SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CROSSFIT

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To i ja Cię trochę ponapastuję Zapewne jak Ty, nie zgadzam się, że to najlepszy sposób na poprawienie siły, wytrzymałości i eksplozywności, w dodatku wszystkiego naraz. Nie jest to jakiś magiczny wynalazek, przy którym się wszystko inne chowa. Wkurza mnie wszechobecna propaganda na DD. Ale jednego Pavlovi nie można odmówić - sprawił, że tysiące Amerykanów ruszyło doopy z fotela i poprawili swoja sprawność w sposób, który kochają. Nie każdego kręciło bieganie, jazda na rowerze, to wsiąknęli w kettle. I bardzo dobrze, to chyba oczywiste, że trzeba dbać o kondycję. Pavel wykonuje nie mniejszą pracę niż rządowe kampanie walki z otyłością, w dodatku z lepszym skutkiem. A że przy okazji zarabia niemałą kasę - na pewno nie mniejszą, niż Amerykanie zostawiliby u lekarzy lecząc się na otyłość czy choroby układu krążenia. Nie każdy ma ambicje targać w martwym 3x tyle ile waży, przebiec maraton albo startować w zawodach Mr Olympia. Kettle zapewniają minimum sprawności potrzebne dla zdrowia (chyba że mówimy o zawodnikach giriewoj sportu, oni robią rzeczy nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników). I jeżeli kogoś taki sposób aktywności fizycznej bawi - to proszę bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Tylko pytanie gdzie mają dojść po zejsciu z tej kanapy.

Trening stania na rekach ma być dwa trzy razy w miesiącu? to jakie to szkolenie umiejętności. za dwa lata sie bedzie stalo?

Chcesz ćwiczyć ogólnorozwojowo ok. Tylko idąc planem gimnastycznym sommera koncentrujac sie na sile, z czasem bedzie mialo to przelozenie na wytrzymałość, dynamikę, można być ogólnie sprawnym idąc w stronę parkura. nabywa jakiś umiejętności.

Tutaj mam wrażenie kondyche do pracy fizycnej sobie wyrobie głównie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
Crossfit jest treningiem ogolno rozwojowym co nie jest jednoznaczne z tym że jest do wszystkiego ;)

Ostatnio jest spory hype na crossfit (pojawiła się reklama Rebooka w TV promująca crossfit jako rewolucje w fitnesie ;) - ta ijasne ) więc automatycznie jest dużo głosów przeciw crossfitowi, bo tak.

Mało jest też rzetelnych informacji czym jest ten crossfit, raczej większość opiera się na hasłach "elite fitness", "rewolucja w fitnesie", "program dla sił specjalnych", "super siła i kondycja" itp. pokazane są mordercze WOD, których początkujący nie są w stanie zrobić. Słowem wszystko to co spowoduje że zwykły kanapowicz pomyśli - też tak chce. I biznes zacznie się kręcić. No ale czy to, że ktoś widzi potencjał w CF, na którym można nieźle zarobić oznacza że sam program nie jest warty zainteresowania ?

Prawda jest taka że CF jest treningiem ogolno rozwojowym, treningiem funkcjonalnym, który daje Ci podstawy ogólnej sprawności lub pomaga utrzymać sprawność na bardzo dobrym poziomie. Czyli budujesz fundamenty.

Wszystko zależy od celu. Jak chcesz być mistrzem w muscle up - odpuść CF i nastaw się na trening gimnastyczny. Jak chcesz bić rekord w wyciskaniu na płaskiej to rób trening pod tym kątem a nie baw sie w CF i potem narzekaj że CF to kiepski program.

Natomiast jest też spora grupa ludzi, którzy mają rodziny, pracują po 8-10 godzin dziennie i poprostu nie maja czasu na poranny godzinny bieg żeby potem jeszcze iść na sale bawić się sztangą. Trening CF jest krótki i intensywny (30-45 min. dziennie wystarczy) mając w domu sztangę i drążek, w ogule nie muszą zaglądać na siłownie aby uzyskać ponad przeciętną kondycję i sprawność. Trening można wykonać wszędzie (np. Thrustera mozna machnąć w biurze używając 20Kg butle na wode ;) )
i o to w tym właśnie chodzi.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się troche więcej polecam źródło: czyli wpisać w google site:library.crossfit.com filetype:pdf :)


Zmieniony przez - xcf500 w dniu 2012-03-25 18:34:53

nothing is true everything is permitted

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
No właśnie kwestia czasu. Tutaj w dziale robimy trening domatora, albo drążki gdzieś w okolicy, który niekonieczie musi być wiele dłuższy. Bieganie blisko domu niekoniecznie godzinne, bo moze byc pol godzinny. Czas treningu to tylko czas treningu. Myślę , że nikt tu specjalnego wyczynu nie uprawia.

Tam jednak potrzeba trochę sprzętu. Trzeba pójść na siłownię. Rozumiem całkowicie, że może być przyjemnie na crossficie, ja nie jestem jego wrogiem. Takie zajęcia w-f w grupie. Ale trzeba dojechać gdzieś, na jakąś godzinę kokretną. To wszystko zajmuje więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 96
sztanga plus z dwa talerze po 10 lub 20Kilo w zależności od doświadczenia (posiadające otwory dzięki czemu można używać ich podobnie jak kettleball) oraz drążek do podciągania to faktycznie minimum. A co potrzeba:
Cardio - skakanka, bieganie, rowerek - tu raczej nie powinno być problemu
Gymnastic - stanie na rękach, pompki w staniu na rękach, pompki w staniu na rękach z obciążeniem, różne wariacje pompek - z klaskaniem, na jednej ręce, z obciążeniem itp. jak jest drążek to można przerzucić ręcznik i wspinać się, dipy na krzesłach,
Weigthlifting - tu jest potrzebne obciążenie - najlepiej spisuje się sztanga - przysiad, przysiad ze sztangą trzymaną nad głową, thruster, itp
ale można spróbować jakiegoś innego obciążenia,
więc w domu się da :) sam przez większość czasu ćwiczę w domu na siłowni jestem raz w tygodniu trenując martwy i przysiad.
Wiosna przyszła więc trzeba będzie wyjść z domu, planuje zrobić sobie kółka gimnastyczne, przerzucić je przez jakąś gałąź i zacząć trenować muscle up w parku :)

nothing is true everything is permitted

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Gdzie się podziało wasze miłosierdzie . Gość nowy na forum a wy mu tak brutalnie z grubej rury jedziecie . Weście przykład ze Stefka Segala a nie Czesława Kiszczaka niech sobie trenuje jak lubi. Jak ktoś lubi CF to niech robi lepsze to niż siedzenie na kanapie, ale niech nie oczekuje bycia supermanem.

Cokta odważnik to tylko narzędzie treningowe ma swoje plusy i minusy. To jak użyjesz zależy od ciebie bo można trenować z głową lub bez choć trenowanie za pomocą odważników siły to nieporozumienie, no chyba, że ktoś uważa wyciśnięcie pary 32kg za wyczyn na miarę herosa. Sprzęt treningowy zrodzony z ruskiej biedy. W carskiej Rosji mało koro było stać na sztangę więc brało się sprzęt z targowiska nie wszyscy wiedzą, że kettlebell to odważnik używany do ważenia trzody chlewnej i płodów rolnych.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Freed, interesująca ciekawostka. Zastanawiałem się, czemu to coś nazwano akurat "odważnik". Pamiętałem ze szkoły podstawowej, że odważnik to było coś, co się na wagę kładło, ale za nic nie potrafiłem tego powiązać z kettlą. Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, niektórzy wiedzą...
I chłopki na targu w ramach relaksu popisywali się żonglując jedno- i dwupudowikami :)

Druga historia - żołnierze się nudzili i przymocowali rączki do kul armatnich..

A co do CF - świetne filmiki!!! Najlepszych..

Sam trening - plan długoterminowy to nie wiem jak mógłby wyglądać.. Trzeba ćwiczyć wszystkie rzeczy - żeby być w nich dobrym technicznie... a potem zasuwać na czas - co jest dosyć ryzykowne.. Np. ileś tam martwych ciągów..
Zawodowcy pewnie szykują się pod konkretne zawody - ćwiczą dane boje w jakiś bardziej klasyczny sposób - cykle itd.
Potem montują filmy i wrzucają na YT :)

Tak na marginesie..
Na rozgrzewce robię sobie overhead swing :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Też mam takie odczucie, że to zagrywka zawodowców, którzy najpierw trenowali gimnastycznie, siłowo a później sobie tak ćwiczą podtrzymując wypracowaną formę i obiecują początkującym, że jak będą podobnie tylko z mniejszą intenyswnością to dojdą gdzie oni. Tylko, że oni skonczą tam gdzie zaczną na podskakujących muscle-upach, wymachach 5 kilowym ketbelem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
I jest to prawda większość zawodowych crossfiterów nie wzięła się z znikąd tylko przedtem trenowali i to na wysokim poziomie inne dyscypliny.

Nekrosadystycznyturbosperminator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny + pytanie

Następny temat

Być jak Krzychu Ibisz - trening FBW do oceny

WHEY premium