cola light).

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Ogólny stan zdrowia dobry.
Kolana obydwu nóg -- podejrzenie chondromalacji (nie potwierdzone, lekarz odradził póki co artroskopię, od dwóch lat biorę Arthryl i, odpukać, stan stawów nie pogarsza się).


Preferowane formy aktywności fizycznej: Stretch, trening siłowy, aeroby, do 3h dziennie.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Montignac, Atkins.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Na początek zmierz sobie temperaturę od razu po przebudzeniu. Myślę, że masz spowolniony metabolizm. Czy ta dieta, którą na początku wkleiłaś uwzględnia wszystkie przekąski, produkty? Jak długo się tak odżywiasz? Jesteś w stanie napisać jak wcześniej wyglądała Twoja dieta?

Siłownia jest bardzo wskazana. Z tą łatwością budowania mięśni, musisz być ewenementem U kobiet wcale to tak łatwo nie przychodzi i nie uwierzę Być może jest to tylko wrażenie. 2,5 godz marszu dziennie to bardzo dużo. Dodatkowe aeroby pod warunkiem uczęszczania na siłownię nie będą potrzebne, tym bardziej, że masz problemy z kolanami.

Co do diety idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą wskazówki z tego tematu: https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
Wymagać to będzie jednak od Ciebie systematyczności i pewnych zmian w Twoim stylu odżywianiu, czyli:

Większość posiłków to będzie porcja białka, np. ryba, do tego duża porcja warzyw i tłuszcz. W okolicach okołotreningowych będziesz mogła sobie pozwolić na danie węglowodanowe, takiej jak makaron, czy ryż.

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Temat z PRZEPISAMI do MODERATORÓW!! i nie tylko..

Następny temat

Redukcja- spadek sily ? ; /

WHEY premium